er5 rzuciła palenie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

er5 rzuciła palenie

Post autor: Olo »

Podczas jazdy kawa straciła moc. Na pierwszy rzut oka było widać że jest mokro od paliwa przy prawym kolektorze. Pierwsza myśl świeca padła. Wymieniłem świece ale moto chodzi nadal nie za dobrze i nie ma mocy oraz pokopciło trochę. Rozebrałem już wiecej moto, to wyregulowałem luzy zaworowe, zamontowałem nowe przewody WN, świece, fajki, płyn chłodniczy, zaworki iglicowe, wyczyściłem gaźniki. Próba odpalenia nadal ten sam efekt moto kiepsko pracuje, po odłączeniu prawej cewki nie ma żadnej reakcji, po odłączeniu lewej moto zgasło. Po wyciągnieciu świec iskra wali na obu świecach. Zobaczyłem że lekko prawy gaźnik jest pęknięty przy membranie. Kupiłem drugie gaźniki. Po zmontowaniu moto pochodziło kilka sekund i kaplica przestało odpalać. Zamontowałem stare gaźniki to również nie chce wogóle zapalić.
Już nie mam pomysłów :(
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
gazdul
Podawacz śrubek
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis 2015, 09:23
Imię: Tomek
Miejscowość: Poznań

Re: er5 rzuciła palenie

Post autor: gazdul »

Nie jestem żadnym specem od mechaniki, ale może zobacz jeszcze kranik czy Ci nie przepuszcza albo na jakiej pozycji masz. Powinien być na "ON". Mi raz ktoś przestawił kranik na "pri" i przy odpaleniu zalałem silnik, a jeszcze wcześniej po prostu mi przepuszczał i zalewało gaźniki i też miał problem z odpalaniem.
Jakby okazało się że kranik to polecam zestaw naprawczy od Yamahy XV750 '88 - 96 pasuje do er 5 (po lifcie).
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: er5 rzuciła palenie

Post autor: Kanc1erz »

gazdul pisze:Nie jestem żadnym specem od mechaniki, ale może zobacz jeszcze kranik czy Ci nie przepuszcza albo na jakiej pozycji masz. Powinien być na "ON". Mi raz ktoś przestawił kranik na "pri" i przy odpaleniu zalałem silnik, a jeszcze wcześniej po prostu mi przepuszczał i zalewało gaźniki i też miał problem z odpalaniem.
Jakby okazało się że kranik to polecam zestaw naprawczy od Yamahy XV750 '88 - 96 pasuje do er 5 (po lifcie).
Do przedliftowej też pasuje - zakładałem ten sam.

Do autora - odpisałem Ci już w innym temacie, ale tu Ci jeszcze dopiszę - sprawdź jeszcze kompresję na obu cylindrach.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

Re: er5 rzuciła palenie

Post autor: Olo »

Kranik na każdym trybie ustawiałem i nic. Bez kranika podałem podałem do przewody od gaźnik też nie pali
ODPOWIEDZ