Uważajcie na idotów!

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Czarny
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 maja 2011, 01:05
Imię: Paweł
Miejscowość: Lublin
Plecak: Samotny jeździec...
Garnek: LS2 i Nolan
Numer GG: 2046519

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Czarny »

Mój koleżka z pracy miał w poniedziałek zajście na drodze, też z ciężarówką. Ciągnik z naczepą szedł lewym pasem (jak to u nas lewy dla najszybszych) a on prawym. W pewnym momencie szofer zakluczył kierunek w prawo i w tym samym momencie skręcił w prawo (nawet nie zmienił pasa tylko skręcił we wjazd na skład kostki brukowej). Koleś o tyle zachował przytomność umysłu, że nie hamował tylko odkręcił gaz do oporu - jakby hamował to pewnie by fiknął od razu i naczepa wzięłaby go pod koła. I tak się przewrócił, bo zaliczył krawężnik, ściął znak drogowy, odbił się barkiem od znaku i już lecąc w powietrzu uderzył w prawy róg kabiny ciężarówki. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach i naderwanych więzadłach w ramieniu czy coś takiego. A najlepsze, że ten gówniarz z ciężarówki do ostatniej chwili był przekonany, że on przecież nie zawinił. Policja oczywiście była innego zdania i wymierzyła mu z miejsca chyba 6 pkt i 450 zł.
Niektóre sytuacje na drodze naprawdę są trudne do przewidzenia. Można wjeżdżać na skrzyżowanie z zasadą ograniczonego zaufania ale kto przewidzi skręt w prawo z lewego pasa i to bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu? Ręce opadają.
Jak powszechnie wiadomo - dwa kółka to więcej niż cztery...
BMW F650GS (2001)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Spiner
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 19 kwie 2013, 00:42
Imię: Marcin
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Caberg

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Spiner »

Jak mój instruktor na "B" mawiał, "na cmentarzach jest pełno nagrobków, na których można wyryć napis - "tu leży ten, co miał pierwszeństwo".
Karku
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 13 sie 2016, 16:20
Miejscowość: Pleszew
Motocykl: Kawasaki ER5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Karku »

Dziś spotkała mnie mała niespodzianka na drodzie , wyobrazcie sobie rondo 2 pasmowe , zajmuje lewy pas by jechac w lewo na rondzie na prawym pasie ciężarówka ktora chce jechac na rondzie prosto , razem wjezdzamy na rondo , naddała sie na calym rondzie przyskrzynila mnie do lewej krawedzi i poczulem lekkie uderzenie, wiadomo ze kierowca nic nie poczuł w tak owym pojezdzie ale sam fakt ze nie spojrzal w lusterko uwazajcie koledzy i koleżanki na drogach bo niby rondo jechalem moze 15-20 km/h a gdyby mi wciagnał nogę to by byla lipa straszna , na szczescie mam tylko kilka rysek na tlumiku ...
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Alaila »

Dlatego ja na rondzie zawsze jadę prawym pasem, tak na wszelki wypadek. Czy to autem czy motocyklem. Mi nie raz już wjechali na rondo tuż przed koła...
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Miłosz »

Stary to reklama czy co?
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: lucek »

BAN! :)
www.hangover.art.pl
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: pigwa »



Ostatnia sytuacja jaka mnie spotkała może nie z moto, ale myślę że warto zobaczyć chociażby ku przestrodze, że na drodze trzeba myśleć za wszystkich.
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Kanc1erz »

Kurcze, klasyk bym powiedział. Natomiast nie wiem, czy gimbusy potrzebują przystanki do wysadzania dzieci.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: technik77 »

A mnie trochę interesuje prędkość tej osobówki wymijającej gimbusa ?!?
Obok Pomarańczowych autobusików normalne jest że może pojawić się jakieś dziecko ( w dzisiejszych czasach pewnie będzie patrzyło w telefon a nie na drogę ale to nie jest powód aby je od razu zabijać )
Ja zawsze w takich sytuacjach zwalniam i patrzę pod autobus - czy tam aby jakiś nóg nie widać - polecam tą metodę !!!
nie nerwowo
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Kanc1erz »

technik77 pisze:A mnie trochę interesuje prędkość tej osobówki wymijającej gimbusa ?!?
Obok Pomarańczowych autobusików normalne jest że może pojawić się jakieś dziecko ( w dzisiejszych czasach pewnie będzie patrzyło w telefon a nie na drogę ale to nie jest powód aby je od razu zabijać )
Ja zawsze w takich sytuacjach zwalniam i patrzę pod autobus - czy tam aby jakiś nóg nie widać - polecam tą metodę !!!
Prawda. Szczególnie niebezpieczne są przejścia dla pieszych kiedy z naprzeciwka takie przejście minęła np. ciężarowka, która zasłoniła widok na przeciwną stronę jezdni.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ