Obrotomierz kręci do 5-6k

Wszystko co związane z kabelkami i oświetleniem naszej ER-ki

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Issabelth
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2015, 23:12
Imię: Izabela
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Obrotomierz kręci do 5-6k

Post autor: Issabelth »

Przejrzałam forum, ale nie znalazłam nic takiego.
Ostatnio wymieniłam obrotomierz, bo mój po szlifie kręcił od 13 do zera :) Dla ciekawskich tutaj dowód :P : https://www.facebook.com/issabelth/vide ... 66/?type=3
Niestety po wymianie u mechanika jest dziwna sytuacja. Otóż na luzie obrotomierz kręci dobrze, ale na trzecim biegu zaczyna się takie coś, że kręci do 5-6k i potem tylko rusza wskazówką na boki w tym przedziale. Ma ktoś pomysł, o co może chodzić?
Będę wdzięczna za pomoc :)
Pozdrawiam,
Iss
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Obrotomierz kręci do 5-6k

Post autor: Kanc1erz »

Issabelth pisze:Przejrzałam forum, ale nie znalazłam nic takiego.
Ostatnio wymieniłam obrotomierz, bo mój po szlifie kręcił od 13 do zera :) Dla ciekawskich tutaj dowód :P : https://www.facebook.com/issabelth/vide ... 66/?type=3
Niestety po wymianie u mechanika jest dziwna sytuacja. Otóż na luzie obrotomierz kręci dobrze, ale na trzecim biegu zaczyna się takie coś, że kręci do 5-6k i potem tylko rusza wskazówką na boki w tym przedziale. Ma ktoś pomysł, o co może chodzić?
Będę wdzięczna za pomoc :)
Pozdrawiam,
Iss
Ale silnik pracuje normalnie czy jak? BTW: Ten stary mechanizm był spokojnie do odratowania. Teraz też coś elektrycznie musi być porobione, zerknij na kostkę w lampie i najlepiej ją przeczyść, potem trzeba rozebrać kubki od zegarów i sprawdzić czy śruby dobrze przewody trzymają.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Issabelth
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2015, 23:12
Imię: Izabela
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Obrotomierz kręci do 5-6k

Post autor: Issabelth »

Kanc1erz pisze:Ale silnik pracuje normalnie czy jak? BTW: Ten stary mechanizm był spokojnie do odratowania. Teraz też coś elektrycznie musi być porobione, zerknij na kostkę w lampie i najlepiej ją przeczyść, potem trzeba rozebrać kubki od zegarów i sprawdzić czy śruby dobrze przewody trzymają.
Z silnikiem wszystko ok. W poprzednim obrotomierzu pękł drucik- mechanik sprawdzał. Tego jeszcze nie sprawdzaliśmy w środku, miałam nadzieję, że będzie działał dobrze :P Przekażę Twoje propozycje mechanikowi, dzięki :)
ODPOWIEDZ