REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Pod forum związane z dokumentami, ubezpieczeniami, rejestracją itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Kamyk »

Dawno tutaj nie zaglądałem ;)

Już mówie - tak jak napisał Lukasz w DE motocykliści mają tablice sezonowe. Tzn. nie wyrejestrowuja ich po sezonie czy coś takiego. Po prostu mają ustalone od kiedy do kiedy mogą poruszać się po drogach. Śmiesznie jest tutaj 1 marca! Dosłownie setki motocykli wtedy się pojawia na drodze :) Bo większość właśnie tak ma ustawioną date na rejestracji.

Ost. widzialem kolesia ktory mial taka rejestracje w samochodzie :) Nawet fotke zrobilem:

Obrazek

Czyli może nim jezdzic od pazdziernika do kwietnia. A wiec moze pozniej jezdzi motocyklem/skuterem albo kabrio ;)

@DeFi - co do polisy to można zawsze zrobić aneks do umowy i zmienic polise ubezpieczeniowa.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Djwasyl1992
Podawacz śrubek
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2014, 14:28
Miejscowość: Łask

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Djwasyl1992 »

Witam
Odnosnie tablic sezonowych i ubezpieczenia moto w de. Super sprawa z tym ubezpieczaniem i tablicami okresowymi. Szkoda ze nie ma tego w Polsce. Tablice - mniejszy podatek. Natomiast sprawa z ubezpieczeniem to juz wogole bajka. Ja np. jak bylem wyliczyc jaka skladke jaka mial bym zaplacic za moto (zero znizek, nic nie ubezpieczane w de, totalny poczatek) - caly rok - 400euro, pol roku 220 euro, kwartalnie 115euro wiec jest sie w stanie sporo zaoszczedzic. A co najlepsze ze znizki sa naliczane bez wzgledu na dlugosc ubezpieczenia(kupuje na kwartal w danym roku a w nastepnym i tak mam juz 15% znizek). Przynajmniej tak bylo w tej ubezpieczalni w ktorej pytalem.
Awatar użytkownika
Mała20
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:21
Imię: Dorota
Miejscowość: Jarosław
Garnek: Naxa

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Mała20 »

Hej. Z roku na rok jak wiemy,jest nas coraz więcej i sporo osób szuka informacji .
Ponieważ przez ostatni tydzień przepychałam się przez serwisy (moja erka pozbyła się około 10 Km :/),urzędy itd proces rejestracji jest prosty (o ile nie zostały wprowadzone modyfikacje w konstrukcji), gorzej z ubezpieczeniem :)
Jeżeli,ktoś był w takiej sytuacji jak ja czyli 20 lat , 0 zniżek + zwyżka za wiek,pierwszy pojazd ubezpieczenie (najtaniej w PZU ,oblatałam pół miasta) będzie kosztować 375 zł + koszt rejestracji 121,50 :)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Kanc1erz »

Mała20 pisze:Hej. Z roku na rok jak wiemy,jest nas coraz więcej i sporo osób szuka informacji .
Ponieważ przez ostatni tydzień przepychałam się przez serwisy (moja erka pozbyła się około 10 Km :/),urzędy itd proces rejestracji jest prosty (o ile nie zostały wprowadzone modyfikacje w konstrukcji), gorzej z ubezpieczeniem :)
Jeżeli,ktoś był w takiej sytuacji jak ja czyli 20 lat , 0 zniżek + zwyżka za wiek,pierwszy pojazd ubezpieczenie (najtaniej w PZU ,oblatałam pół miasta) będzie kosztować 375 zł + koszt rejestracji 121,50 :)

Tak, tak, mi też wszyscy mówili, że w PZU najtaniej. Gunwo prawda. Byłem u agentki, która ma ileś tam ubezpieczalni i zamiast 320pln w PZU (z nnw i 50proc zniżek, ale ze zwyżka za wiek) płacę 119. Z nnw oczywiście.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Mała20
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:21
Imię: Dorota
Miejscowość: Jarosław
Garnek: Naxa

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Mała20 »

Piszę jak wyszło .
Też byłam w ubezpieczalni gdzie było ich kilka i kobitka wyliczyła mi w jednej 657 zł w drugiej 500 z groszami w PZU zaproponowali najmniej . W moim przypadku PZU wyszło najtaniej.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: jotto »

Kanclerz, to w jakiej ubezpieczalni masz?
Obrazek
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Kanc1erz »

jotto pisze:Kanclerz, to w jakiej ubezpieczalni masz?
UNIQA. Ciekawe co mi zaproponuje [Pani od ubezpieczeń] do auta, które mam od marca tego roku. Mam nadzieję, że równie atrakcyjną ofertę :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: piter3105 »

Uniqa w moim przypadku okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak zwykle kiedy dobiegał koniec ubezpieczenia, zacząłem porównywać oferty. Uniqa okazała się o 10 zł tańsza od PZU, ale razem z NNW, ale co najważniejsze dostałem tam 65 % zniżki. Pomyślałem sobie, co z tego skoro inne firmy i tak mają swój przelicznik. Po roku przeliczałem znowu i jakie było moje zdziwienie, kiedy Pani Agentka w kalkulatorze OC PZU wpisała 65 % zniżki, a ani system PZU, ani UFG nie zakwestionował tego.W konsekwencji dało mi to o połowę niższą składkę niż rok wcześniej. Tak więc w moim przypadku szybkim sposobem na obniżenie składki (zyskanie zniżek) było przeniesienie się na rok do uniqi, a następnie powrót do innej firmy - w moim przypadku PZU.
Karku
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 13 sie 2016, 16:20
Miejscowość: Pleszew
Motocykl: Kawasaki ER5

Re: REJESTRACJA I UBEZPIECZENIE

Post autor: Karku »

Ja jako jedyny właściciel przy 25kw Erce OC+NW zapłaciłem 374 zł w najtańszej ubezpieczalni wyszło ze jest to UNIQA mimo to mam 21 lat i prawko na B od 3 i teraz robilem na A2 dużo biorą pod uwage w zaleznosci od ubezpieczalni , teraz w ogóle ubezpieczenia poszły w góre ... samo OC mi wyliczyła 354 a z NW roznica 20zl. Co do rejestracji to wyniosło mnie koło 120 zł.
Pozdrawiam! :bandit:
ODPOWIEDZ