Opony

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony

Post autor: Brok2000 »

Moim zdaniem przy zakupie szerszej opony ewentualnie względy estetyczne mogą być brane pod uwagę (szerszy kapeć z tyłu nadaje trochę groźniejszego wyglądu, i sprawia wrażenie, że motor jest mocniejszy niż jest w rzeczywistości) bo jeśli chodzi o właściwości jezdne to myślę, że nie ma co kombinować, tym bardziej, że erka, dla zdecydowanej większości z nas, jest pierwszym motorem i wydaje mi się, że warto szlifować kunszt jazdy na czymś w pełni przewidywalnym i sprawdzonym.
Ale to tylko moje zdanie!

Pozdrawiam,
Brok
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
nikoer5
Rowerzysta
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2012, 14:39
Miejscowość: Świecie nad Osą
Plecak: Nie
Garnek: Shoi
Telefon: 663544461

Re: Opony

Post autor: nikoer5 »

dokładnie jak powiedział Brok jedynie ze względów estetycznych chciałbym założyć 150.. mam zamiar nie długo sprzedać swój motocykl i właśnie nie wiem jak to wpłynie na kupujących;)
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Opony

Post autor: piter3105 »

Jeśli masz zamiar sprzedać motocykl to raczej odpuściłbym sobie wymianę opony, a nowemu kupującemu opuścił jakąś kwotę na nową i niech ten zadecyduje czy woli oryginalną czy szerszą. Chyba, że opona już na wykończeniu, a jeszcze zamierzasz jeździć to jednak radzę oryginalną, bo potencjalny kupujący jeśli będzie "oczytany" w sprawach Er-ki może się przyczepić, że kapeć nieoryginalny. Już w jakimś poście pisałem o tym, że kupujący różnie reagują na nieoryginalne elementy. A szersza opona dla niektórych może świadczyć, np. o tym, że właściciel ma jakieś sportowe aspiracje i motocykl może być zarżnięty, chociaż na prawdę tak nie jest.
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Opony

Post autor: UncleKlaus »

To oczywiście truizm, ale opona ma jeździć, a nie wyglądać. Skoro firmowo jest 130, to ja bym nie kombinował. Na dobre nie wyjdzie to na pewno.
nikoer5
Rowerzysta
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2012, 14:39
Miejscowość: Świecie nad Osą
Plecak: Nie
Garnek: Shoi
Telefon: 663544461

Re: Opony

Post autor: nikoer5 »

właśnie mam zamiar jeszcze trochę polatać bo to mój pierwszy motocykl i chce mięć po nim jak najwięcej miłych wspomnień;)
Dzięki wielkie za podpowiedź .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Opony

Post autor: radziorek15 »

Moim zdaniem 130 na kawie nie wygląda źle. Mi się podoba
er-5 + SV650S
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Opony

Post autor: lukaszu »

UncleKlaus pisze:To oczywiście truizm, ale opona ma jeździć, a nie wyglądać. Skoro firmowo jest 130, to ja bym nie kombinował. Na dobre nie wyjdzie to na pewno.
100% się zgadzam, miałem na zr-7 zarzuconą duża i plaską gumę, natomiast przód był w standardzie, wyjechać z koleiny to było coś, czego do dziś nie zapomne. Najpierw łapała krawędź tylniej gumy i weź się tu pochyl lekko jak tył warga opony odciąga ci w drugą stronę a przód jeszcze nic nie czuje, bo ma bardziej okrąglą średnicę. Przednie kołocisnę na siłę w prawo a tylne odbija się i ciągnie w lewo ;/ kaszaniarsko, jeden sezon i nie wytrzymałem, zminiłem laki
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
chrisp
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2011, 18:53
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Szczecin/Stargard
Numer GG: 2790244
Telefon: 695077019

Re: Opony

Post autor: chrisp »

A ja jeżdżę na 150/70 z tyłu i 120/70 z przodu i jestem zadowolony, gumy dobrze trzymają i nie ma problemu z koleinami. Tak już kupiłem er i nie mam może porównania z oryginalnym rozmiarem, ale kumpel od którego kupiłem moto (bardziej doświadczony) sam zmieniał te opony i mówił, że lepiej trzymają itd. Muszę spróbować jazdy na węższych oponkach to będę wiedział jaka jest różnica.
Jemo
Rowerzysta
Posty: 37
Rejestracja: 05 gru 2011, 17:48
Imię: Przemo
Miejscowość: Poznań
Garnek: Nolan N-104
Numer GG: 5914595
Motocykl: ER-6f

Re: Opony

Post autor: Jemo »

co do zakupu oponek, polecam bydgoskie oponeo - wysyłka kurierem gratis, opony mają dość świeże (dostałem niecałą roczną, drugą pół) - zamawiałem u nich dwukrotnie i po dwakroć jestem bardzo zadowolony, ceny mają naprawdę przednie :) za komplet nówek Pirelli Sport Demon dałem 690zł, a z początkiem marca zjechali trochę z cen więc miałbym jeszcze taniej:)
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Opony

Post autor: Criss »

http://www.oponeo.pl/dane-opony-motocyk ... 2-h-tyl-tl panowie co sądzicie o tej oponie?.... czy jest to lepszy wybór niż shinko czy duro?...
ODPOWIEDZ