Paliwo w oleju

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Rafał »

to chodzi, gdyby kranik spełniał swoje zadanie to jedynie by wyleciała benzyna z gaźników ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Kanc1erz »

Rafał pisze:to chodzi, gdyby kranik spełniał swoje zadanie to jedynie by wyleciała benzyna z gaźników ;)
Benzyna z gaźników nie ma prawa się wylać. Nie ma gdzie, to po prostu tak, jak gdybyś miał oczko wodne przed domem, i rano byś się obudził, a tu oczko wodne puste, a cała woda z niego obok.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Rafał »

W sprawnych tak :P
Awatar użytkownika
gorbek
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:50
Imię: paweł
Miejscowość: Chrzanów
Garnek: Nitro
Numer GG: 13422320
Lokalizacja: chrzanów
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: gorbek »

Wymieniłem uszczelki w kraniku i co się okazuje gdy dmucham w niego powietrze przelatuje a przecież nie powinno . dobrze że nie zamontowałem go bo nowy olej i filtr by szlak trafił.
Winowajcą był sprężynka w kraniku ta dociskająca membranę , widocznie zrobiła się zbyt miękka .
Dobrałem nową sprężynkę trochę twardszą , i jest idealnie , gdy dmucham nic nie puszcza, nie ma szans żeby paliwo grawitacyjnie spłynęło .

Jeden problem rozwiązany , teraz drugi przeskakuje na temat z falującymi obrotami , jak się wcześniej od 7 lat nic nie działo to teraz wyskakują usterki eh.
kuba77
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2016, 15:34
Miejscowość: Stargard
Motocykl: er-5 2002r.

Re: Paliwo w oleju

Post autor: kuba77 »

Po zimowym serwisie, odpaliłem moto zsychronizowałem gaźniki i było ok. Dziś moto nie odpalił a z miski zlałem olej z paliwem, które dostało się do skrzyni przez airbox-a. Moje pytanie jest takie: Czy nietrzymający kranik może być przyczyną takiej sytuacji? Czy jeszcze sprawdzić też zaworki iglicowe w gaźniku?
zibi80
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 04 cze 2016, 07:17
Imię: Zbigniew
Miejscowość: LOP
Plecak: Jest
Garnek: LS2

Re: Paliwo w oleju

Post autor: zibi80 »

Właściwie jeśli w czasie postoju takie rzeczy się dzieją tzn że obydwie rzeczy do poprawienia. Nawet jeśli kranik by nie trzymał (w pozycji ON przy unieruchomionym silniku powinien on zamknąć przepływ) dopływ paliwa powinny zamknąć zaworki iglicowe po napełnieniu komory pływakowej.
kuba77
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2016, 15:34
Miejscowość: Stargard
Motocykl: er-5 2002r.

Re: Paliwo w oleju

Post autor: kuba77 »

Dzisiaj zdemontowałem kranik i gaźniki. W kraniku przepływa paliwo bez względu w jakim jest położeniu, na sto procent wić kranik do naprawy. Zanim złoże wszystko sprawdzę całość układu. Jeszcze mam pytanie: Czy zalanie praktycznie całej skrzyni olejem i paliwem mogło spowodować uszkodzenia wewnątrz?
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Alaila »

Mi paliwo do oleju lało się chyba z cztery razy... Czy to przez kranik, czy przez zaworki iglicowe. Po czyszczeniu, zalaniu nowego oleju i wymianie filtrów wszystko chodziło dobrze. Nie było wewnętrznych uszkodzeń spowodowanych zalaniem. Raz tylko się zdarzyło, że paliwo wlało się do świeć, ale wtedy zaliczyłam glebę i pewnie dlatego je zalało.
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Kanc1erz »

kuba77 pisze:Dzisiaj zdemontowałem kranik i gaźniki. W kraniku przepływa paliwo bez względu w jakim jest położeniu, na sto procent wić kranik do naprawy. Zanim złoże wszystko sprawdzę całość układu. Jeszcze mam pytanie: Czy zalanie praktycznie całej skrzyni olejem i paliwem mogło spowodować uszkodzenia wewnątrz?
Zlanie wszystkiego i zalanie nowego oleju (ale nie od razu, odkręć spust i poczekaj z 30min aż wszystko niemalże wykapie, odkręć też filtr i wytrzyj jego gniazdo papierem kuchennym/szmatką porządnie) wraz z wymianą filtra zrobi robotę :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
kuba77
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2016, 15:34
Miejscowość: Stargard
Motocykl: er-5 2002r.

Re: Paliwo w oleju

Post autor: kuba77 »

Resztki zlatują od wczoraj, olej i filtry i tak już kupione wcześniej. Muszę jeszcze zamówić zestaw do naprawy kranika. Alaila,dzięki trochę mnie uspokoiłaś. Mam er od 4 lat i pierwsza taka sytuacja.
ODPOWIEDZ