Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Kierownica / Bak / Siedzenie itp.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: Lish »

Wiatam. Ja dziś przeleciałem osłony chłodnicy papierem wodnym i na dniach będe polerował.
Ale mam pytanie: polerował ktoś sety? bo one są chyba malowane? Ciekawe co tam pod farbą się kryje...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
kenio92
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2010, 11:39
Miejscowość: Poznań
Numer GG: 2018324
Lokalizacja: Poznań

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: kenio92 »

polerowałem , bardzo ciężko jest pozbyć się lakieru najlepiej scansol. pod farba jest normalne aluminium takie jak na osłonach chłodnicy , tylko że bardzo porysane (żeby lakier się trzymał).
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: Lish »

No właśnie dziś przyszedł mi prawy set, który planuje wymienić, i w jednym miejscu jest wytarta farba i widać alu - i rzeczywiście są takie rysy... Trzeba będzie potraktować najpierw jakimś grubszym papierem, albo tarcze na wiertarkę...
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: kondziu4 »

Do setów polecam jakąś szlifierkę oscylacyjną, ręcznie zejdzie to dość długo, następnie papierki 120,200, 400, 2000, 2500 i pasta na to. Ja polecam Automax, jest tania i bardzo mocno ścierna, mimo, że jest do lakieru.
MotoUrwis
Rowerzysta
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2012, 00:03
Imię: Michał
Miejscowość: Marki
Plecak: C.K
Garnek: Nitro

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: MotoUrwis »

Mam pytanie. Bowiem osłony chłodnicy ( widać na pierwszy rzut oka ) powinny mieć taką powłokę aby móc się faktycznie przejrzeć ( tzw. lusterko :P ) Z setami sprawa wygląda podobnie? Jeśli ktoś wypolerował sety do takiego stanu mógłby przesłać foto? Byłbym wdzięczny również o instrukcję - co po kolei robić żeby uzyskać efekt lustra ( tylko nie wiem czy na setach też się da). To co kupiłem na chwilę obecną - pasta do chromu i innych błyszczących powierzchni z Norauto ( jakaś zwykła za 7 zł), papierki 800 i 1200. Mam gdzieś nakładkę do polerowania itd. Dzięki z góry za info :)
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: Corr »

http://forum.kawasaki-er5.pl/download/file.php?id=888 pewnie, że się da ;) (zdjęcie z neta, poglądowo)

Ja nie chciałem aż takiego efektu więc jest tylko ręcznie, pasta polerska nigrin, niestety nie pamiętam jakich papierów używałem. Do idealnej gładkości daleko ale nie taki miał być efekt więc mi się podoba:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24d ... 546ea.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb7 ... e267c.html
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
MotoUrwis
Rowerzysta
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2012, 00:03
Imię: Michał
Miejscowość: Marki
Plecak: C.K
Garnek: Nitro

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: MotoUrwis »

Dzięki Corr. Faktycznie, próbowałem tą tanią pastą, ale nadaje się jedynie do nabłyszczcenia, nic więcej. Użyłem jakiejś włoskiej pasty ( wrzucę nazwę wkrótce ), próbowałem papierek 2000 z wodą, filc z taką pastą polerską ( gęsta ) i ona dawała najlepszy efekt. Na razie tylko się przymierzałem i "wylustrzyłem" :D kawałek osłony chłodnicy. Efekt niesamowity ale ręcznie długo będzie szło. Kiedy zrobię całą osłonę, zrobię zdjęcia porównawcze przed i po. Do tego podam nazwy tych specyfików :D. Co z setami? ktoś je wypolerował?
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Przywrócenie wyglądu lagom,setom,i osłonom chlodnicy

Post autor: Corr »

sety podobnie jak lagi, osłony chłodnicy i uchwyt pasażera są z aluminium, więc metoda działania ta sama.
Ja u siebie mam je jako tako wypolerowane(efekt półmatu) bo jak kupiłem moto to były byle jak maźnięte sprayem.

Zamiast testować samemu poczytaj w necie ogólnie o polerowaniu aluminium bo na pewno są mniej pracochłonne metody/środki do tego a zagadnienie dosyć popularne ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ