wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

sHaky
Motocyklista
Posty: 109
Rejestracja: 11 lip 2012, 22:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wejherowo
Garnek: Shark S900cFINKS WKY

wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: sHaky »

Witam. Mój problem polega na tym ze moto wypluwalo mi spore ilości płynu po krótkich odcinkach. Myślałem że się jakimś cudem tak nagrzewal a wentylator może nie działał,ale to nie to bo się jednak załączal po czasie. Okazało się ,że to wina uszczelek kroccow termostatu. Wszystkie zostały wymienione i nic nie cieklo.. ale mimo tego że płyn się nigdzie nie wylewal na zewnątrz to ubywal :/ była to ta uszczelka pod głowica trochę długo mi doszło dojście do tego bo bylem przekonany że to wina tamtych uszczelek no ale cóż. . Lepiej późno niż wcale:) dobre wiec jest tak : pompa wody działa bo też ja sprawdziliśmy przy okazji, uszczelka pod głowica zmieniona a ta pod zaworami wyczyszczona bo była w dobrym stanie , przy okazji została też wymieniona uszczelka pokrywy sprzęgła bo była wręcz przypieczona do silnika. W zbiorniku wyrównawczym jest trochę ponad kreskę full ale nie wydaje mi się ze to jest problemem. Sprawdziliśmy tez kompresję i wynosi ona 13 i 14 barów. Płyn teraz ucieka tylko przez wężyk od zbiornika wyrównawczego nawet w trakcie jazdy i nie wiemy co z tym zrobić :(( Macie jakieś pomysły co to może byc? Kumpel proponuje skleic głowice na silikon ale jakoś nie jestem za bardzo do tego przekonany. Czekam na wasze sugestie :)
S.omething
Y.ou
S.houldn't
T.rust
E.ver
M.an
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: Kanc1erz »

Miejsce uszczelki pod głowicą to jedyne miejsce, którego nie można skleić na silikon... przynajmniej teoretycznie. Pewnie już nie jeden #Janusz tak robił :)
Nie wydaje mi się, żeby to była wina tejże uszczelki właśnie, szczególnie, że masz aż tak dobrą kompresję..
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: apogee »

Z tego co napisałeś rozumiem, że silnik przegrzewa się.
Więc:
1. sprawdź termostat czy otwiera się we właściwej temperaturze ( garnek z ciepłą wodą i termometr )
2. sprawdź czy włącznik wentylatora włącza się przy właściwej temperaturze ( garnek z ciepłą wodą i termometr + multimetr )
3. sprawdź korek zbiorniczka wyrównawczego. Powinien tam być zaworek wyrównujący ciśnienie w układzie chłodzenia. ( pompka + miernik ciśnienia )
4. sprawdź czy chłodnica nie jest zamulona jakimś syfem.

maniek
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: daniel90 »

Skoro masz zalany płyn ponad kreskę ful to układ wyrzuca nadmiarvplynu przez rurkę przy kole,u mnie też jest nalane pod ful i po jeździe zdąża się ze wyleci kilka kropel przez rurkę.
sHaky
Motocyklista
Posty: 109
Rejestracja: 11 lip 2012, 22:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wejherowo
Garnek: Shark S900cFINKS WKY

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: sHaky »

Ten silikon to taka ostateczność i nie jestem za tym wcale jak juz to będzie to ostateczność ;) zapomniałem dodać że termostat mam wymontowany ale działa bo był sprawdzony.dodam tez ze po rozgrzaniu silnika i zrobieniu krótkiej rundki na około miasta czyli jakieś 5-10min to z przewodu od zbiornika wyrównawczego potrafi nawet wylecieć tyle płynu ze jest plama w kształcie koła o rozmiarze buta i w trakcie jazdy tez leci bo widać to na asfalcie i oponie. Hmm korek w zbiorniczku wyrównawczym to w sumie taka gumowa zaślepka u mnie . Chłodnice będziemy właśnie sprawdzać. :)
Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało pisać , moze być to jakaś pierdola o której nie pomyśleliśmy ;)

-- 20 Maj 2015, 10:45 --

Daniel u mnie zamiast kilku kropel co jjest w sumie normalne to w ciągu wczorajszej 30km testowej przejażdżki zniknął litr. Ale i tak będę chciał spuścic płyn do odpowiedniego poziomu :)

-- 20 Maj 2015, 11:42 --

Daniel u mnie zamiast kilku kropel co jjest w sumie normalne to w ciągu wczorajszej 30km testowej przejażdżki zniknął litr. Ale i tak będę chciał spuścic płyn do odpowiedniego poziomu :)
S.omething
Y.ou
S.houldn't
T.rust
E.ver
M.an
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: daniel90 »

Takie ilosci nie są normalne,sprawdź czy wszystkie wężyki są dobrze podłączone.
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: apogee »

Układ chłodzenia w ER to raczej nie jest skomplikowany układ. Tak to powinno wyglądać.
A co do korka to jest on w inny miejscu a nie na zbiorniczku wyrównawczym. Pomyliłem się. ( sorki nie wiedziałem, jeżdżę innym moto ) Ale zasada działania ta sama.
Załączniki
chlodnicaz.jpg
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: jotto »

Powiem tylko, że mi kiedyś ten termostat nie działał, chciałem kupić nowy, ale nagle zaczął działać (sprawdzane w warunkach domowych). Nie skreślaj go tak od razu z listy winowajców, bo on może jednak nie działać. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ernani4
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 09 cze 2013, 23:37
Imię: Ernest
Miejscowość: Kielce
Plecak: Klaudia :D
Garnek: Airoh Mathisse RSX
Skype: ernest.dygas
Numer GG: 385667
Telefon: 509542907

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: ernani4 »

No i problem rozwiązany? bo jestem bardzo ciekaw :D

-- 08 Lip 2015, 23:29 --

Prosiłbym o info dotyczące problemu ponieważ mam podobnie, tj. wymiana uszczelki nie pomogła, ciśnienie w układzie wzrasta i węże stają się twarde, obstawiam że to może być wina korka układu chłodzenia, i mam jeszcze pytanko, jak u was zachowuje się ciecz chłodząca gdy korek jest odkręcony i dodajecie gazu, bo u mnie wyrzuca w górę i nie wiem czy to wibracje czy ciśnienie, no i po odpuszczenie kiedy temp już wzrasta poziom płynu się podnosi

-- 10 Lip 2015, 13:20 --

widzę ogromne zainteresowanie forum...
Ernani
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: wymiana uszczelki pod głowicą nie pomogła

Post autor: apogee »

Za tydzień Jelonek. Wbijaj. Będzie tyle mądrych głów, że coś wymyślimy. :drunk:
Maniek

Kawa to nie prom kosmiczny. Ogarniemy.
ODPOWIEDZ