problem z licznikiem....

Kierownica / Bak / Siedzenie itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Cinello
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2012, 13:11
Imię: Marcin
Miejscowość: Dębica
Garnek: LS2

problem z licznikiem....

Post autor: Cinello »

Witam Panowie, mam pewien problem, kupilem er z brzydkimi zegarami (porysowane i popekane), pojezdzilem sezon i postanowilem zmienic kubki, rozebralem licznik i polozylem w pokoju, dzisiaj wchodze do pokoju a wskazowka od predkosciomierza wariuje, tzn poszla w gore na 190 , jak sie okazało mlodsza siostra sie przyznała ze sie bawiła zegarem,pokrecila tym metalowym w srodku kolkiem, jak to naprawic ???? prosze o pomoc bo nie usmiecha mi sie kupowac nowych za 1000 zł .................
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Philips
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2012, 00:30
Miejscowość: Warszawa
Garnek: AGV

Re: problem z licznikiem....

Post autor: Philips »

Cinello, nie dam głowy, ale jeżeli wskazówka prędkościomierza nie wraca samoistnie do pozycji "0", to jest niestety po sprawie - musiała zostać zerwana sprężyna, która cofa wskazówkę. Tak wynika przynajmniej z tego co widziałem we własnych zegarach. Jedyne wyjście to chyba tylko kupić nowy prędkościomierz, bo takiej sprężynki nie dorobisz choćbyś chciał - zbyt precyzyjna robota, i od jej siły zależą wskazania prędkościomierza. Może ktoś Ci coś podpowie, mam nadzieję, bo ja niestety nie widzę wyjścia innego :(
Cinello
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2012, 13:11
Imię: Marcin
Miejscowość: Dębica
Garnek: LS2

Re: problem z licznikiem....

Post autor: Cinello »

przytrzymałem opisywane wczesniej"metalowe kólko" w srodku zegara i wrocilem wskazowke reką do pozycji jakiej powinna byc czyli 0 km/h i narazie w tej pozycji została , zobaczymy jak bedzie sie zachowywał w uzytku, dzieki za rady, lwg!
Philips
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2012, 00:30
Miejscowość: Warszawa
Garnek: AGV

Re: problem z licznikiem....

Post autor: Philips »

zobacz czy sprężynka przymocowana do ośki wskazówki jest cała - jeśli tak, to wszystko powinno być ok ;)
Cinello
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2012, 13:11
Imię: Marcin
Miejscowość: Dębica
Garnek: LS2

Re: problem z licznikiem....

Post autor: Cinello »

z tego co widze to cała Panie ;)
ODPOWIEDZ