zalany silnik paliwem

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

edbur11
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2021, 18:06
Miejscowość: Oświęcim

zalany silnik paliwem

Post autor: edbur11 »

Witam Wszystkich.
kupiłem er5 z 2002 roku. znalazłem cieplejszy dzień i chciałem przetestować mój nowy zakup. niestety po sześciu kilometrach silnik zgasł.
na drugi dzień sprawdzam a tu silnik pełen paliwa aż lakier zszedł z dekla przy korkach. okazało się ze to położenie kranika było złe i paliwo poszło przez podciśnienie. wymieniłem uszczelki i teraz mam brak ciśnienia oleju . stosowałem wszystkie sztuczki przeczytane na Waszym forum i nic.
Bardzo Proszę o radę.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: zalany silnik paliwem

Post autor: Kanc1erz »

edbur11 pisze:
23 mar 2021, 20:27
Witam Wszystkich.
kupiłem er5 z 2002 roku. znalazłem cieplejszy dzień i chciałem przetestować mój nowy zakup. niestety po sześciu kilometrach silnik zgasł.
na drugi dzień sprawdzam a tu silnik pełen paliwa aż lakier zszedł z dekla przy korkach. okazało się ze to położenie kranika było złe i paliwo poszło przez podciśnienie. wymieniłem uszczelki i teraz mam brak ciśnienia oleju . stosowałem wszystkie sztuczki przeczytane na Waszym forum i nic.
Bardzo Proszę o radę.
Oczywiście wypłukałeś silnik oraz wymieniłeś olej na nowy?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
edbur11
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2021, 18:06
Miejscowość: Oświęcim

Re: zalany silnik paliwem

Post autor: edbur11 »

Witam już wszystko dobrze motor pracuje jak należy. wykaz prac : planowanie głowicy, wymiana uszczelek, wymiana uszczelnienia pompy wody , wymiana pompy oleju , zaślepiłem wylot z podciśnienia z kranika , wymiana płynów i oleju z filtrem no i wszystko gra. Przestrzegam Wszystkich aby dobrze ustawić pozycję kranika.
edbur11
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2021, 18:06
Miejscowość: Oświęcim

Re: zalany silnik paliwem

Post autor: edbur11 »

Tak tak płyn chłodniczy i olej z filtrem jest nowy
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: zalany silnik paliwem

Post autor: Kanc1erz »

edbur11 pisze:
29 mar 2021, 20:47
Witam już wszystko dobrze motor pracuje jak należy. wykaz prac : planowanie głowicy, wymiana uszczelek, wymiana uszczelnienia pompy wody , wymiana pompy oleju , zaślepiłem wylot z podciśnienia z kranika , wymiana płynów i oleju z filtrem no i wszystko gra. Przestrzegam Wszystkich aby dobrze ustawić pozycję kranika.
A dlaczego zaślepiłeś podciśnienie z kranika? To nie było przyczyną zalania silnika, przyczyną zalania silnika była niesprawna membrana w kraniku! Teraz, żeby paliwo leciało musisz ustawiać każdorazowo na PRI, co jest bez sensu.

Drugą uszkodzoną rzeczą na drodze paliwa były złe zaworki iglicowe (nieszczelne), a następnie paliwo przelewało się do komory filtra powietrza i wlewało się odmą do skrzyni korbowej.

PS Wykaz prac przy silniku godny podziwu ;)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
edbur11
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2021, 18:06
Miejscowość: Oświęcim

Re: zalany silnik paliwem

Post autor: edbur11 »

Witam Gaźnik też regulowałem zapomniałem podziękować Waszemu forum za wstawkę instrukcji ER5 dzięki czemu sobie poradziłem.
No i silnik rozbierałem dwa razy bo musiałem wymienić pompę zębatą oleju . Kranik teraz działa opadowo i na jeździe testowej paliwa nie brakowało.
Minus to tylko to że kranik działa tylko na rezerwie. ustawiłem pozycję pionowo i nic nie ruszam.
Teraz mam nadzieję że ta pogoda się zmieni i będzie można zrobić większy test. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ