olej silnikowy - podwyzszony stan

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

beegeegrey2
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2015, 17:31
Miejscowość: Wroclaw
Motocykl: er 5 1999r

olej silnikowy - podwyzszony stan

Post autor: beegeegrey2 »

Witam,

ostatnio zauwazylem podwyzszony poziom oleju w mojej Kawie. Wymienilem na nowy (wydawalo mi sie ze pachnie benzyna). Po wymianie, pare minut pracy i znowu sie zwiekszyl, ale tym razem nie czulem benzyny (plyn chlodniczy?). Co moze byc przyczna? Jakie sa koszta ewentualnej naprawy?

Pozdrawiam

beegeegrey2
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: olej silnikowy - podwyzszony stan

Post autor: marcin92 »

Wygląda na walniętą uszczelke pod głowicą - nie odpalaj już motocykla, bo możesz go zatrzeć jeśli dostaje się tam płyn chłodniczy.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: olej silnikowy - podwyzszony stan

Post autor: Corr »

Gdyby dostawał się płyn chłodniczy to olej nabrał by "mlecznej" barwy, tzw. majonez na korku oleju itp. no i czy ubywa go w takim razie?

Zatrzeć silnik można olejem rozrzedzonym zarówno benzyną jak i płynem chłodniczym.

Czy robiłeś coś z gaźnikami? kiedy miały ostatni serwis? jeżeli raz przepuściły to raczej będzie się to powtarzać, chyba, że to była rzadka okoliczność jak zawieszony pływak w gaźniku.

Są jakieś inne objawy? no i o ile podwyższył się stan oleju po tych paru minutach? Wziąłeś pod uwagę, że rozgrzany olej zwiększa objętość więc na ciepłym silniku jego stan będzie wyższy niż na zimnym?
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
beegeegrey2
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2015, 17:31
Miejscowość: Wroclaw
Motocykl: er 5 1999r

Re: olej silnikowy - podwyzszony stan

Post autor: beegeegrey2 »

Wymieniłem olej na nowy, do połowy oczka. odstawilem. Przejechałem się kawałek i dałem mu pochodzic. stan oleju jest powyżej oczka. Nie zmienił barwy. Przy gaźnika nie było robione nic od wstyd się przyznać ale 15k km.
Czy wyczyszczenie, regulacja gaźnik pomoze.? Co z 'nnowym' olejem ?

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: olej silnikowy - podwyzszony stan

Post autor: Corr »

Dużo przybyło... dziwne, że nie śmierdzi benzyną w takim razie. Ja bym wymienił olej i filtr po ogarnięciu gaźników, zakładając że poprawnie sprawdziłeś poziom oleju za każdym razem ;)

Jeżeli gaźniki są brudne (paproch może rozszczelnić połączenie przy zaworku iglicowym) albo mają zużyte zaworki iglicowe to doprowadzi to do przepuszczania paliwa i w efekcie zalewania silnika, stąd podwyższony stan oleju, ale były by też inne problemy jak trudność w zapalaniu przez zalane świece itp. dlatego pytałem czy są jakieś inne objawy.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ