Nie działa lewy cylinder

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Nie działa lewy cylinder

Post autor: Remilo7 »

Witam,
Temat wałkowany już wiele razy, ale jak to zwykle bywa żadna ze znalezionych odpowiedzi nie była satysfakcjonująca.

Problem polega na tym, że lewy cylinder nie działa, ale aktywuje się przy wyższych obrotach, od 5-6 tysięcy obrotów, czuć wtedy wyraźny przyrost mocy. Sam problem zdarzył mi się już kilka razy w zeszłym sezonie i zwykle po zrobieniu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów, samo to przechodziło. Wcześniej stawiałem na układ paliwowy, że coś się przytykało, teraz już nie jestem taki pewien. Co było robione / sprawdzane:

- stosunkowo niedawno czyszczenie i regulacja gaźników oraz wymiana świec na nowe,
- kupiłem nowe cewki z kablami (chyba niepotrzebnie, bo nic nie pomogło), zamieniałem też stronami, to samo z fajkami, ze świecami także,
- iskra jest zarówno po lewej jak i po prawej stronie,
- lewa świeca, po wykręceniu z niedziałającego cylindra była cała mokra, czyli paliwo też dostaje.

Ktoś ma jakieś pomysły?
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: Kanc1erz »

Albo moduł zapłonowy szlag trafił albo jest zbyt niska kompresja w cylindrze.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: Remilo7 »

Kanc1erz pisze:Albo moduł zapłonowy szlag trafił albo jest zbyt niska kompresja w cylindrze.
Jest jakiś sposób na sprawdzenie modułu jak nie mam dostępu do żadnego innego?
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: Kanc1erz »

Remilo7 pisze:
Kanc1erz pisze:Albo moduł zapłonowy szlag trafił albo jest zbyt niska kompresja w cylindrze.
Jest jakiś sposób na sprawdzenie modułu jak nie mam dostępu do żadnego innego?
Jak będzie cieplej to chętnie się do Ciebie przejadę :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
mieciu
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2017, 20:41
Imię: Kamila
Miejscowość: stargard

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: mieciu »

Sprawdź w fajce srubke ktura dotykac ma świece po jejprostu zalozeniu może sie wkrecila ja tak mialem i byla przerwa pomiedzy koncowka swiecy a srodkiem we fajce
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: Remilo7 »

Kan1erz jak będzie Ci się chciało, to na pewno będę wdzięczny za wszelką pomoc, chociaż liczę jednak, że jak będzie ciepło to sam będę już mógł jeździć :D
Sprawdź w fajce srubke ktura dotykac ma świece po jejprostu zalozeniu może sie wkrecila ja tak mialem i byla przerwa pomiedzy koncowka swiecy a srodkiem we fajce
Wydaje mi się, że gdyby to była przyczyna, to wtedy na świecy w ogóle nie byłoby iskry, a iskra jest.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Dziwnie wygląda to miejsce gdzie się wkręca świecę, jakby brakowało kawałka krawędzi. Ale nie sprawdziłem po drugiej stronie czy jest tak samo, a teraz nie mam dostępu do moto. Widział ktoś coś podobnego u siebie?

Obrazek
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
gigs92
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:01
Miejscowość: GRUDZIADZ

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: gigs92 »

Odnośnie tego zdjęcia to gniazdo w mojej maszynie wygląda tak samo. Nie wiem czy jest to uszkodzenie ale objawy w kawie mam identyczne do Twoich. W dodatku gwint w mojej głowicy nie wygląda najlepiej i podejrzewam, że to właśnie tutaj jest problem ze szczelnością.
Minęło już trochę czasu od ostatniego postu, udało się znaleźć przyczynę?
bbooski123
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2018, 18:34
Miejscowość: Wrocław

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: bbooski123 »

Witam, mam podobny problem. Moto pali na jeden gar, w moim przypadku lewy. Po przekroczeniu 5k obrotów moto dostaje jakby dodatkowej mocy i lewy cylinder robi się ciepły. Rzeczy oczywiste jak świece kable cewki sprawdzone, gaźnik wyczyszczony i wyregulowany mimo to motor pali mi .. uwaga... około 9 l/100km... przy jeździe trasa/miasto pół na pół. Dynamiczna jazda ale bez przesady. W poniedziałek oddaje motor dla mechanika i będzie czarował. Dam znać co z tego wyjdzie bo sam jestem ciekawy.

zapraszam do galerii https://photos.app.goo.gl/ffSYc8NFD8ulXQTt2


Panowie i Panie usterka rozwiązana, okazało się, że wystarczyło zrobić synchronizację gaźników i zaczął pracować na dwa cylindry. Przy okazji wyregulowane zawory - chociaż tylko minimalnie.
Śruba od ustawienia synchronizacji była przekręcona za mocno o 5 obrotów ! efekt ustawiania "na słuch" poprzedniego właściciela
Sszakal
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:30
Imię: Łukasz
Miejscowość: Pępowo
Plecak: Wiktoria
Garnek: LS21 FF320

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: Sszakal »

Pany potrzebuje sruby od pokrywy zaworów. Mozna gdzie takowe kupic ?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nie działa lewy cylinder

Post autor: Kanc1erz »

Sszakal pisze:Pany potrzebuje sruby od pokrywy zaworów. Mozna gdzie takowe kupic ?
Weź jedną na wymiar i leć do sklepu ze śrubkami :D
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ