silnik stracił moc - nie wkręca się na wyższe obroty

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

freeelemon
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2017, 17:12
Miejscowość: Wroclaw

silnik stracił moc - nie wkręca się na wyższe obroty

Post autor: freeelemon »

Witam,

niedawno wyczyściłem gaźniki, ustawiłem odpowiedni poziom paliwa, zsynchronizowane. Filtr powietrza czysty, wszystko szczelne, nie dostaje się lewe powietrze nigdzie ani nie ucieka.

Motocykl fajnie pojeździł z 70km i nagle w trakcie jazdy stracił moc. Ledwo dał się rozbujać do 80kmh i nie mógł przekroczyć 5tys rpm. Obie rury wydechowe gorące (czyli napewno pracują oba cylindry - ?) Wróciłem do garażu, sprawdzam świece - kolor kawy z mlekiem, iskra jest.

Ktoś poradzi?

Pozdrawiam

freeelemon

-- 03 Lip 2017, 10:34 --

wyczytałem, że może to być albo kranik albo moduł zapłonowy (jakoś go się sprawdza ze stroboskopem, ktoś to robił?). Na wszelki wypadek rozkrecam jeszcze raz i sprawdze gaziory.

a moze nie napelniaja sie komory paliwem i trzeba blachy na plywakach odgiac?

Na dole zdjecia membrany kranika, wg mnie są ok ale pewny nie jestem.
Załączniki
20170703_092714[1].jpg
20170703_092721[1].jpg
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: silnik stracił moc - nie wkręca się na wyższe obroty

Post autor: Kanc1erz »

Kranik najlepiej zdiagnozujesz jak przełączysz na PRI - wtedy leje cały czas. Jak problemy zostaną to kran możesz wykluczyć.
Ja bym obstawiał gaźniki albo świece - nie wiadomo, czy nie jest zdmuchiwana iskra. Spróbuj zmniejszyć co nieco przerwę na elektrodzie.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ