Dlaczego ER-ka ?

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
SPARTA
Rowerzysta
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 18:09
Imię: Sparta
Miejscowość: 3MIASTO
Garnek: Caberg
Numer GG: 45602148
Kontakt:

opinia ER5, dlaczego Kawa mieszana z blotem?

Post autor: SPARTA »

Witam
Mam na oku ER5.Na pierwsze moto. Do tej pory ogolna opinia motocyklistow brzmiala " kawasaki kawal sraki". Oprocz ogolnie przyjetych wad typu: miekknie lagi i kiepskie hamulce, niczego wiecej sie nie dowiadzialam. Jesli ktos posiadal owy sprzet i potrafilby rozszerzyc slowo "awaryjny",badz je zanegowac, bylabym bardzo wdzieczna.Wiem ze kazdy swoje chwali,ale pomocna opinia przyda sie bardzo. Dlaczego ER5 zazwyczaj mieszna jest z blotem?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Sebastian_
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2013, 13:14
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 3466845

Re: opinia ER5, dlaczego Kawa mieszana z blotem?

Post autor: Sebastian_ »

,,Zazwyczaj mieszana z błotem" to dość ogólna i krzywdząca opinia.

Taka samą mozna wydać o ,,Suzuki- to same stuki" O Rometach, Włochach czy Chonolach to juz wogole lepiej nie pisać. Z motocyklami jest chyba tak jak z samochodami- musisz kupić pojezdzić, poużytkować i wtedy dopiero stwierdzić czy Ci pasuje czy tez nie. Opinie mają to do siebie że są SUBIEKTYWNE. Nie ma co sie nimi kierować tak do końca.

To tylko moje zdanie- jak szukałem pierwszego moto to wiekszość polecała włąśnie ER-5. Model chyba nie ma wielkiego znaczenia- wazne zeby egzemplarz była zadbany.

No ale moze strsi użytkownicy coś Ci mądrzejszego napisza.

ps. no i pierwszy post powinien byc w powitalni:)
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: opinia ER5, dlaczego Kawa mieszana z blotem?

Post autor: Corr »

Myślę, że forum kawasaki to kiepskie miejsce żeby dowiedzieć się dlaczego jest mieszane z błotem, lepiej zapytać na forach suzuki lub hondy :lol:

Pomijając opinie "znawców", którzy bez żadnych argumentów twierdzą, że jakaś marka jest bardziej/mniej awaryjna, które są bez sensu bo każdy producent ma mniej i bardziej udane modele, to obiektywnie sprawę stawiając er 5 jest na drugim miejscu z klasy 500 za cb 500 i przed gsem(jeżeli chodzi o osiągi i rozwiązania techniczne). W przypadku awaryjności cała trójka ma silniki bardzo trudne do zajechania, wszystko zależy jak ktoś przykładał się do serwisu danego egzemplarza.

Co do samego er 5 to rzeczywiście hamulce nie zachwycają, dużą poprawę daje stalowy oplot(dozowalność i wyczucie), miękkie lagi można poprawić zalewając gęstszy olej, na plus bardzo elastyczny silnik i moim zdaniem wygląd :D .

I tak kupisz pewnie ten który trafi się w lepszym stanie ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Miłosz »

Przerzuciłem tutaj, myślę że warto poczytać wcześniejsze posty. pozdro
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: radziorek15 »

W moim odczuciu er-5 to bardzo fajny sprzęt dla początkujących, mało awaryjny, mało pali i jest lekki i łatwo go ogarnąć, a jeśli nie ważysz dużo to hamulce ci wystarczą, zawieszenie też. Chociaż jak pojeździłem SV-ką to od razu widać różnicę.
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: LucasCNC »

Negatywne opinie zazwyczaj opowiadają ludzie, którzy nigdy nawet nie posiadali danego modelu. Jest to coś w rodzaju: słyszałem od kolego brata szwagra, że.... :P. Jeśli ktoś dba, to się nie psuje, w przeciwnym wypadku, choćby nie wiem jak pozytywne opinie "użytkowników" miałby dany model, to i tak będzie awaryjny.
Judikam
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 27 maja 2012, 14:02
Imię: Kamil
Miejscowość: Czestochowa
Garnek: LS 2

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: Judikam »

ER-5 ma ten plus ze silnik jest chlodzony ciecza przez co jednoska jest mniejsza lzejsza oraz bardziej zwarta. Kolejna zaleta chlodzenia ciecza jest cichsza praca silnika. Co do zawieszenia jestem zadowolony. Fakt hamulce to najslabsza czesc twgo wozidla. Poniewaz tyl ciezko wyczuc a przod da sie dobrze wyczuc ale brakuje mu sily hamowania (mimo iz mam juz model poliftingowy).
Co do awaryjnosci to nie wiem bo przejechal tylko 3,5tys km.
oldsnake007
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2013, 14:23
Imię: Szymon
Miejscowość: Kłodzko

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: oldsnake007 »

Moze zaczne od 13 roku zycia , wtedy pierwszy raz przejechalem sie na motocyklu (z wujkiem) MZ 250 , od razu postanowilem sobie , ze kiedy bd mial 18 lat to zrobie sobie prawko.
Kiedy wybil 16 czerwca 2012 , zapisalem sie na kurs , wtedy stanelem nad bardzo trudnym pytaniem w zyciu , ''co robic'' ? Kategorie A czy B ? Mialem troche pieniedzy , nie calosc dlatego musialem sobie wybrac , aby rodzice mi ''zafundowali'' dokument. To pytanie dreczylo mnie troche ale wybralem katgorie A , poniewaz przy nowych przepisach nie moglbym jezdzic ER 5.

Rok czasu minelo od zdania prawka , poszedlem do pracy , zarobilem troche pieniedzy i rodzice mi dolozyli do mojej perelki.
Teraz koncze jej odmladzanie i bd dojezdzal do technikum.

Pozdrawiam z wiosennej kotliny. :)
Awatar użytkownika
bet1988
Motocyklista
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2013, 23:21
Imię: Wojciech
Miejscowość: Świebodzice
Plecak: Ewuś :)
Garnek: Nitro

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: bet1988 »

Old, można się umówić na jakiś trip, chętnie zajadę do Kłodzka, Kotlina ma wiele ciekawych miejsc ;)
Romet Komar -> Honda CB400 T 78' -> Kawasaki ER-5 99'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dlaczego ER-ka ?

Post autor: jolja »

Ja już co prawda napisałam co nieco na ten temat w powitalni, ale od początku:

Jako małe szczylki jeździliśmy co roku na wakacje do babci. Kuzyni mieli wspaniałą maszynę, mianowicie motorower Piaggio (nie pamiętam dokładnie jaki) i tym woziliśmy się po wioskach i lasach :D Ja oczywiście z tyłu, bo miałam może 4 lata. Ale to są moje pierwsze wspomnienia z moto i już wtedy wiedziałam, że "też tak kiedyś będę" :D Jak już zrobiłam się trochę większa, to co jakiś czas udawało mi się kogoś dorwać, żeby mnie przewiózł. Na poważnie jako plecak zaczęłam jeździć jakieś 3-4 lata temu i od tej pory trochę się najeździłam.

Jak zbliżała się moja 18stka, zaczął się temat prawka, ja oczywiście chciałam robić najpierw na A, ale rodzice reagowali tak, że nie mogę zacytować, żeby od razu się nie narażać adminom :D
więc zrobiłam B, jeździłam sobie dalej jako plecak, aż nagle poglądy mojego taty zmieniły się o 180 stopni i z największego wroga motocykli zrobił się motocyklistą. Zaczęłam z nim negocjować, w tajemnicy przed mamą zrobiłam prawko - całe szczęście zdałam ostatni egzamin jaki był na starych zasadach.. Mama o prawku się dowiedziała, najpierw zareagowała prawie zawałem serca, po czym postawiła flaszkę po zdanym egzaminie :D Miałam coś kupować już w zeszłym roku, ale "wyprawka szkolna" na studia pochłonęła to co miałam odłożone na moto..
Chciałam bardzo Bandita 400, już upatrzyłam pięknego, czerwonego, dogadałam się z gościem, że przyjadę po sesji, po czym bandi się sprzedał. z desperacji zaczęłam szukać hondy cb i właśnie Kawy ER 5 (hondy nie lubię, więc z naciskiem na Kawe), po czym okazało się, że znajomy kuzyna ma właśnie ERkę do sprzedania. Pojechałam, zobaczyłam, się zakochałam. :love:
I wyszłam na tym wszystkim dużo lepiej, bo bandi był '94, ERnest jest '05, a cenowo różnica była mała - po serwisie i wymianie paru rzeczy za Kawę wyszło jakieś 7 stów więcej niż za Bandita. :)
ODPOWIEDZ