raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Olo »

Ostatnio kawa straciła moc, okazało się że chodziła na jednym cylindrze. Z kolektora wydechowego przy głowicy aż zostało przedostawać się paliwo a świeca po wykreceniu była czarna i mokra. Wymieniłem świece na zapasową pochodziło chwilkę o znów ten sam objaw. Rozebrałem moto akurat przy okazji wyregulowałem luz zaworowy, przeczyściłem gaźniki, nowy płyn chłodniczy, świece, kranik był lekko wilgotny to podokrecałem śrubki i do odkoła lekko silikonem przejechałem że już jest sucho. Odpalam chwile ładnie pochodzi i znów kicha chodzi na jednym cylindrze. Odłączyłem cewki, fajke, przewody pomierzyłem omomierzem i mają takie same właściwości. Pozamieniałem cewki lewą z prawą, dopalam moto i silnik raz chodzi na prawym cylindrze raz na lewym. Odłączę prawą cewkę nie ma żadnej różnicy w pracy. Odłączyłem drugą to już musiał zgasnąć. Odpalam odłączam lewą cewkę nie ma efektu i chodzi teraz na prawym cylindrze
Nie wiem co mu może dolegać? Możliwe że też coś z paliwem że raz tu dostaje raz tu? Kranik?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Xon111
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2015, 11:42
Miejscowość: Rzeszów

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Xon111 »

Miałem podobny problem u siebie, raz chodził na jednym cylindrze innym razem nic mu nie było albo przerywał i miał objawy jakby nie dostawał paliwa. Wymieniłem u siebie przewody zapłonowe na jakieś lepsze, fajki NGK i nowe świece. Wszystko wróciło do normy
Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Olo »

To zamienniki jakieś dałeś? ;)
Pójdę do sklepu dzisiaj i pokupie

-- 18 Kwi 2017, 17:14 --

Fajki i przewody zmienione zmienione nie pomogło
Ostatnio też przerabiałem elektryke przedniej lampy wlutowałem wyłacznik swiatła. Możliwe że mogłem zrobić gdzieś tam zwarcie czy coś i moduł zapłonowy mógł się skopać?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Kanc1erz »

Olo pisze:To zamienniki jakieś dałeś? ;)
Pójdę do sklepu dzisiaj i pokupie

-- 18 Kwi 2017, 17:14 --

Fajki i przewody zmienione zmienione nie pomogło
Ostatnio też przerabiałem elektryke przedniej lampy wlutowałem wyłacznik swiatła. Możliwe że mogłem zrobić gdzieś tam zwarcie czy coś i moduł zapłonowy mógł się skopać?
Hm, raczej nie, wtedy poszedłby bezpiecznik, ale różnie z tym bywa..
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Olo »

Wyciągnąłem 2 świece, mokre były czyli paliwo dochodzi, zmasowałem do ramy niby iskra wali na dwóch świecach. Manometrem patrzyłem ale nie mogłem go szczelnie przyłożyć to spokojnie chwile pokreciłem i dmuchnęło ponad 10 bar. Po ściągnięciu pokrywki z prawego gaźnika zobaczyłem że jest lekko nadpęknięty pod pokrywką plastikową. Podkleiłem klejem do klejenia elementów silnika i pytanie czy tam przy membranie musi być idealnie szczelnie? Moto ciężko odpala, po odpaleniu działa tylko kilka sekund na ssaniu, po dodaniu gaz dusi się i po ściągnieciu ssania też się dusi przy ruchu manetką. Raz też nawet strzeliło ogniem z jednego gaźnika.
Już nie mam siły do tej kawy :(
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Kanc1erz »

Olo pisze:Wyciągnąłem 2 świece, mokre były czyli paliwo dochodzi, zmasowałem do ramy niby iskra wali na dwóch świecach. Manometrem patrzyłem ale nie mogłem go szczelnie przyłożyć to spokojnie chwile pokreciłem i dmuchnęło ponad 10 bar. Po ściągnięciu pokrywki z prawego gaźnika zobaczyłem że jest lekko nadpęknięty pod pokrywką plastikową. Podkleiłem klejem do klejenia elementów silnika i pytanie czy tam przy membranie musi być idealnie szczelnie? Moto ciężko odpala, po odpaleniu działa tylko kilka sekund na ssaniu, po dodaniu gaz dusi się i po ściągnieciu ssania też się dusi przy ruchu manetką. Raz też nawet strzeliło ogniem z jednego gaźnika.
Już nie mam siły do tej kawy :(
Membrana musi być szczelnie założona, inaczej dostaje złą mieszankę. Na twoim miejscu szukałby, raczej innych gaźników.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Olo »

Własnie za czym zrobiłem to pęknięcie to moto też podobnie źle chodziło :D ale jak mówisz że to ma duży wpływ to zainwestuje w gaźniki

-- 30 Maj 2017, 17:18 --

Zamontowałem drugie gaźnik. Pochodziło moto kilka sekund i padło na amen. Załozyłem znów stare gaźniki nadal nie odpala.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Kanc1erz »

Olo pisze:Własnie za czym zrobiłem to pęknięcie to moto też podobnie źle chodziło :D ale jak mówisz że to ma duży wpływ to zainwestuje w gaźniki

-- 30 Maj 2017, 17:18 --

Zamontowałem drugie gaźnik. Pochodziło moto kilka sekund i padło na amen. Załozyłem znów stare gaźniki nadal nie odpala.
Kranik na PRI? Paliwo dochodzi? Nowe gaźniki wyregulowane?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
leo
Rowerzysta
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2017, 17:16
Imię: Leszek
Miejscowość: Poznań/Luboń
Garnek: Hjc is 17
Motocykl: Er5

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: leo »

U mnie też na prawy cylinder nie zawsze chodził, wymieniłem świece, przewody i fajki. Od pierwszego odpalenia problemu już nie było.
Olo
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 12 mar 2014, 19:41
Miejscowość: Łódź
Plecak: mam urwany podnóżek ;/
Garnek: HJC IS 17
Numer GG: 6919090

Re: raz chodzi na lewy raz na prawym cylindrze

Post autor: Olo »

Wymienione świece, fajki i przewody. Kranik na każdym już był trybie do odpalenia. Nawet bez kranika próbowałem do przewodu nalałem benzynę. Paliwo dochodzi bo świece wilgotne i gaźniki też.
Na samostart też nie pali
ODPOWIEDZ