JAKIE OPONY ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: cici0201 »

Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
rafalski_4
Rowerzysta
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2015, 23:49
Miejscowość: podkarpacie

Jakie opony

Post autor: rafalski_4 »

Witam
Zamierzam zakupić do swojej kawusi nowe oponki, tylko nie mam pojęcia jakie. Czy mógłby ktoś poradzić?
Dodam, że na żadne tory nie jeżdżę. Głównie poruszam się po mieście, czasami dalej. W zasadzie potrzebuję jakieś oponki uniwersalne.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Miłosz »

Przeniosłem. Miłej lektury.
Proszę dopisujcie pytania do istniejących tematów. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Remilo7 »

Niedawno zakupiłem Maxxis Promaxx na tył. Kosztowała 250zł, nowa, rocznik 2015, czyli cena dosyć niska w porównaniu z innymi, np. takim Metzelerem Lasertec, którego miałem do tej pory. Na pierwszy rzut oka, wygląda o wiele lepiej, fajny profil, jest zdecydowanie miękksza i bardziej klejąca się od Metzelera. Założyłem ją dopiero chwilę przed zimą, więc jeszcze prawie na niej nie jeździłem, ale z tego co czytałem i słyszałem opinie, oferuje dobry kompromis między przyczepnością a wytrzymałością. Dosyć szybko się rozgrzewa, świetnie trzyma w zakrętach, w deszczu też nieźle się spisuje i nie starcza co prawda na tyle kilometrów co Lasertec, ale też nie zużywa się po jednym sezonie (chociaż zależy ile kto jeździ :p ). Lasertec czasem mi uciekał, było to spowodowane kosztem wytrzymałości i jego twardości, tu nie powinny takie sytuacje mieć miejsca.
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Miłosz »

Patrząc na powolne zużycie opon w Er5 stawiałbym na te bardziej przyczepne (szybciej zużywające się). Choćby miało przydać się tylko jeden raz.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Kanc1erz »

bhoy pisze:Cześć.
Posiadam Kawasaki ER5 z kompletem opon Bridgestone Battlax BT45 przód 110/70/17 i tył 130/70/17.
Niestety tylna opona jest mocno zużyta i nie nadaje się już do jazdy. Jest też droga i dlatego zastanawiam się czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie dobrać oponę na tył innej marki tak żeby pasowała właściwościami do przedniej. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Pozdrawiam
Generalnie Battlax lub Pirelli Sport Demon będą najlepsze, w cenie około 300zł.
W niższych są również Duro, kilka osób tutaj je chwaliło. Pamiętaj jedynie, że opona MUSI być radialna, a nie diagonalna. Dlaczego? Bo z przodu także masz radialną, a jest niedopuszczalne, by jednocześnie mozna było mieć radialną z przodu i diagonalną z tyłu. Odwrotnie może być. http://motogumy.pl/opony_motocyklowe_ra ... nalne.aspx
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Miłosz »

Adriano285
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:07
Miejscowość: Szydlowiec

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: Adriano285 »

Witam
Zastanawiam się nad opona na tył. Zastanawiam się nad dwoma Pirelli ANGEL CITY R 130/70-17 62 S i nad Michelin Pilot Street 130/70/17
I co tam sądzicie o tym?
darek4-67
Rowerzysta
Posty: 18
Rejestracja: 28 sie 2016, 06:17
Imię: Dariusz
Miejscowość: Węglew
Telefon: 793552688

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: darek4-67 »

Kolego. jestem właśnie po wymianie opon na Michelin Pilot. Cóż mogę powiedzieć. Do tej pory jeździłem na oryginalnych Dunlopach. Teraz wiem co to znaczy przyjemność z jazdy Kawasaki. Niebo a ziemia. Dosłownie kleją się asfaltu. Motocykl sam się wyprowadza do poziomu z zakrętu. Skończyły się shimy i ściąganie. Nawet szybka przestała drżeć. Niby miałem dobry bieżnik ale niestety wiek opon zrobił pewnie swoje. Pamiętaj jedynie aby to były radialne z wyższym indeksem prędkości. To wielka różnica w budowie tych opon.
Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: JAKIE OPONY ?

Post autor: karol133 »

Hej,
Ja od września z tyłu a od początku tego roku również z przodu posiadam Pirelli ANGEL CITY i po kilku tysiącach km jestem z nich bardzo zadowolony :) Dobrze się grzeją oraz trzymają asfaltu przy niskich jak i wysokich temperaturach. Również ostatnio jeździłem w off-radzie jaki i podczas deszczy oraz zaraz po deszczu i nie odczuwałem różnicy :) Na winklach również nie ma problemu :D Więc jak dla mnie idealne połączenie jakości do ceny :) I taaaak, wiem, wiem, że może być zaraz, że indeks prędkości jest niższy, ale powiedzmy sobie szczerze, że jak często ma się na Er-5 170/180 na liczniku?
Dodam, że wcześniej posiadałem z tyłu Continentala, który wytarł się w sekundę na środku przez co każdy zakręt pokonywany był jak po błocie... Natomiast z przodu Maxxis, który długo się grzał i bardzo często ślizgał więc nie raz już widziałem się w bagażniku samochodu jadącego przede mną ;/
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
ODPOWIEDZ