Wywrotka - przednie zawieszenie

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

matiER5
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 15 kwie 2013, 15:07
Miejscowość: Radom

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: matiER5 »

Moto było w serwisie. Wyprostowali mi felgę bo była delikatnie krzywa. Sprawdzili przednie zawieszenie i jest proste. Zmieniłem przednią oponę bo była już do wymiany. Nadal mnie ściąga delikatnie na prawo. Okazało się w serwisie, że kierownica niestety jest krzywa. Czy przez to może mnie ściągać na jedną stronę?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: Corr »

Tylko pod warunkiem, że sugerując się krzywą kierą nie masz koła skierowanego na wprost jadąc prosto ;) Czy mechanik zrobił jazdę testową? jaka była jego opinia o ściąganiu?

Sprawdź jeszcze czy tylne koło jest ustawione w osi z moto.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
matiER5
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 15 kwie 2013, 15:07
Miejscowość: Radom

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: matiER5 »

Robił jazdę testową. Powiedział, że od tej kierownicy może delikatnie ściągać. No ale wiadomo jak jest. Ale czy kierownica może mieć na to wpływ?
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: lucek »

Nie wydaje mi się żeby kierownica miała wpływ na ściąganie, moja też jest delikatnie krzywa (Lish prostował po wywrotce, ale jak porównam odległości od baku w skrajnych punktach to jest różnica) i nie ma żadnych niepokojących objawów.
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: Corr »

Nie bardzo umiem sobie wyobrazić jak krzywa kierownica miałaby powodować ściąganie motocykla, przecież ona jest "przymocowana" do zawieszenia i nie jest jego częścią. Więc mi się wydaje, że możesz ja sobie nawet pozawijać w kształt kozich rogów a motocykl będzie jeździł dokładnie tak samo :D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
matiER5
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 15 kwie 2013, 15:07
Miejscowość: Radom

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: matiER5 »

Witam. Odgrzebuję temat.
Półki muszą być proste gdyż swobodnie mogę wysuwać lagi w górę i w dół, a przy krzywych raczej by się to nie dało.
Już nie mam pomysłu co może być przyczyną. Jak jadę i puszczę kierownicę to moto się jakby przechyla i schodzi powoli na prawą stronę :/
Wiem, że jak go kupowałem to przy transporcie był ustawiony na bocznej stopce i ściągany pasem w dół mocno za przednią półkę ale to chyba nie mogło nic zepsuć? Łożysko główki ramy raczej ok, luzu nie ma, kierownica chodzi bez zacięć.

Ktoś ma jakiś pomysł?
zagierr
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, 11:19
Miejscowość: warszawa
Garnek: Shark RSF3

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: zagierr »

Lagi i półki do sprawdzenia. Dwa lata temu miałem stłuczkę na ntv która zakończyła się małym szlifem, potem moto zaczęło ściągać na prawo. Lagi chodziły w pólkach bez problemu można było nimi kręcić, wkładać i wyjmować bez problemu. Dopiero na pryzmach okazało się, że lagi są minimalnie krzywe, po prostowaniu i włożeniu ich w dolna półkę stało się również, zauważalne skrzywienie półki więc do wymiany. Po wymianie półek i lag nadal jeszcze trochę ściągało i ntv była niestabilna w łukach dopiero wymiana przedniej osi załatwiła całkowicie sprawę. Morał z tego taki, że jak chce się sprawdzić lagi czy półki to demontaż, pryzmy i czujnik zegarowy, ponieważ nawet małe uszkodzenie może spowodować spore problemy a na oko nie da się tego sprawdzić.
matiER5
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 15 kwie 2013, 15:07
Miejscowość: Radom

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: matiER5 »

Jak pisałem wcześniej, moto był w w serwisie, i było wykonane prostowanie felgi z wyważeniem, oraz pomiar geometrii przedniego zawieszenia. Wszystko ok., tylko delikatne skrzywienie kierownicy ale to wpływu raczej nie ma.
Obejrzałem dziś moto i zobaczyłem, że ma tłumiku jest małe wgięcie przy tylnim prawym amortyzatorze. Nie wiem czy o czymś to może świadczyć?
zagierr
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2014, 11:19
Miejscowość: warszawa
Garnek: Shark RSF3

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: zagierr »

W jaki sposób był wykonany pomiar geometrii?
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Wywrotka - przednie zawieszenie

Post autor: Miłosz »

U mnie też ośka była krzywa, lagi i półki miałem proste. Za wymianę (również rozebranie i sprawdzenie lag i półek) zapłaciłem 50pln.
ODPOWIEDZ