Nowy napęd

Wszystkie informacje związane z Kawasaki ER5

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Nowy napęd

Post autor: jotto »

Poprawnie go naciągnąć, starać się nie odkręcać agresywnymi ruchami manetki (chociaż to raczej ma mały wpływ na nierównomierne zużycie łańcucha przy jego dobrym naciągnięciu).
No i go czyścić co jakiś czas i smarować dzięki czemu łańcuch nie wykonuje jakichś dziwnych ruchów (bo np. brud mu uniemożliwia wyprostowanie czy coś podobnego).
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
darek4-67
Rowerzysta
Posty: 18
Rejestracja: 28 sie 2016, 06:17
Imię: Dariusz
Miejscowość: Węglew
Telefon: 793552688

Re: Nowy napęd

Post autor: darek4-67 »

Co racja to racja. Dbanie poprzez czyszczenie i smarowanie to raz. Druga sprawa- niestety jakość samych łańcuchów. O każdy dbałem tak samo a mimo to kiedyś kupiłem made in ch... wie co i wyciągał się jak chciał. Miałem też kiedyś łańcuch bez o-ringowy jeśli mnie pamięć nie myli chyba były na nim znaki RR- to zajechać go nie dałem rady i sprzedałem wraz z motocyklem. Była to jednak nie zbyt mocna Suzuki GN więc może to miało wpływ na żywotność. Mam nadzieję, że jak przyjdzie mi wymienić ten oryginalny to dzięki Waszym doświadczeniom kupię ten dobry. Dlatego prośba abyście dzielili się również doświadczeniami z użytkowania swoich łańcuchów poszczególnych firm. Pozdrawiam
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nowy napęd

Post autor: Kanc1erz »

darek4-67 pisze:Co racja to racja. Dbanie poprzez czyszczenie i smarowanie to raz. Druga sprawa- niestety jakość samych łańcuchów. O każdy dbałem tak samo a mimo to kiedyś kupiłem made in ch... wie co i wyciągał się jak chciał. Miałem też kiedyś łańcuch bez o-ringowy jeśli mnie pamięć nie myli chyba były na nim znaki RR- to zajechać go nie dałem rady i sprzedałem wraz z motocyklem. Była to jednak nie zbyt mocna Suzuki GN więc może to miało wpływ na żywotność. Mam nadzieję, że jak przyjdzie mi wymienić ten oryginalny to dzięki Waszym doświadczeniom kupię ten dobry. Dlatego prośba abyście dzielili się również doświadczeniami z użytkowania swoich łańcuchów poszczególnych firm. Pozdrawiam
Ja póki co kupiłem oryginalny dida z zębatkami sunstara (łańcuch złoty) i przejechałem ponad 10k km bez naciągania. Co prawda wiele osób pisze, że przed pierwszym naciągiem jeździ się długo, a potem to już się kończy w oczach. W każdym razie ja jeżdżę dość dużo, ale mało aktywnie :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
kuba77
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2016, 15:34
Miejscowość: Stargard
Motocykl: er-5 2002r.

Re: Nowy napęd

Post autor: kuba77 »

Ja mam DID-a łańcuch standard 520 zx2 (chyba) nie złoty, zębatki sunstara zrobiłem ok 15t km nie naciągałem i jeszcze tego nie wymaga.
ODPOWIEDZ