Motocykl po wciśnięciu sprzęgła się toczy - czy to normalne?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Motocykl po wciśnięciu sprzęgła się toczy - czy to norma

Post autor: lucek »

Wtedy wypada mieć dobre assistance, kolegę z busem, albo dobrych kolegów z forum :)

@Nico: rozumiem Twoje podejście, sam też trochę tak podchodzę bo czas na dłubanie odejmuje się od czasu na jazdę, ale są pewne granice ignorancji, z grubsza wypada wiedzieć "jak to działa". Dobrze że pytasz, ale tak jak pisze Czarek po kursie powinno to być dla Ciebie oczywiste.
www.hangover.art.pl
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Nico
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2013, 18:11
Imię: Szymon
Miejscowość: Warszawa

Re: Pytanie ?

Post autor: Nico »

Turtles pisze:a jak pojedziesz w trasę, motor stanie w lesie przez jakąś pierdolę to co wtedy zrobisz ;)?

poza tym, nie da się jeździć dobrze na moto nie rozumiejąc podstawowych mechanizmów, samochodem w sumie też
Co zrobię ? Bardzo prostą rzecz oddam motor do warsztatu, ewentualnie do osoby która była by w stanie naprawić ten defekt, jak już wspomniałem wolę oddać pojazd do osoby która sie tym zajmuje i ma o tym pojęcie niż samemu sie dotykać i coś zepsuć. Nie jestem mechanikiem, specjalizuje sie w innej dziedzinie i puki co nie chce sie przekwalifikowywać.

Co do drugiego pytania zależy co rozumiesz mówiac "podstawowe mechanizmy" ja nie posiadając specjalistycznej wiedzy, ba nawet i podstawowej, samochodem zrobiłem bardzo dużo kilometrów i jakoś żyje i nie przeszkadza mi nie wiedza na temat tej maszyny, i mam nadzieję ze z motorami również będzie podobnie
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Motocykl po wciśnięciu sprzęgła się toczy - czy to norma

Post autor: lucek »

Skoro jeździsz samochodem to zasadę działania skrzyni biegów powinieneś znać, przecież samochód też się toczy na sprzęgle :)
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
Nico
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2013, 18:11
Imię: Szymon
Miejscowość: Warszawa

Re: Motocykl po wciśnięciu sprzęgła się toczy - czy to norma

Post autor: Nico »

lucek pisze:Wtedy wypada mieć dobre assistance, kolegę z busem, albo dobrych kolegów z forum :)

@Nico: rozumiem Twoje podejście, sam też trochę tak podchodzę bo czas na dłubanie odejmuje się od czasu na jazdę, ale są pewne granice ignorancji, z grubsza wypada wiedzieć "jak to działa". Dobrze że pytasz, ale tak jak pisze Czarek po kursie powinno to być dla Ciebie oczywiste.
Skoro na kursie sie nie dowiedziałem, to teraz od was uzyskałem takie informację i myślę ze jeszcze wiele się dowiem ;) nie mniej jednak jak już wspomniałem nie mam zamiaru zapisywać sie na żadne kursy nt wiedzy ;) chyba ze z jazd doszkalających wtedy bardzo chętnie, ale na to nie mam waluty

-- 11 Wrz 2013, 15:56 --
lucek pisze:Skoro jeździsz samochodem to zasadę działania skrzyni biegów powinieneś znać, przecież samochód też się toczy na sprzęgle :)
No zgadza się znam, ale nie uważam tej wiedzy za podstawową, tylko za coś oczywistego co po kursie na prawo jazdy nie można nie wiedzieć ;) Co do jazdy z motorem to tez znam działanie skrzyni biegów :) ale na wszelki wypadek wolałem sie zapytać czy aby napewno tak to powinno funkcjonować(mowa o przesuwaniu wyłączonego motocyklu na biegu)
ODPOWIEDZ