Zębatka przednia - mniejsza i innego typu

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

paki9
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, 21:25
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Naxa F02 mat

Zębatka przednia - mniejsza i innego typu

Post autor: paki9 »

Witam. Ostatnio zachciało mi się pobawić swoją ERką na podwórku, kiedy na szybką jazdę po drodze jest odrobinę za zimno i chciałbym zmienić w niej tylko przednią zębatkę na mniejsza (mniej pracochłonne, jakby mi się to odwidziało). Przednia zębatka jest typu 512 i z nią by nie było problemu, żeby kupić najmniejszą możliwą tj. 14 zębów, ale tak się zastanawiałem czy takie typu np.: 513 lub inne o tej samej wielkości tylko innej grubości wieńca również by pasowały. Stąd moje pytanie, czy kombinował ktoś w ten sposób i zakładał inny typ zębatki przedniej lub wie coś na ten temat czy to by funkcjonowało? Pragnę nadmienić, że do zabawy w stawianie na koło mam stary już rozciągniety łańcuch, więc i tak jest na dotarcie, a znowu aż tak dużo bym nie jeździł, żeby miało to zatrzeć silnik, ot zwykła zabawa.

PS. Jeszcze jedno pytanie a propo starej zębatki tylnej (ale to tak off-topic), czy obrócenie jej wzdłóż osi o 180 stopni (tak by łańcuch ciągnął te niezużyte zęby) może dać jej 2 życie? :D Patrząc równolegle wzdłóż osi jest prosta, a zęby na nowej też są symetryczne i nie skierowane ani do przodu, ani do tyłu, wiec teoretycznie to miałoby sens.
ODPOWIEDZ