Silnik po rozgrzaniu stracił moc

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: Silnik po rozgrzaniu stracił moc

Post autor: JanuszMOTO »

właśnie tak robiłem jak piszesz ze kręciłem kołem i nie wchodziły biegi tylko jedynka i to mnie zdziwiło nawet jak przytrzymałem dźwignie ku gorze żeby wskoczyła dwójka i kręcąc kołem nie weszła
biegi nie szarpią przy przyspieszaniu tylko jak daje jedynkę na postoju to mocno szarpnie... myślę ze zmienię olej to zmniejszy się te szarpniecie ale najpierw zrobię regulacje zaworów...

dzięki panowie za rady i za meczenie słabymi pytaniami :omg:
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Silnik po rozgrzaniu stracił moc

Post autor: Corr »

Jak jest rozgrzany to też szarpie przy wbijaniu jedynki? Linka sprzęgła prawidłowo naregulowana (opis w serwisówce jak coś)?
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Silnik po rozgrzaniu stracił moc

Post autor: Kanc1erz »

Corr pisze:Jak jest rozgrzany to też szarpie przy wbijaniu jedynki? Linka sprzęgła prawidłowo naregulowana (opis w serwisówce jak coś)?
Napisał, że wysprzęglony motocykl nie ciągnie.
Generalnie każdy motocykl, w mniejszym lub większym stopniu szarpnie podczas wrzucania jedynki. Wydaje mi się, że autor nieco demonizuje problemy.

@Autor - naciągnij poprawnie łańcuch, zbyt luźny może dodatkowo potęgować uczucie szarpnięcia.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Silnik po rozgrzaniu stracił moc

Post autor: piter3105 »

Również mam wrażenie, że każdy motocykl lekko szarpnie przy wrzucaniu jedynki. Co prawda pamiętam, że w ER było to wyjątkowo odczuwalne, ale tylko przy "pierwszym" wrzuceniu biegu. Jeśli kolega JanuszMOTO zregenerował sobie gumy zabieraka (tak wyczytałem), to myślę, że nie ma się co doszukiwać problemów. Z drugiej strony każdy pasjonata motocykli dąży do tego, żeby wszystko było zrobione na tip top itd., ale należy też zdawać sobie sprawę, że ER są to już jednak nieco leciwe motocykle, a poza tym nie są to jakieś wyrafinowane konstrukcje, dlatego też często to co wydaje nam się, że jest nie w porządku, tak po prostu wyjechało z fabryki...
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: Silnik po rozgrzaniu stracił moc

Post autor: JanuszMOTO »

Jezdzilem i skrzynia chodzi normalnie czlowiek jest czasem przewrawlizony przepraszam za zawracanie gitary :-)
ODPOWIEDZ