JAKIE OPONY ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: DeFi »

Kurcze nie wierzę w to co widzę :eek: Ktoś próbuje pouczać Krzyśka i bierze go za małolata co nie zna się na moto :wall:
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: jotto »

Miało być kulturalnie, ale chyba nie wyszło.
Deadly, trochę więcej dystansu do tego co ludzie piszą. Gdybyś trochę bardziej zagłębił się w forum to byś wiedział co brać na poważnie, a co delikatnie puszczać płazem. Dowiedziałbyś się też, że prawie wszystko co napisałeś było już opisane na forum. Ba, nawet w tym temacie (tego nie jestem pewien).

Pozdrawiam jotto
Obrazek
Awatar użytkownika
DeadlY
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:56
Imię: Bartek
Miejscowość: Elbląg

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: DeadlY »

dystans chyba nie mi jest potrzebny. skoro jest napisane to po co takie rzeczy pisac? nie mialem na celu nikogo obrazać, ale jak pisze takie rzeczy to na pewno przyda sie to co napisalem ;) ogólnie to fajny temat, ale sporo tutaj smieciowych postów typu 'odradzam to bo słyszałem, ze..' albo 'wydaje mi się, że te tanie...' takie wypowiedzi nic nie wnoszą tylko haos i utrudniają znalezienie konkretnych informacji. zapewne bez utraty treści można by okroić ten topic do 2 stron ;)
a tak na marginesie to kolega potrzebuje adwokatów?
konrad13-13
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:41
Miejscowość: Gorlice

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: konrad13-13 »

Zastanawiam sie nad Michelin PILOT STREET ale nie wiem czy beda wytarczajace bo w opisie pisze do malych moto lub dedykowane opony do naszych maszyn Michelin PILOT ACTIV lecz drozsze zastanawialem sie takze na dunlop ale ta cena :/ Prosze o odpowiedzi
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: cici0201 »

Na Twoim na początku zacząłbym od powitania się w dziale "Powitalnia" bo zaraz Cię administratorzy zjadą (za późno) :D

Co do opon to ważny jest rozmiar oraz indeks prędkości i nośności.
Serwisówka zaleca:
przód: 110/70-17 54H
tył: 130/70-17 62H

Także będą odpowiednie.

Wiem, ciężko się zdecydować które wziąć. Miałem ten sam dylemat, ponieważ są to opony radialne a opinie w internecie są różne.

Od września sam takie posiadam. Wcześniej miałem metzeler-y. Wydaję mi się, że te o wiele lepiej trzymają się drogi. Lepiej się na nich jeździ. Jedyny problem mam z tym, że po wymianie opon moto czy prędkości ponad 140km/h zaczyna wpadać w lekka shime, lecz raczej to nie od opon.
konrad13-13
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:41
Miejscowość: Gorlice

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: konrad13-13 »

dzieki za odpowidedz a rozmiary oczywiscie standardowe nie chce niczego zmieniac. Indeks predkosci obie posiadaja H i indeks nosnosci 62 tyl i 54 przod. wiec nie wiem dlaczego w internecie pisze ze pilot street sa dla lzejszych moto 250cc, to samo pisze na stronie producenta dziwne .. a roznica w cenie jest 170zl
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: cici0201 »

Spójrz na to, że nasze Erki łapią się idealnie na najwyższe indeksy tej opony. Także 500 i wszystko poniżej. O ile się nie mylę to nawet w NSR125 są takie rozmiary opon jak u nas.
konrad13-13
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:41
Miejscowość: Gorlice

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: konrad13-13 »

wiec jendak lepiej bedzie dolozyc do michelin pilot activ komplet za 680zl poszukam jeszcze dunlop StreetSmart
zagierr
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, 11:19
Miejscowość: warszawa
Garnek: Shark RSF3

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: zagierr »

Właśnie zacząłem poszukiwania przedniej opony do mojego moto. Zastanawiam się między MAXXIS Promaxx M6102, SHINKO f280 a HEIDENAU k68. Prosił bym o opinie ludzi jeżdżących na takich gumach zwłaszcza jak się sprawują na mokrym.Znalazłem też oponę marki DURO HF918 ale zupełnie nie znam tej firmy, może ktoś coś mógł by o niej powiedzieć. Z tyły mam oponę michelin pilot sporty i chciał bym aby jakoś współgrały. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: wwitek123 »

Maxxisy miałem w TDM, na suchym ok, na mokrym szału nie było. Tylna opona szybko się zużyła po ok 7 tys. Generalnie jakość=cena. Do ER 5 spokojnie wystarczy ;)
Szkoda że na tył nie ma rozmiaru z Dunlopa Roadsmart II i Michelin Pilot Road 2CT do ER bo to świetne opony :)
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
ODPOWIEDZ