JAKIE OPONY ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Dabrus
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:05
Miejscowość: Szczecin, Myślibórz
Lokalizacja: Szczecin, Myślibórz

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Dabrus »

No dają radę, ale to zależy jak jeździsz. Ja jeździłem nimi pełne dwa sezony, od marca do listopada. Czy deszcz, czy wiatr, czy liście... ja twardo jeździłem i problemów nie miałem (Kawusia to mój jedyny pojazd). Ale ja jeżdżę dość spokojnie, na mieście 50 - 60km/h, na trasie max. 120 km/h (i to chwilami, bo średnio to 100km/h). Nie kładę się za bardzo na zakrętach itd. Bo one podobno słabe są do jazdy w zakrętach, szybko się kończą i mają gorszą (mniejszą niż jadąc prosto) styczność z podłożem w pochyleniu niż jakieś dobre sportowe opony (jak np. pirelli sport demom). Wydaje mi się, że do spokojnej i mało dynamicznej jazdy są dobre. Ale nie mam porównania, dlatego pytam, czy może ktoś ma:)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: urbansan »

Z przodu mam Shinko... z Tyłu miałem Kenda, ale ów opona była na wykończeniu, czego przekonałem sie waląc w zakret i korzystając z Crashpada. Zmieniłem tył na taki laczek:

http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/ ... 2,szi.html

Conti Twist jest chyba radialna guma do moto 250ccm, ale spelnia wszystko czego wymaga kawa, 130/70 17 62H. Cena w netcar jest niska jak na Conti, ale na bazarze nie wiedzac tego kupilem zdecydowanie drozej o chyba 100zl. Prawda jest, ze bylo to chyba jedyne stoisko, ktore chronilo gumy przed sloncem, byly cale zaimpregnowane i do tego DOT wskazywal, ze miala z 7 miesiecy... 2-3 miesiace cokolwiek z Chin plynie :) Jeżdze w okolicach Wawy, zimno ostatnio cholernie (7,5st.C po wioskach), ale nie czulem by byl jakis problem. Przetrałem juz kapcia spokojnie, wczesniej tez papierem sciernym, jak sie sugeruje, i nawet na boczek schodze, co by Prymasa na w strone Obozowej zrobic przy 80ciu, a nie 60ciu. Mało to mądre, ale generalnie glupszych rzeczy staram sie nie robic.

Podobno jest zasada, ze jak masz radial z przodu, to z tylu tez musisz miec. Jezeli na odwrot, to nie ma roznicy. Nie ma conti Twist 110 na przod, tylko 100... zatem zawsze musi byc inny kapcioch.

BTW: prawy, boczny szlif w barierke wykonany przy moze 40km/h, moze wiecej. Je*ana sciezka rowerowa z piaskiem na sobie. Moto chronil tylko crash-pad. Ladna czarna krecha na asfalcie, lekko wygiety pret od pada. Uszkodzenia moto: lekkie otaracie plastiku zadupka - do wypolerowania recznego, lekkie zgniecenie koncowki wydechu... i tyle. "Najmadrzejsze akcesorium mozliwe", cytat znanego portalu scigaczowego :p
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: K021 »

A ja mam takie pytanko. Jaka moze byc maksymalna szerokosc opony przedniej i tylniej ? 140 albo 150/70 weszlaby na oryginalna felge (tyl) ?
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: OloK »

ja mam z tylu 160 :P 170 juz nie wejdzie
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: urbansan »

@Olok: haha, jaki hardcore :) chce to zobaczyc... pewnie na zlocie :)

@K021: a po co Ci taki kapec? wieksze spalanie, gorsza sterownosc w zakretach, wyzsza cena, +50 do lansu... ale czekaj, przeciez to tylko 500 :p
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: K021 »

Zastanawialem sie nad tym bo ostatnio przegladalem na allegro co mozna dostac z opon i w jakich cenach. Byl Maxxis Promaxx w promocji za 200 cos zlotych, ale 150tka. I fakt faktem nie ma co ukrywac zajebiste sa takie szerokie gumy :D +50 do lansu i +5 do poczucia bezpieczenstwa :D
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Lish »

ja założyłem ostatnio maxixxy. Dla mnie spoko, ale nie mam za dużo doświadczenia w tym temacie. Lepiej się jeździ niż do tej pory na metzelerach, które były już na wykończeniu
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: K021 »

Ja mam Pirelli Sport Demon z koncowki 2005 roku. Tez ciezko mi powiedziec cos w temacie przyczepnosci, ale chyba wkrotce szykuje sie wymiana. Bierznik jest jeszcze elegancki, ale ten rocznik...
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: OloK »

Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: urbansan »

@Olok: No ladnie, ale jakis plaski ten kapec.

Ja mam tego calego Conti Twist, zjechalem nim juz 3tys km i jak na dobrze trzymajace gumy, juz widac zuzycie. Co ciekawe ani razu nie mialem uczucia, ze tyl ucieka w zlozeniu, a na 7mce miedzy Plonskiem a wawa luki robilem przy 120 km/h. Wiekszosc jazdy przy temp 7-13st.C wiec chyba moge polecic, nie? A promaxxy tez sa jakies plaskie. Mialem obie opony w lapach i Conti ma jajowaty profil, a maxxisy jajo, ale z boku.

Dodatkowo zawiasy fenomenalnie trzymaja... tylko rama buja jak opentana.
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
ODPOWIEDZ