Opony

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Ciastek
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2011, 22:40
Miejscowość: Gwizdały

Re: Opony

Post autor: Ciastek »

Witam.Opona z 2011 r. Oglądałem bardzo dokładnie oponę . Nie miała żadnych pęknięć, kartoniki były środku.Widocznie była jakoś przechowywana niewłaściwie ,stąd te zniekształcenia. A był problem z założeniem bo opona nie chciała równo wejść na felgę po napompowaniu. Po kilku próbach i solidnym nasmarowaniu felgi wskoczyła na miejsce.Po napompowaniu wyprostowała się.Jest wyważona i nie ma żadnego bicia. Wiadomo jakbym kupował w sklepie na żywo, to takiej bym na pewno nie kupił.Pozdrawiam
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
pauli
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2012, 17:28
Imię: Paulina
Miejscowość: Bydgoszcz
Garnek: LS2

Re: Opony

Post autor: pauli »

ja mam tylna opone 150 i jeżdzi mi się bardzo dobrze mysle nad 160
Awatar użytkownika
Pablo_lbn
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 18 sie 2012, 08:03
Imię: Paweł
Miejscowość: LUBLIN
Garnek: Marushin MCT CARBON
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: Pablo_lbn »

Ja mam podobne odczucia mam 150/70/17 na przyszły sezon chcę 160/60/17 założyć.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Opony

Post autor: Corr »

A jeździliście erką z seryjną gumą? czy od razu takie kupiliście? Bo w teorii z założoną 150 czy 160 powinna o wiele stracić na zwinności i łatwości wchodzenia w zakręty. Jestem ciekawy Waszych "eksperymentów" bo odbiegliście dosyć daleko od zaleceń fabryki ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Opony

Post autor: kondziu4 »

Ja mam 140 na tyle i nowa jeździ lepiej niż stara 130, ale 150-160 to już raczej zabieg kosmetyczny i ciekawe czy właśnie nie wpłynie to na prowadzenie, jedni piszą tak, drudzy tak, nie wiadomo w sumie :)
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Opony

Post autor: radziorek15 »

Myślę, że też zależy jaka była opona 130 i jaka jest 150. Bo najlepiej by było porównywać mając taki sam model 130 i 150, wtedy można mówić o różnicy między szerokościami opon.
er-5 + SV650S
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Opony

Post autor: keteiz1 »

A młodzież kombinuje :wall: Myślicie że jak założycie 150-tke to wasza Erka będzie wyglądała jak wypasiona 1000- czka. :omg: Nie będzie :!: bo to jest erka i taką ją stworzyli doskonali ludkowie z Japan. Nie będzie też latała jak oryginalna BO :!: zwiększa się masa opony a zatem większa moc jest potrzebna do rozkręcenia takiego koła(s.e.m.), zmienia się też geometria wchodzenia w zakręt całego motocykla. Masz wrażenie że dupa cię wyprzedza. Jeżdziłem, sprawdziłem i wiem co piszę. Piszą niektórzy że mają szersze i jest dobrze. Nie zawsze to ich dobrze to znaczy dobrze. Jechałem już na kapciu i dlatego że wiedziałem i musiałem to przeżyłem i było ,,dobrze". Kończę sezon na zjechanej tylnej i co też jest ,,dobrze" :?: bo wiem o tym i nie naginam ? Można zmienić na laczka max jaki tylko wejdzie tylko że po co :!: :!: :!: Zmieniajcie dla lansu lub jazdy dorożkarskiej. Wolny kraj, tylko że w porządnych firmach zanim motocykl powstanie to przechodzi masę badań i testów więc już się nie da poprawić a zwłaszcza po japońcach. Zmieniajcie :!: na szersze jeżeli wam to poprawia samopoczucie. Erki i waszego bezpieczeństwa to nie poprawi a wręcz przeciwnie :wall:
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: wwitek123 »

Krzycho ma rację, szersza opona nic nie poprawi a jedynie zaszkodzi.Dzięki takiemu zabiegowi będzie wam ciężej wchodzić w zakręty,tzn. składać się.Myślę że jakby można było założyć szerszą oponę to by taka była montowana fabrycznie,więc dajcie sobie lepiej spokój,zakładając te 150/70/17 i tak z ERki ściga nie zrobicie:P pozdro
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Opony

Post autor: keteiz1 »

Dla młodych to ble ble. Ale urodziłem się na szosie i tak mi zostało. Im cieńsza opona tym szybsza ale coś za coś. Cienka opona ma nominalnie mniejszą powierzchnię styku z podłożem i jest to stosunek mocy moto czy auto do przeniesienia mocy silnika na drogę. Jeśli nasza erka ma większego kapcia to O.K na prostej ale nie do końca bo przy mocy 50KM i tak ta większa powierzchnia styku nić nie da bo kuników za mało więc po co :?: Wracając do tematu im cieńsze tym szybsze, ale należy brać pod uwagę wielkość mocy sprzęta do powierzchni styku kapcia z droga i to już obliczyli ludzie projektujący motocykle, więc nie widzę sensu by udawać mądrzejszych od nich. :wall: Większa opona to większy komfort ale tylko na wprost. Ale coś za coś bo taki kapeć nie przyśpiesza bo ma większą masę odśrodkową i trzeba tych kuników żeby to rozpędzić i zostało to wszystko obliczone przez ludzi z branży więc nie odkrywajcie ameryki. Sorry młodziaki ale moja rola na tym forum jest taka by udowadniać że 2 + 2 to jest 4 a nie inaczej. Po za tym całe nasze kinetyczne życie to fizyka ale tego teraz na uczelniach nie uczą bo liczy się tylko tytuł mgr. ;)
cybek
Motocyklista
Posty: 187
Rejestracja: 24 wrz 2011, 20:13
Imię: Michał
Miejscowość: Małopolska
Garnek: Shark S700

Re: Opony

Post autor: cybek »

Nie można się nie zgodzić, bo jednak opony są dość krytycznym elementem jazdy na motorze. Ale na podobnej zasadzie można zadać pytanie: po co zmieniać lusterka, kierunki, kierownicę, etc. skoro japońce obliczyli i lepsze nie będą. Wszystko ma swoje plusy i minusy, a najważniejsze, żeby każdy dobrze się czuł ze swoim motorem.
ODPOWIEDZ