JAKIE OPONY ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Daviddo97
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2017, 09:23
Miejscowość: Brody
Garnek: HJC-TR1
Telefon: 721161201

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Daviddo97 »

Witam muszę wymienić swoje 10 letnie opony (takie kupiłem razem z motocyklem pod koniec zeszłego sezonu)
Sporo tutaj przeczytałem i dalej nie wiem jakie opony kupić.
Zastanawiam się nad zestawem Pirelli Angel City cena za zestaw 374zł są to nowe opony ale DOT2016
Można powiedzieć że dopiero zaczynam moją przygodę z Er5 zależy mi na tanich oponach ale dobrych jeżdżę po drogach asfaltowych, czasami w deszczu.
Chciałbym na oponach które kupie nauczyć się dobrze jeździć w zakrętach :D tzn żeby przy mocnym pochyleniu nie tracić przyczepności
http://www.topgumy.pl/product-pol-3065- ... 2S-TL.html
Bardzo proszę o pomoc w wyborze opon i o ewentualne opinie o nich.
Pozdrawiam.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Kanc1erz »

Daviddo97 pisze:Witam muszę wymienić swoje 10 letnie opony (takie kupiłem razem z motocyklem pod koniec zeszłego sezonu)
Sporo tutaj przeczytałem i dalej nie wiem jakie opony kupić.
Zastanawiam się nad zestawem Pirelli Angel City cena za zestaw 374zł są to nowe opony ale DOT2016
Można powiedzieć że dopiero zaczynam moją przygodę z Er5 zależy mi na tanich oponach ale dobrych jeżdżę po drogach asfaltowych, czasami w deszczu.
Chciałbym na oponach które kupie nauczyć się dobrze jeździć w zakrętach :D tzn żeby przy mocnym pochyleniu nie tracić przyczepności
http://www.topgumy.pl/product-pol-3065- ... 2S-TL.html
Bardzo proszę o pomoc w wyborze opon i o ewentualne opinie o nich.
Pozdrawiam.
Są to dość dobre gumy, ale wydaje mi się, że dość tanie. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie dość dobrze kleją w zakrętach, natomiast prawdziwa różnica miedzy oponami widoczna jest na mokrej nawierzchni.
Ja mam Pirelli Sport Demony 110 i 130 - fajnie się kleją, nie ma zbyt dużego stresu na mokrym.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Usul »

Daviddo97 pisze:Witam muszę wymienić swoje 10 letnie opony (takie kupiłem razem z motocyklem pod koniec zeszłego sezonu)
Sporo tutaj przeczytałem i dalej nie wiem jakie opony kupić.
Zastanawiam się nad zestawem Pirelli Angel City cena za zestaw 374zł są to nowe opony ale DOT2016
Można powiedzieć że dopiero zaczynam moją przygodę z Er5 zależy mi na tanich oponach ale dobrych jeżdżę po drogach asfaltowych, czasami w deszczu.
Chciałbym na oponach które kupie nauczyć się dobrze jeździć w zakrętach :D tzn żeby przy mocnym pochyleniu nie tracić przyczepności
http://www.topgumy.pl/product-pol-3065- ... 2S-TL.html
Bardzo proszę o pomoc w wyborze opon i o ewentualne opinie o nich.
Pozdrawiam.
Rozmawiałem z gościem, który już dość długo jeździ i stwierdził że na oponach się nie oszczędza. A pamiętaj że kupiłeś dwu letnie opony, a guma nie używana się starzeje. Mówił też że zupełnie inaczej zachowuje się nowa opona . Plus regularnie zmieniany olej w lagach. A na początku motocykl będzie musiał Ci sporo błędów wybaczać. Ale nie martw się, ja też kupiłem moto z 10- letnimi oponami. Narazie nie wymieniam, bo nie są uszkodzone, ale jak będe kupował to już nie leżaki.
Nienajedzony
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2018, 06:57
Imię: MIchał
Miejscowość: Lampertheim

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Nienajedzony »

A moglby mnie ktos oswiecic jaka jest mniej wiecej zywotnosc takich opon? Patrzylem na te Pirelli Demon Sport. Cena jest dla mnie akceptowalna ale biore pod uwage, ze kilometrow troche rocznie nawine. Na razie w poltora miesiaca zrobilem ponad 3 tys km a latem bede pewnie jezdzic wiecej, bo teraz jest zima i jezdze tyle ile musze. Czy mimo to te opony beda dobrym wyborem czy apomyslec o czyms innym? Jezdze po asfalcie w kazdych warunkach (sucho, deszcz, snieg).
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Kanc1erz »

Nienajedzony pisze:A moglby mnie ktos oswiecic jaka jest mniej wiecej zywotnosc takich opon? Patrzylem na te Pirelli Demon Sport. Cena jest dla mnie akceptowalna ale biore pod uwage, ze kilometrow troche rocznie nawine. Na razie w poltora miesiaca zrobilem ponad 3 tys km a latem bede pewnie jezdzic wiecej, bo teraz jest zima i jezdze tyle ile musze. Czy mimo to te opony beda dobrym wyborem czy apomyslec o czyms innym? Jezdze po asfalcie w kazdych warunkach (sucho, deszcz, snieg).
Cześć, ja na sport demonach zrobiłem póki co 10tys km i nie widać specjalnego zużycia, ale też to zależy od stylu jazdy. Mój jest raczej dziadkowy.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Usul »

Corr pisze:http://www.youtube.com/watch?v=AJ4SwJP5CPw ten koleś poleca Bridgestone'y BT-45 :lol:

Od siebie NIE polecam Pirelli Sport Demon, może nie są najmłodsze ale rozgrzanie ich graniczy z cudem i przy jeździe jak w filmiku wyżej lubią się ślizgać :dol:
Kanc1erz, skoro jeździsz jak dziadek to dlaczego wybraleś właśnie takie? No chyba że masz inne odczucia? Chociaż niby są to opony diagonalne, więc powinny rozgrzewać się szybciej.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Kanc1erz »

Usul pisze:
Corr pisze:http://www.youtube.com/watch?v=AJ4SwJP5CPw ten koleś poleca Bridgestone'y BT-45 :lol:

Od siebie NIE polecam Pirelli Sport Demon, może nie są najmłodsze ale rozgrzanie ich graniczy z cudem i przy jeździe jak w filmiku wyżej lubią się ślizgać :dol:
Kanc1erz, skoro jeździsz jak dziadek to dlaczego wybraleś właśnie takie? No chyba że masz inne odczucia? Chociaż niby są to opony diagonalne, więc powinny rozgrzewać się szybciej.

Miałem stare, myślałem, że nówki będą lepsze. Nie ma tragedii, a i na winkiel można wyskoczyć :D . Sport Demony są radialne.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Usul »

No właśnie też jeżdże jak dziadek i chciałem kupić diagonale dunlop arrowmax, ale mnie mechanik namawia na jakieś radialki. Mówi że te rozgrzewanie ma znaczenie tylko na torze.
ODPOWIEDZ