JAKIE OPONY ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Greku_ »

Moim skromnym zdaniem Pilot Roady, to lekka przesada do Erki, w zyciu nie wykorzysta sie ich mozliwosci a cena potrafi zabic. Ale co jak co, opony sa mega zayebiste ;). Ja sam kupowalem Save MC52, nie sa jakies mega drogie a robia robote, czy na mokrym czy na suchym jezdzi sie dobrze i pewnie ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
amodos
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2013, 22:42
Imię: Adam
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Martusia :*
Garnek: Nitro

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: amodos »

ZAGIERR: Ja zamówiłem wczoraj gumy Duro - trochę z przypadku, bo nigdzie nie mogłem znaleźć tylnego kapcia MAXXIS'a trochę z okrojonego budżetu- czekam teraz na dostawę i może w weekend uda się założyć. Niedługo będzie można coś więcej sprawdzić/zobaczyć/powiedzieć. Czytałem na ang. stronach - ludzie chwalili sobie te gumy. Na rodzimych stronach ( w tym na forum er5 ) koledzy narzekają na twardość gumy, trudności z nagrzaniem się kapcia oraz śliskością na mokrym. Ja podchodzę do nich nieco sceptycznie i ostrożnie. Do nauki pewnie mi starczą:)
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: DeFi »

Ja założyłem opony Duro w ERce pod koniec jej kadencji u mnie. Nie zdążyłem dobrze przetestować tych gum, aczkolwiek pierwsze jazdy nie były tragiczne.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
zagierr
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, 11:19
Miejscowość: warszawa
Garnek: Shark RSF3

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: zagierr »

Ja również zdecydowałem się na Duro i właśnie do minie przyszła. Mam trochę głupie pytanie ale wolę się upewnić. Jest to model HF-918. Z opisu wynika, że są to opony zarówno na przód jak i na tył ale na oponie jest strzałka tylko w jedna stronę czyli jak dobrze rozumiem taka oponę zakłada się w tym samym kierunku zarówno na przód jak i na tył? Jest to opona kierunkowa i zwykle na przednim kole kierunek bieżnika jest odwrotny a tu wygląda że zakłada się ją tak samo i dlatego trochę mnie to zdziwiło i wolał bym się upewnić jak mam ją założyć.
amodos
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2013, 22:42
Imię: Adam
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Martusia :*
Garnek: Nitro

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: amodos »

Moim zdaniem masz rację. Strzałka, o której mówisz wskazuje kierunek toczenia się koła podczas jazdy. Swoją drogą masz jakąś dobrą metę na wymianę ?
zagierr
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, 11:19
Miejscowość: warszawa
Garnek: Shark RSF3

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: zagierr »

Ja zwykle przekładam opony w pracy a potem wożę koła na wyważenie do Szostaka na Puławskiej.
amodos
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2013, 22:42
Imię: Adam
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Martusia :*
Garnek: Nitro

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: amodos »

Tez chyba tam sie wybiore, ale w ta sobote chyba nie znajdą dla mnie czasu. Ja musze miec pelen serwis, bo boję się, że coś źle zrobię przy montażu tylnego kola i bedzie lipa:(

-- 16 Lut 2014, 12:43 --

Opony już wymienione :) Polecam Wulkanizację Pana Szostaka Wa-wa Puławska 229 - wszystko expresowo i pełna profeska. Powrót do domu dla tak "doświadczonego" motocyklisty jak ja :) nie był najłatwiejszy bo gumy ślizgały się jak na lodzie. Po powrocie przycierka papierem ściernym i w trasę :brumm: pierwsze kilometry jeszcze niepewnie - po 100 km mogę stwierdzić, że jest duuuużo dużo lepiej niż na moich starych poprzednikach.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Miłosz »

Tak sie zastanawiam, jaką gruboscią przycierałeś?
amodos
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2013, 22:42
Imię: Adam
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Martusia :*
Garnek: Nitro

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: amodos »

Lekko przetarłem to P80. Trochę gruby, ale nie miałem innego pod ręką. Grunt, że działa :)
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: piter3105 »

O matko 80 to już chyba lekka przesada:P ale swoją drogą to naczytałem się dużo o tym, że świeżo założone opony ślizgają się, a jeszcze nie miałem jakichś nieprzyjemnych doświadczeń w tej kwestii.
ODPOWIEDZ