klamka hamulca

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

marcinzag
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2011, 15:23
Miejscowość: Drohiczyn

klamka hamulca

Post autor: marcinzag »

Jak mocno musicie wcisnąć dżwignie hamulca, aby zahamowac dosc mocno. Mam takie subiektywne odczucie, ze u mnie hamulec "lapie" zbyt pozno. Mimo, iz regulacje mam ustawiona na pozycje 1 to i tak przy hamowaniu dwoma palcami potrafię wcisnąc hamulec az do dotkniecia klamką do reszty palcow. czy da sie to jakos poprawic, by wczesniej zaczelo lapac hamulec?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Dabrus
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:05
Miejscowość: Szczecin, Myślibórz
Lokalizacja: Szczecin, Myślibórz

Re: klamka hamulca

Post autor: Dabrus »

Można kupić linkę hamulca w stalowym oplocie (ja kupiłem i jest spora różnica). A klocki, tarcza i płyn hamulcowy w dobrym stanie? Jeśli tak to linka w stalowym oplocie na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
vdarek
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 08 lis 2010, 19:56

Re: klamka hamulca

Post autor: vdarek »

Trzeba sprawdzić jak kolega wyżej pisał płyn hamulcowy i czy układ jest dobrze odpowietrzony.
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: klamka hamulca

Post autor: K021 »

Ja zmienialem niedawno plyn hamulcowy i odpowietrzylem porzadnie uklad, niestety ten typ, chyba po prostu tak ma bo moj hamulec takze sprawia wrazenie bardzo miekkiego. Fakt faktem mam do wymiany klocki.
kokos3k
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Szczecin

Re: klamka hamulca

Post autor: kokos3k »

ja osobiście hamulec ustawiony mam na 2 i wciskam plus minus do połowy i już czuję że przechylam się do przodu, zobacz klocki czy nie masz już wytarte oraz płyn, nie patrz czy jest przezroczysty czy nie, bo i tak powinno się wymieniać płyn co 2-3 lata nawet jak jest czysty.

aha ja mam nie oryginalną tarczę (większą) można zobaczyć w galerii
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: klamka hamulca

Post autor: Lish »

- im nowsze klocki, tym klamka będzie się wciskać mniej, analogicznie z tarczą
- przewód w stalowym oplocie poprawia sytuację, bo normalnie jak naciskasz dźwignię to płyn rozciąga przewód
- płyn hamulcowy należy zmieniać co sezon, ponieważ łatwo chłonie wilgoć z otoczenia, a niewykorzystany w butelce nie nadaje się juz do użytku na przyszłą wymianę.
- trzeba dobrze odpowietrzyć układ.
Awatar użytkownika
demon250891
Motorowerzysta
Posty: 73
Rejestracja: 08 maja 2011, 12:08
Imię: Adrian
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Garnek: S650 Shark
Numer GG: 388784

Re: klamka hamulca

Post autor: demon250891 »

Ja u siebie mam oplot, seryjną tarczę, klocki Brembo niebieskie i 20W olej w lagach i hamowanie jest całkiem przyzwoite, co nie znaczy że nie może być lepiej :P
u Ciebie najprawdopodobniej jest zapowietrzony układ, zacznij od odpowietrzenia pompy hamulcowej, potem odpowietrz układ. A zużycie tarczy i klocków nie ma nic wspólnego z głębszym lub słabszym wciskaniem klamki.
kokos3k
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Szczecin

Re: klamka hamulca

Post autor: kokos3k »

ja dwa dni temu wymieniłem płyn hamulcowy + odpowietrzanie i wydaje mi się że skuteczność poprawiła się o jakies 35%. a płyn z godnie z książką serwisową nie był wymieniany przez 2,5 roku. wiec jak nie jesteś pewien jakiej "daty" masz płyn to go po prostu zmień koszt to 17 zł chyba że motul to 30 zł (bynajmniej u mnie w mieścinie)
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: klamka hamulca

Post autor: piter3105 »

U mnie też była "miękka" klamka. Wymieniłem płyn (DOT-4-11 zł), porządnie odpowietrzyłem i skuteczność już jest dużo lepsza. Poza tym za jakiś czas temu wymieniłem klocki i hamulec jest na prawdę przyzwoity.
Awatar użytkownika
jaceksc
Motorowerzysta
Posty: 50
Rejestracja: 17 sty 2011, 00:08
Lokalizacja: szczecin

Re: klamka hamulca

Post autor: jaceksc »

Zasłyszane na kursie od starych wyjadaczy
" zmiana pompy hamulcowej na taką od ninjy, to jest to co pomogło er5 zacząć hamować"
ODPOWIEDZ