Problem podczas uruchamiania silnika

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Neyson
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:43
Imię: Tadeusz
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: Neyson »

ok śmiało.. niech ktoś podpowie gdzie można kupić nowy taki łańcuch.. larsson? będę chciał to sam wymienic także stworze jakąś fotoporade :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: Corr »

http://www.cornwallkawasaki.co.uk/shop/ ... m&id=17283 czyli chodzi o łańcuch part nr. 92057 ? niestety u nas ceny są porównywalne więc w aso będzie kosztować ponad 300... warto zapytać po tym numerze części w larssonie bo tam takie rzeczy są tańsze. Ewentualnie z jakiegoś rozbitka na części?

Nagraj filmik koniecznie bo jestem ciekaw jak to brzmi.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: bober15 »

http://www.youtube.com/watch?v=Y_bNvTe2iM8 Neyson chodzi ci o taki dźwięk?? Drodzy forumowicze spotkaliście się z taką usterką ?? Ja uważam, że to frez na zębatce rozrusznika albo sprzęgiełko rozrusznika. Jak znajdę czas to to rozbiorę i wszystko będzie jasne tymczasowo nie mam jednak wolnej chwili ani na jazdę, ani na naprawę:(
Neyson
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:43
Imię: Tadeusz
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: Neyson »

Muszę koniecznie zdjąć ten dekiel i zobaczyć czy łańcuch nie ma za dużego luzu..
Ostatnio zmieniony 06 cze 2015, 10:22 przez Neyson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: bober15 »

U ciebie jest podobny dźwięk jak na tym filmiku, który wrzuciłem?? Czy może jednak inny??
Neyson
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:43
Imię: Tadeusz
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: Neyson »

Kurcze ciężko powiedzieć ale na 80% to jest ten dźwięk. Chłopaki !! Nie wiele myśląc zabrałem się za robotę ! Postaram się przedstawić niżej to co dzisiaj zrobiłem. Łańcuch rozrusznika ? U mnie okazał się być zajebiście luźny... :/
Do rzeczy... wykręciłem wszystkie śrubki pokrywy po czym okazało się że dekiel kryjący zębatkę napędu również musiałem zdjąć. Po zdjęciu dekla ukazał się łańcuch, który wg mnie jest luźny, zbyt luźny. Żeby go wyjąć odkręciłem 2 śrubki na krzyżak (ślizg) tego łańcucha, następnie zdjąłem zębatkę z wałka rozrusznika i wsio... Jak na moje oko śrubki były wkręcane w ten ślizg fabrycznie w otwór na jakiś klej do śrub.. Ślizg Nie wygląda na zużyty.. Niżej dołączam filmy na których widać co się dzieje.. Obstawiam że to jest ten problem ponieważ reszta wydaje się wyglądać i działać dobrze.. Zastanawia mnie tylko jeszcze luz poprzeczny dużej zębatki ale wydaje mi się że to norma bo ślizg i tak jest dokręcony i trzyma łańcuch w jednej pozycji... Łańcuch równo ułożony i naciągnięty ma 24,8 cm. Ciekaw jestem ile ma oryginał.. Wrzucam filmik z luzem łańcucha... Ktoś ma jakąś wiedzę na te problemy niech podpowie !! Razem może zwalczymy popularny problem tego bzyka !!
Ostatnio zmieniony 06 cze 2015, 10:23 przez Neyson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: cici0201 »

Jeżeli chodzi o długość łańcucha to masz tutaj:
Obrazek
Neyson
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:43
Imię: Tadeusz
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: Neyson »

No to patrząc na ten screen to łańcuch w normie.. kurcze to co to może być.... :/ Mowa o łańcuchu startera ( któryt w rzeczywistości ma inny kształt niż w serwisówce) a ten ze zdjęcia wygląda jak tutaj http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/d ... &mode=view .. Tu jest mowa o luzie kosza sprzęgłowiego..
Ostatnio zmieniony 06 cze 2015, 10:23 przez Neyson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: bober15 »

No zgadza się. Taki sam dźwięk, tylko u mnie czasami zacznie przeskakiwać i skacze, a wał stoi w miejscu. Jeżeli ci się nie śpieszy to poczekaj jak zrobię elektrykę, (tzn. regulator napięcia, który spaliłem zwarciem aku do masy, a kondziu wykazał się pomysłowością i zamiast normalnego regulatora mam trochę łączeń na pająka, 4 radiatory itp.) wtedy zajmę się tym dziadostwem, tylko nie wiem kiedy będę miał czas, ponieważ teraz mam kurs SEP i późno wracam do domu, a mam jeszcze inne zajęcia :(
Neyson
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:43
Imię: Tadeusz
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem podczas uruchamiania silnika

Post autor: Neyson »

No ja muszę działać bo motor w częściach.. a Ty jak myślisz ? słychać te walenie po lewej stronie czyli od strony rozrusznika ? czy z prawej strony silnika czyli od strony sprzęgła ? Musze temat rozwalić bo motorek pięknie chodzi w pięknym stanie i nie chce żeby mu coś dolegało :) Tak się zastanawiam nad jedną rzeczą.. mówisz że u ciebie zdarza się że coś tam się dzieje, a wał stoi w miejscu i się nie obraca.. w związku z tym musi za to odpowiadać układ który pracuje podczas pracy rozrusznika.. Rozrusznik kręci.. przekazuje moment na zębatkę.. zębatka się kręci a wał stoi więc może to coś z tym łańcuchem, sprzęgiełkiem rozrusznika... ??
ODPOWIEDZ