Klamki prost z Chin :]

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Wookash87
Rowerzysta
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2017, 02:35
Imię: Łukasz
Miejscowość: Krosno
Garnek: HJC TR-1
Motocykl: Kawasaki ER-5

Klamki prost z Chin :]

Post autor: Wookash87 »

Cześć, przeglądałem ostatnio Aliexpress i trafiłem na fajne klameczki tylko ale z opisu aukcji wynika że pasują do kawy po 2004 r a moja jest z 99r. Zakładał ktoś podobne wynalazki? Podałbym link do aukcji ale jakiś taki strasznie długi i może to podejrzanie wyglądać :p
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
zibi80
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2016, 07:17
Imię: Zbigniew
Miejscowość: LOP
Plecak: Jest
Garnek: LS2

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: zibi80 »

Klamki są takie same w obydwu wersjach, ale czy te z aliexpress będą pasowały to nie wiem. Kolega kiedyś kupował z Chin do cbr-ki i był zadowolony.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 09:54 przez zibi80, łącznie zmieniany 1 raz.
Wookash87
Rowerzysta
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2017, 02:35
Imię: Łukasz
Miejscowość: Krosno
Garnek: HJC TR-1
Motocykl: Kawasaki ER-5

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Wookash87 »

Mój kolega też kupił takie i wyglądają całkiem nieżle, problem w tym że on zamówił klamki do cbr 600 bo był przekonany że do jego RR będą również pasowały, niestety nie. Ok dzięki za odpowiedź, w najbliższym czasie będę zamawiał to podziele się wrażeniami. Najwyżej będę miał klamki do poliftowych modeli na sprzedaż :]
radzix27
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2017, 22:08
Imię: Radek
Miejscowość: Brzóza/Kielce
Garnek: AGV K3

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: radzix27 »

Wookash87, wiadomo coś nowego w kwestii klamek? Również chciałbym zmienić na krótkie, ale mam moto z 2003 i nie chciałbym kupować w ciemno :?
Wookash87
Rowerzysta
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2017, 02:35
Imię: Łukasz
Miejscowość: Krosno
Garnek: HJC TR-1
Motocykl: Kawasaki ER-5

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Wookash87 »

Zdjęcia przed i po montażu w temacie o mojej Erce.
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Usul »

Jeden motoyoutuber twierdzi że te łamane klamki poprawiają siłę hamowania. Może mi to ktoś wyjaśnić?
Wookash87
Rowerzysta
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2017, 02:35
Imię: Łukasz
Miejscowość: Krosno
Garnek: HJC TR-1
Motocykl: Kawasaki ER-5

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Wookash87 »

W porównaniu z MOIMI oryginalnymi, poprawa jest odczuwalna. Ale to w zasadzie w kwestii stabilności, bo te stare już były wyrobione w gniazdach. Nowe były ciut szersze i ciaśniej siadły w gniazdach więc dozowanie jest precyzyjniejsze. Ja mam krótką wersję. Przed wymianą płynu i klocków mimo regulacji wstępnej na maxa odchylonej, klamka przy hamowaniu dotykała manetki, teraz jest dużo twardsza i hamowanie dwoma palcami w zupełności wystarcza. Całościowo oceniam na +, zwłaszcza że kosztowały mnie około 70 zł.
ps. Pominąłem fakt że teraz mam regulację wstępną i na hamulcu i na sprzęgle.
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Usul »

Dobra, to odpowiem sobie chyba sam. :D Trochę poczytałem o hamowaniu i dochodze do wniosku że chyba chodzi o moment kiedy palce wędrują do klamki gdzie liczy się każdy ułamek sekundy. Więc wychodzi na to że łamane klamki skracają ten czas.
Michau
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2014, 23:23
Miejscowość: Warszawa/Pabianice
Garnek: Caberg

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Michau »

Usul pisze:Dobra, to odpowiem sobie chyba sam. :D Trochę poczytałem o hamowaniu i dochodze do wniosku że chyba chodzi o moment kiedy palce wędrują do klamki gdzie liczy się każdy ułamek sekundy. Więc wychodzi na to że łamane klamki skracają ten czas.
Dobra, z czystej ciekawości zapytam: Jak niby skracają ten czas?

Od zawsze mnie uczono i już mi się to nieraz i nie dwa w życiu przydało, żeby non stop i cały czas mieć dwa palce na klamce. Dlaczego? Chyba nie muszę wyjaśniać, że czas reakcji masz zredukowany do minimum jak nie musisz najpierw położyć palca na klamce a potem zacząć hamować. Jak palec już jest tam gdzie jest potrzebny to czas reakcji jest bez porównania krótszy.

Ale nadal chcę poznać odpowiedź na pytanie jak łamane klamki skracają czas położenia palca na klamce?

Pozdrawiam :)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Klamki prost z Chin :]

Post autor: Kanc1erz »

Michau pisze:
Usul pisze:Dobra, to odpowiem sobie chyba sam. :D Trochę poczytałem o hamowaniu i dochodze do wniosku że chyba chodzi o moment kiedy palce wędrują do klamki gdzie liczy się każdy ułamek sekundy. Więc wychodzi na to że łamane klamki skracają ten czas.
Dobra, z czystej ciekawości zapytam: Jak niby skracają ten czas?

Od zawsze mnie uczono i już mi się to nieraz i nie dwa w życiu przydało, żeby non stop i cały czas mieć dwa palce na klamce. Dlaczego? Chyba nie muszę wyjaśniać, że czas reakcji masz zredukowany do minimum jak nie musisz najpierw położyć palca na klamce a potem zacząć hamować. Jak palec już jest tam gdzie jest potrzebny to czas reakcji jest bez porównania krótszy.

Ale nadal chcę poznać odpowiedź na pytanie jak łamane klamki skracają czas położenia palca na klamce?

Pozdrawiam :)

Jak lecisz po autostradzie z gazem w oporze też masz 2 palce na hamulcu?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ