Jazda między samochodami

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

raguel
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2011, 18:45
Miejscowość: Garwolin
Garnek: Caberg 2VR
Skype: protraa
Numer GG: 2581679

Jazda między samochodami

Post autor: raguel »

Hej,
słuchajcie, mam taką rozkminę. Jak się jedzie w korku, to generalnie przyjętą normą jest jazda między stojącymi lub poruszającymi się z marszową prędkością pojazdami czterokołowymi (oczywiście w granicach rozsądku). Choć większość kierowców jest raczej uprzejmie do nas nastawiona, ustępują miejsca itp. to chciałbym się dowiedzieć jak to jest z mundurowymi. Mogą i czy w ogóle mają prawo się o to czepiać?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Kamyk »

Z tego co wiem, mozna wyprzedzac jak jest lina przerywana :) W Angli np. nie mozna jechac motongiem przy krawezniku, ale za to srodkiem. Ja przewaznie przeciskam sie srodkiem.

Nikt nie zwrocil mi uwagi. Tak samo jest w DE - jezdza wszyscy srodkiem, chyba ze korek jest na Banie wtedy jada prawa strona bo tam jest pas :)

Moim zdaniem, jedziesz gdzie masz miejsce :)

Lewa!
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: bartoszto »

http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,mie ... ,6370.html
Tak jak Kamyk napisał, nie przez linię ciągłą. Acha i unikaj sytuacji - nawet jakby bardzo korciło - z prawej strony auta od krawężnika. Jest cholernie niebezpieczna, praktycznie nikt nie patrzy w prawą stronę i chyba jest to traktowane jako wyprzedzanie z nieprawidłowej strony. Rowerem przyhamujesz/wskoczysz na krawężnik ale z motocyklem nie przejdzie.
raguel
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2011, 18:45
Miejscowość: Garwolin
Garnek: Caberg 2VR
Skype: protraa
Numer GG: 2581679

Re: Jazda między samochodami

Post autor: raguel »

Dzięki śliczne, co do wyprzedzania po prawej to aż tak głupi nie jestem. Kiedyś o mały włos nie ukróciłem życia pewnemu riderowi (a spojrzałem w lusterko dokładnie) w podobnej sytuacji.
Awatar użytkownika
prodrewno
Motorowerzysta
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:24
Imię: Grzesiek
Miejscowość: Gdynia
Garnek: Nolan N85 classic
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: prodrewno »

z prawej można wyprzedzać tylko pojazdy skręcające w lewo.
Risto
Podawacz śrubek
Posty: 10
Rejestracja: 25 sty 2011, 00:59
Lokalizacja: Żarów

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Risto »

prawdziwy mężczyzna nie je miodu,prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jazda między samochodami

Post autor: UncleKlaus »

Swoją drogą, to bardzo podoba mi się ta nalepka i hasło:

"WSZYSCY SIĘ ZMIEŚCIMY"

Szczerze nie znoszę nalepki "Patrz w lusterka!MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!". Motocykle nie mają być wszędzie, mają być tam gdzie ich miejsce. Moim zdaniem to hasło niepotrzebnie antagonizuje kierowców samochodów i motocykli. Nie dość, że stawia motocykle ponad samochodami, to jeszcze nakazuje co kierowca samochodu ma zrobić - patrz w lusterka! spójrz dwa razy!!

Za to hasło "Wszyscy się zmieścimy" jest przyjazne i o pozytywnym wydźwięku - nie walczymy ze sobą, wszyscy jedziemy w tym samym kierunku, bądźmy dla siebie mili i uprzejmi - to przemawia do mnie dużo bardziej.
Awatar użytkownika
Dabrus
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:05
Miejscowość: Szczecin, Myślibórz
Lokalizacja: Szczecin, Myślibórz

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Dabrus »

Mam podobne odczucia co do hasła "motocykle są wszędzie". Nie wiem czemu stało się takie popularne, w większości to właśnie motocykliści czy bliscy motocyklistów posiadają te nalepki na samochodach (a to właśnie im nie powinno się ono podobać).

Co do jazdy między samochodami mogę dodać jedynie do poprzednich wypowiedzi, że warto do takiego manewru dodać włączenie kierunkowskazu (jeśli dojeżdżamy do np. samochodów stojących na czerwonym). Mnie się jeszcze nikt nigdy nie czepiał (mam na myśli mundurowych, a mijałem ich samochody w ten sposób nie raz). I szczerze, ja właściwie zawsze jadę między samochodami na czerwonym bo jeden, jedyny raz jak miałem wypadek (nieduży) to jak babka mi w tył motocykla na czerwonym właśnie wjechała (bo się pchać nie chciałem to sobie stałem za samochodami). No i mam uraz teraz i czuję się mało bezpiecznie stojąc za samochodami;)
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: bartoszto »

Ale dużo policjantów również jeździ motocyklami albo mają znajomych z "komendy", z resztą podejrzewam że podobnie jeżdżą. Ja tam zawsze wole wysunąć się na czoło a nie stać miedzy "puszkami", no i miło mi widzieć auto oznaczone ta nalepką, bo kierowca prawie zawsze zostawia dużo miejsca żeby spokojnie go minąć, albo stanąć obok.
Debrus tu masz trochę mocniejszy wjazd http://www.sadistic.pl/mala-stluczka-vt66707.htm
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: OloK »

To fakt ze jezeli widze samochod z zolta naklejka lub rycina motocykla z tylu auta, to prawie zawsze ustepuja miejsca abym mogl sie przecisnac albo zjada na pas awaryjny abym ich wyprzedzil :P
ps. sam tak robie :P
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
ODPOWIEDZ