Wymiana klocków hamulcowych

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: daniel90 »

Torowe klocki działają wtedy gdy są rozgrzane, gdy są zimne będą hamować gorzej od fabrycznych klocków.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Kanc1erz »

daniel90 pisze:Torowe klocki działają wtedy gdy są rozgrzane, gdy są zimne będą hamować gorzej od fabrycznych klocków.
Oczywiście nie wspominając o tym, że są bardzo agresywne dla tarcz.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: marcin92 »

Dzięki za odpowiedzi. Wybiliście mi więc te torowe klocki z głowy. Zostane przy drogowych.
Manonfire
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2014, 13:17
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N86

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Manonfire »

Zdecydowanie zostań przy drogowych. Klocki HH (drogowe) nie są aż tak bardzo agresywne dla tarcz, pod warunkiem, że tarcze są odpowiednie :). U siebie założyłem tarczę NG, oryginalne klocki Kawasaki (TOKICO TOYO HH), które wyrwałem za 110 zł (jakoś mnie lubią w ASO Kawasaki), przewód w oplocie i po 5 tys. km nie widać specjalnie zużycia ani tarczy, ani klocków. Tak, jakby dopiero się dotarły.
Jeśli jesteś przygotowany finansowo, to KONIECZNIE zmień przewód na oplot. W mojej konfiguracji Eryk naprawdę dobrze hamuje. Tylko, że teraz widzę, iż przednie zawieszenie przestało wyrabiać na dohamowaniach i trza się zastanowić nad gęstszym olejem w lagach + może wymianą springów.
WSK 125 -> MZ ETZ 150 -> MZ ETZ 250 (gleba) -> 22 lata przerwy w motożyciorysie-> Skuterek Zipp -> Kawasaki ER-5
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: jotto »

Manonfire pisze:KONIECZNIE zmień przewód na oplot.
Każdy przewód jest w oplocie. Na przewód w stalowym oplocie Ci chodziło. :P
Obrazek
Manonfire
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2014, 13:17
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N86

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Manonfire »

Taki "skrót myślowy". Oczywiście, że chodziło mi o przewód w stalowym oplocie :)
WSK 125 -> MZ ETZ 150 -> MZ ETZ 250 (gleba) -> 22 lata przerwy w motożyciorysie-> Skuterek Zipp -> Kawasaki ER-5
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Usul »

Corr pisze:W starszych zaciskach(asymetryczne tłoczki) nie ma żadnej zawleczki, po prostu wysuwasz jeden klocek z prowadnic a drugi wyjmujesz i już. W późniejszym wariancie z symetrycznymi tłoczkami zawleczka już występuje ;)
A nowe wersje zacisków można bezkolizyjnie montować w starszych erkach?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Kanc1erz »

Usul pisze:
Corr pisze:W starszych zaciskach(asymetryczne tłoczki) nie ma żadnej zawleczki, po prostu wysuwasz jeden klocek z prowadnic a drugi wyjmujesz i już. W późniejszym wariancie z symetrycznymi tłoczkami zawleczka już występuje ;)
A nowe wersje zacisków można bezkolizyjnie montować w starszych erkach?

Temat był poruszany i są plug'n'play - pamiętaj, że klocki ze starych zacisków i nowych się różnią. Podobno wymiana pompy i zacisków na te z ZR7 też daje kopa. Zaciski z ZR-7 też są p'n'p.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ