Grzane manety dla ER :)

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Grzane manety dla ER :)

Post autor: Kanc1erz »

Cześć, dostałem na urodziny od mojej kobiety grzane manetki firmy OXFORD :serce:
Obrazek
Jak wygląda montaż tego typu rzeczy na kierownicy? Oczywiście jeżeli idzie o elektrykę, to nie ma kłopotu, ale o sam montaż manetek. Są jakieś sposoby ściągnięcia obecnych? Co z rollgazem?

Ma ktoś jakieś doświadczenie i zechce się podzielić? :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Grzane manety dla ER :)

Post autor: technik77 »

W zasadzie to jest dość proste.
Stare manetki po prostu zasuwasz z kierownicy. Mi jedna nie chciała zejść, to ją naciołem nożem.
( jak pojeździsz z grzanymi manetkami - to i tak już NIGDY nie wrócisz do oryginalnych manetek)
W instrukcji jest napisane żeby nowe manetki przykleić klejem do kierownicy - ale ja skorzystałemz doświadczenia innych, i na kierownicę nawinołem tyle taśmy izolacyjnej żeby nowe manetki ciasno siedziały i tyle.

Wiem ze elektrykę ogarniasz, więc tylko pro forma przypominam ze warto podłączyć je przez przekaźnik.
nie nerwowo
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Grzane manety dla ER :)

Post autor: Kanc1erz »

technik77 pisze:W zasadzie to jest dość proste.
Stare manetki po prostu zasuwasz z kierownicy. Mi jedna nie chciała zejść, to ją naciołem nożem.
( jak pojeździsz z grzanymi manetkami - to i tak już NIGDY nie wrócisz do oryginalnych manetek)
W instrukcji jest napisane żeby nowe manetki przykleić klejem do kierownicy - ale ja skorzystałemz doświadczenia innych, i na kierownicę nawinołem tyle taśmy izolacyjnej żeby nowe manetki ciasno siedziały i tyle.

Wiem ze elektrykę ogarniasz, więc tylko pro forma przypominam ze warto podłączyć je przez przekaźnik.
Teoretycznie jest tam zabezpieczenie, ale koszt przekaźnika to 5zł, a spokój większy :)
Dzięki bardzo ;) Będę kombinował :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Grzane manety dla ER :)

Post autor: mare36ks »

na przyszlosc kazdemu kto bedzie sie rozgladal za manetkami poradze zeby dolozyl wiecej i kupil grzane rekawice
taka mala rada ;)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
ODPOWIEDZ