Fotoradary/straż miejska/policja/mandaty i podobne

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: czaro85 »

Mam jeszcze jedno zdjęcie, może nie ze zlotu a bardziej z trasu na zlot. Tylko fotograf strasznie drogi jutro idę z nim pogadać czy nie da rady taniej macie jakieś pomysły ?
Podróż na zlot ... Jeże
Podróż na zlot ... Jeże
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: lucek »

http://kierowcy.org/zanim-zaplacisz-mandat/

Natknąłem się kiedyś na taki artykuł. Może warto spróbować.
www.hangover.art.pl
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: keteiz1 »

Ja pier.... A mówiłem na Zlocie że wala od tyło. No tak ale to było przed. 84 na 50- tce to bedzie taka fotka za 200-300,- zeta. Przykro :(
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: czaro85 »

Wiem Krzychu że mówiłeś :D No ja tego radaru nie zauważyłem bo to straży miejskiej a oni chowają te niskie radary po krzakach a co najlepsze jak tak parze na płot na zdjęciu to o ile się nie mylę to za jakieś 25-30 metrów za nim kończy się ograniczenie.
Ale co Straż miejska robi tak daleko od miasta to ja pojęcia nie mam :|
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: radziorek15 »

Już się przestraszyłem, że to wtedy jak razem jechaliśmy :D Ja na szczęście nie mam dodatkowych zdjęć ze zlotu. Gdzie tą fotkę cyknęli ?
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: czaro85 »

W Jeżach dosłownie 15 km za Piszem najlepszy że według taryfikatora jest od 200-300 zł a mi od razu walą 300 a przekroczyłem w tym progu raptem o 4 km/h a uwzględniając błąd radaru to o 1 km/h.
Ale wiecie u nas gmina ma duże długi i Straż Wiejska je łata.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: Kamyk »

Sproboj to co Lish podeslal. Mialem to wkleic ale zobaczylem, ze jest juz link. Jak mozesz to walcz o mniejszy mandat. Ja w niemcowni juz dwa razy na pysk dostalem flesha, ale tym sie nie przejmuje. Wiem, ze wala od tylu tez ;) Ale jak przyjdzie to bede sie martwil.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: lucek »

Ja się zastanawiałem z wspólnikiem ostatnio nad alternatywnym rozwiązaniem. Motocykl Twój, ale Ciebie nie widać. Jakby tak spróbować wskazać sprawcę z zagranicy? Teoretycznie władze mają jakąś tam możliwość ściągania takich mandatów w praktyce Litwini zapierdalają obok fotoradarów bo wiedzą że nic im nie zrobią. Najlepiej jakby to był znajomy ze wschodu (lub spoza Unii), a jak nie to znaleźć na facebooku kogoś ze strefy Shengen i powiedzieć że to on, Twoje słowo przeciwko jego, a może się okazać że wtedy SM odpuści sobie korespondencję, a jeśli nawet nie (w przypadku jak to znajomy) to i tak zapłacisz mandat, a punktów chyba nie dostanie skoro jest spoza UE (co do tego nie jestem pewien).
www.hangover.art.pl
bartas
Motorowerzysta
Posty: 60
Rejestracja: 21 kwie 2012, 17:45
Imię: Bartosz
Miejscowość: Lodz
Garnek: Astone RT1000
Telefon: 601358507

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: bartas »

Z racji mojej pracy, jeżdzę puszką po całej Polsce i nawijam sporo kilometrów każdego miesiąca, a więc z fotoradarami, suszarami mam do czynienia na codzień. Kilka zdjęc "reporterskich" zrobionych przez policję i straż miejską już dostałem. Wraz ze zdjęciami przychodzi zazwyczaj taki ładny druczek do wypełnienia i mamy takie opcje:

- część A: przyznajesz się do winy, że to Ty kierowałeś i dostajesz mandat i punkty
- część B: wskazujesz kierowcę, który jechał Twoim pojazdem i to on dostaje mandat i punkty
- część C: nie jestes w stanie wskazać sprawcy

Najzabawniejsza jest część C, bo spotkałem się już z dwoma wariantami. Na początku roku dostałem 500 zł i 10 pkt. Nie przysłali mi zdjęcia (zmieniły się przepisy i teraz mogą tylko przysłać opis wykroczenia bez zdjęcia - zdjęcie zostaje u nich i może służyć jako dowód podczas ewentualnego procesu sądowego), więc nie wskazałem żadnego kierującego. W związku z tym ukarali mnie tylko grzywną 500 zł bez punktów.

Dwa miesiące temu przysłali mi natomiast opis wykroczenia i zdjęcie. W druku znowu 3 opcje:
- wskazuje siebie - 100 zł + 2 pkt
- wskazuje innego kierowce - 100 zł + 2 pkt dla kierowcy
- nikogo nie wskazuje - wtedy płace 200 zł i bez punktów

Tutaj ewidentnie widzimy jak to wszystko jest nastawione na łojenie kasy zamiast poprawę bezpieczeństwa.

U mnie w firmie koledzy często wskazują kogoś z odziałów firmy z Anglii, USA itp. Wtedy zdarza się, że sprawa rozchodzi się po kościach, bo nie mają możliwości ściągnięcia należności .... Ale czy to jest reguła czy fart, tego nie wiem.

Jako ciekawostkę podzielę się z Wami moją batalią z Wydziałem Transportu Drogowego o umożenie mandatu 500 zł w całości, w części lub rozłożenie na raty. Korespondujemy ze sobą (ja i urząd :omg: ) od paru miesięcy, wydając bez sensu kasę na znaczki i koperty, bo te dziady nie chcą mi odpuścić nawet złotówki. Złożyłem oświadczenie majątkowe, wysłałem im potwierdzenia moich wydatków (przelewy, rachunki itp.) i dostałem odpowiedź odmowną z uzasadnieniem: "...Umożenie mandatu to nie jest akt łaski, tylko decyzja na podstawie WNIKLIWIE przeprowadzonego postępowania dowodowego. Proszę sobie zdawać sprawę, że społeczeństwo czułoby się pokrzywdzone, jeśli do budżetu nie wpłynęłyby pieniądze z nałożonego mandatu karnego, a sprawca wykroczenia nie poniósłby kary...". Więc kieruję pytanie do Was, do społeczeństwa naszego pięknego kraju: czy czulibyście się pokrzywdzeni ? :eek:

Mam 14 dni na odwołanie, więc właśnie wysłałem im kolejne podanie, w którym pytam się, czemu mi, porządnemu obywatelowi, odmawia się nawet rozłożenia na raty tej kwoty, a kibolowi, który po meczu Polska - Rosja rozpier...ł pół stolicy rozkłada się karę 3000 zł, bo trudną sytuację życiową ... Czy wtedy społeczeństwo nie czuło się pokrzywdzone ?

Sorry, że odbiegłem od tematu, ale nie miałem się komu wygadać :D
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: IV Zlot FORUM - u Basi i Krzycha (keteiz1)

Post autor: Brok2000 »

Co do pomysłów Lucka to, jeśli by się znalazł jakiś bardziej wnikliwy strażnik to może by mógł (moje domysły to są) sprawdzić czy obywatel o podanych personaliach przejżdżał przez granice - chyba jest jakiś elektroniczny rejestr obywateli spoza szengen. Mogło by to być trochę kłopotliwe gdyby wyszła na jaw ta ściema :omg: Co do korespondencji ze strażą to ja kiedyś po jednym piśmie stargowałem parę złotych więc należy próbować. I ja miałem tak pisze Bartas - można zapłacić więcej ale bez punktów, co bardziej się opłaca kolekcjonerom z dużym dorobikiem.
ODPOWIEDZ