turbosprezarka

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

wojtekn03
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2013, 17:01
Miejscowość: Września

turbosprezarka

Post autor: wojtekn03 »

witam
mam pytanie, bardzo powaznie. czy ktos kiedys spotkal sie z ER-5tka z dolozona turbosprezarka? potrzebuje informacji. prosze o pomoc

pozdrawiam
wojtek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: turbosprezarka

Post autor: Corr »

na brytyjskim forum(trzeba sie zarejestrować) http://www.bikersoracle.com/er5/forum/ jest jeden projekt er 6 turbo.

a to nie trzeba w takim przypadku miec wtrysku? no i co z odprężonymi tłokami?

ale jeżeli coś zdziałasz to sie pochwal :D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
seba010
Motocyklista
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:26
Imię: Włodek
Miejscowość: Grójec
Plecak: Kasia
Garnek: AGV K-3
Telefon: 791283074

Re: turbosprezarka

Post autor: seba010 »

Ja o takiej erce nie słyszałem ale na pewno jest to wykonalne skoro turbo było już w Hondzie CX 500 z 1981, Kawasaki GPZ750 Turbo.
Koszty takiej modyfikacji z pewnością by cię zjadły
Doładowanie bez zmiany tłoków korbowodów, mocniejszego wału korbowego, większych zaworów, oznacza szybsze zużycie części silnika. Zupełnie inny jest układ dolotowy, w który musi być bardziej wytrzymały. Potrzebne będą również zawory kontrolujące ciśnienie doładowania. Konieczna będzie kompleksowa przeróbka kolektorów wydechowych no i zmodyfikować gaźniki. Przerobiony musi zostać układ chłodzenia na bardziej wydajny to oznacza większą chłodnicę, wenylator i intercooler. Ostatnia przeróbka mechaniczna dotyczy układu smarowania. Przede wszystkim olej pod ciśnieniem musi zostać doprowadzony do sprężarki a dla lepszego chłodzenia silniki z turbodoładowaniem mają również dodatkowe kanały kierujące olej na denka tłoków oraz chłodnicę oleju. To wiem jeśli chodzi o auta myślę że w motocyklach jest podobnie, chyba ze masz jakiś silnik motocyklowy z turbo wtedy trzeba wymyślić jak wsadzić go do erki lub twoim ojcem jest J.Kulczyk bo bez pomocy profesjonalistów i walizki kasy tego nie zrobisz.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę.
Judikam
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 27 maja 2012, 14:02
Imię: Kamil
Miejscowość: Czestochowa
Garnek: LS 2

Re: turbosprezarka

Post autor: Judikam »

Chlodnicy oleju nie musi byc moza tez wrzucic turbo chlodzone ciecza. Wydaje mi sie ze jest to latwiej podlaczyc pod przewody no ale wtedy musisz miec wieksza chlodnice.
Intercoolera nie musisz miec wiele starszych aut z turbo nie mialo i smigaly fakt ze bedzie mniekszy przyrost mocy.
Zawor spostowy jest zawsze na turbinie wiec nie trzeba jakis dodatkow zakladac.
Ja twierdze nie gra jest nie warta zachodu jak ci brakuje mocy to kup sobie cos mocniejszego.
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: turbosprezarka

Post autor: czaro85 »

Judikam pozwolisz że zapytam czemu piszesz tak dziwnie i bez polskich znaków. ?
Nie czepiam się ale tekst jest mało czytelny.

tak w woli wytłumaczenia przytoczę Regulamin punkt 8 paragraf 1:
Na forum stosujemy się do zasad polskiej ortografii. Kaleczenie rodzimego języka grozi ostrzeżeniem.

co to jest teks? :) //lucek


oj lucek jestem tylko człowiekiem i błędy popełniam jak każdy. Ale powyższa wypowiedź ma ich tyle że aż ciężko się czyta.
Zobacz o ile fajniej czyta się to:
Chłodnicy oleju nie musi być, można też wrzucić turbo chłodzone cieczą. Wydaje mi się ze jest to łatwiej podłączyć pod przewody, no ale wtedy musisz mieć większa chłodnice.
Intercoolera nie musisz mieć, wiele starszych aut z turbo nie miało i śmigały, fakt ze będzie mniejszy przyrost mocy.
Zawór spustowy jest zawsze na turbinie wiec nie trzeba jakiś dodatków zakładać.
Ja twierdze że gra jest nie warta zachodu, jak ci brakuje mocy to kup sobie coś mocniejszego.
ja się z Tobą całkowicie zgadzam, po prostu nie mogłem się powstrzymać :) //lucek
Ostatnio zmieniony 01 lut 2013, 09:53 przez czaro85, łącznie zmieniany 3 razy.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
wojtekn03
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2013, 17:01
Miejscowość: Września

Re: turbosprezarka

Post autor: wojtekn03 »

Panowie,

spodziewalem sie odpowiedzi typu "jak Ci brakuje mocy", "nie oplaca sie", "er-ka, to nie sportowy motocykl". eh.... Panowie, koledzy drodzy, ja wiem o tym wszystkim. Chce dolozyc turbosprezarke do silnika od Kawy, poniewaz chce miec taki temat pracy inzynierskiej, a nie po to zeby zrobic z niej motocykl sportowy. Mam jeszcze troche czasu, wiec na razie rozgladam sie, czy to jest do zrobienia, czy moze szukac innego tematu. Mam ER-5, wpadlem na taki pomysl i rozwazam mozliwosc jego realizacji. Moglem o tym napisac na poczatku, przepraszam zatem, ze wprowadzilem niektorych z Panow w blad. Chce zaznaczyc, iz taka prace inzynierska, mozna wykonac na papierze, a nie koniecznie w garazu. Jesli ktos zechcialby podzielic sie ze mna swoja wiedza na temat dokladania tzw. turbo do silnikow motocyklowych, to bede bardzo bardzo wdzieczny, poniewaz mechanik ze mnie kiepski.
dzieki za wszelkie dobre checi
pozdrawiam
Awatar użytkownika
JMR
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2012, 22:06
Imię: JAREK
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Plecak: ROBERT KUBICA
Garnek: HELD APACHE
Skype: NIE POSIADAM
Numer GG: 728024
Telefon: 788******

Re: turbosprezarka

Post autor: JMR »

http://www.ex-500.com/index.php/topic,37512.0.html
Ja na coś takiego się kiedyś napotkałem może pomoże
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,mówi Pan, który ma litość nad tobą.
(Iz 54,10)
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: turbosprezarka

Post autor: LucasCNC »

Tutaj pod koniec 2 strony znany nam wszystkim silnik z przymiarkami turbosprężarki :D
http://www.zrxoa.org/forums/showthread. ... a8c8a0f5a7
Judikam
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 27 maja 2012, 14:02
Imię: Kamil
Miejscowość: Czestochowa
Garnek: LS 2

Re: turbosprezarka

Post autor: Judikam »

Pisze w 90% na smartfonie dlatego nie robie polskich znakow.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: turbosprezarka

Post autor: jotto »

Judikam pisze:Pisze w 90% na smartfonie dlatego nie robie polskich znakow.
I znaków interpunkcyjnych?:D
Obrazek
ODPOWIEDZ