Problemów część kolejna :(

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Problemów część kolejna :(

Post autor: daniel90 »

Dziwne że po wymianie wężyków nie możesz uruchomić maszyny... Może to głupie ale czy na pewno przewody podłączyłeś na swoje miejsca? Nie chce zagadać z pozycji ON jak i z RES?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Problemów część kolejna :(

Post autor: Kanc1erz »

daniel90 pisze:Dziwne że po wymianie wężyków nie możesz uruchomić maszyny... Może to głupie ale czy na pewno przewody podłączyłeś na swoje miejsca? Nie chce zagadać z pozycji ON jak i z RES?
Wężyki dobrze podłączone na 100% :P
Nie odpala ani z RES ani z ON, ani z PRI, ale chyba wiem, w czym problem - wykręciłem świece i najprawdopodobniej kłopot leży w zalaniu - mokre i czarne w środku. Jutro z kolegą popchniemy maszynę, to będzie musiała zagadać :D

-- 21 Lut 2016, 15:48 --

Wczoraj natknąłem się na sposób odpalania zalanego motocykla. Problem dotyczył Hondy CB, ale przyznam - zadziałało i u mnie, zaleta jest taka, że nie trzeba pchać :D
Wyłączamy ssanie, otwieramy przepustnicę na full, kręcimy 5-10s (na oko kręciłem 10s). Zaprzestajemy kręcenia, otwieramy ssanie na full, i zapalamy normalnie, bez gazu. Udało się.
Ale i tak czeka mnie kontrola zaworków (choć były nowe zakładane) i membrany (też nowa, z maja zeszłego roku). No i serwis gaźników, bo pali tylko na lewy gar (z perspektywy jeźdźca). Nawet konkretne zagrzanie motocykla i przejechanie się nim około 1km nie odblokowało silnika, więc pewnie zapchała się dysza.
Co ciekawe trzyma bardzo ładnie wolne obroty na około 1100. Problem pojawia się przy ruszaniu z miejsca, szczególnie pod górkę.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ