Szarpanie przy odjęciu gazu

Dział dotyczący układu jezdnego

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: piter3105 »

Co może być przyczyną tego, że kiedy jadę (praktycznie nie ważne z jaką prędkością i na jakim biegu) i puszczę gaz jest zaraz takie jakby dobicie do przodu? Najbardziej odczuwa się to na 1 biegu jak puszczę gaz z wysokich obrotów. Podobna sytuacja jest przy przyspieszaniu, kiedy np. zbliżam się do zakrętu, zredukuję, a potem dodaję gazu i na początku też jest takie szarpnięcie. Czy może to być skutkiem wyrobionego zabieraka? A może po prostu Er tak ma? Wczoraj przejechałem się XJ 600 i tam mogłem jechać wolniutko puściłem gaz i wszystko gładko.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: jotto »

Tracisz moc i silnik hamuje tylnym kołem, to normalne, że odczuwasz najbardziej na pierwszym biegu, bo masz największą moc. A co do redukcji, może po prostu dajesz nieodpowiednią ilość gazu. Regeneracja zabieraka może pomóc, ale tak czy owak będziesz to czuł, tyle że słabiej. O regeneracji masz napisane na forum.

Pozdrawiam

PS. Myślę, że ER trochę tak ma, że szarpie, ale nie mocno, leciutko lecz odczuwalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: UncleKlaus »

W takim np. Monsterze przy nieumiejętnej redukcji możesz zablokować tylne koło.Tak jak napisał jotto, moim zdaniem to charakterystyka er5 (zwłaszcza silnika).
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: piter3105 »

Technika jazdy myślę, że jest w porządku. Ta przejażdżka na XJ trochę mnie tak nastroiła, żeby się tym szarpaniem zainteresować, bo tam jednak przy tym samym stylu jazdy było wszystko w porządku, chociaż kiedyś pamiętam suzuki rf 600 i tam było podobnie jak w ER, takie jakby dobicie przy odjęciu. Ostatnio miałem koło na wierzchu, obejrzałem zabierak i wydał mi się w porządku, zębatka nie ma zbytnio luzu..Tak czy owak wolałem zapytać, bo może to jednak to.
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: Greku_ »

miedzygaz panie ;-)
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: piter3105 »

Międzygaz również stosuję, ale np. kiedy jadąc chcę tylko lekko zwolnić bez redukcji, odejmę gaz i jest to dobicie. Pojeżdżę teraz jeszcze trochę inaczej, bo zazwyczaj staram się nie gnieść do odcinki i utrzymywać raczej niższe niż wyższe obroty, szybka zmiana biegów itd., może dlatego, że trochę za nisko go trzymam ma takie szarpnięcie przy dodaniu gazu. No zobaczymy, w każdym razie dzięki za wszelkie sugestie ;)
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: jotto »

może też łańcuch masz za luźno naciągnięty ? sprawdź!
Obrazek
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Szarpanie przy odjęciu gazu

Post autor: Greku_ »

albo najzwyczajniej w swiecie zabierak sie wyrobil
ODPOWIEDZ