Zestaw naprawczy kranika

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Liger
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2014, 19:02
Imię: Mateusz
Miejscowość: Żary
Garnek: KBC VR1-X

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Liger »

Jutro mogę rozebrać stary kranik i pomierzyć.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Kanc1erz »

Liger pisze:Jutro mogę rozebrać stary kranik i pomierzyć.

Będę zobowiązany ;)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Liger
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2014, 19:02
Imię: Mateusz
Miejscowość: Żary
Garnek: KBC VR1-X

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Liger »

Wymiary membrany.

Jak uda Ci się namierzyć pasującą membranę, to byłbym wdzięczny za info, dobrze mieć w zapasie, a ten kranik który kupiłem nie wiadomo czy będzie wiecznie działał.
Załączniki
IMAG0001.jpg
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Kanc1erz »

Liger pisze:Wymiary membrany.

Jak uda Ci się namierzyć pasującą membranę, to byłbym wdzięczny za info, dobrze mieć w zapasie, a ten kranik który kupiłem nie wiadomo czy będzie wiecznie działał.
Dzięki, jutro dzwonię od sprzedawcy ;)

-- 04 Mar 2015, 20:35 --

Kupiłem dziś tę membranę z linka, bo sprzedający napisał mi wymiary: "Szerokość membrany ok 33,5 mm, rozstaw otworów ok 23,5 mm" Co wydaje mi się wystarczająco bliską wartością ;) Jak przyjdzie do weekendu to się pobawię. Kupiłem też zawory iglicowe z aukcji powyżej.

Pozdrawiam Was serdecznie ;)

-- 17 Maj 2015, 16:57 --

W końcu wymieniłem membranę w kraniku - działa sprawnie. Czyli można brać z tego modelu motocykla :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Manonfire
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2014, 13:17
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N86

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Manonfire »

Po niedzielnej wycieczce, gdzie na dystansie 200 km Eryk 2 razy zgasł, postanowiłem zrobić przegląd układu paliwowego. W ubiegłym roku również zdarzały mu się takie fochy, ale obstawiałem elektrykę. Po jakimś czasie odpalał, ale musiałem się rozrusznikiem nakręcić. W niedzielę wystarczyło, że na chwilkę przestawiałem kranik na PRI, z powrotem na ON i odpalał bez problemu. Za drugim zgaśnięciem nawet nie zsiadałem z moto. Czyli - na mój rozum - paliwo nie szło do gaźników. Główny podejrzany - kranik. Okazało się, że w istocie kranik żył własnym życiem. Raz nie puszczał paliwa w ogóle (poza PRI), a raz lało się we wszystkich pozycjach na zgaszonym. Na szczęście mam nowiutkie zaworki iglicowe, więc nie czekała mnie zmiana oliwy. Rozebrałem, przeczyściłem wszystkie elementy (bagno jakieś tam było), ale nadal lekko przepuszczał na ON i RES mimo braku podciśnienia. Membranka bez uszkodzeń, ten maleńki oring na zaworku też nieźle wyglądał, ale nie widziałem go, jak był nowy :) Problemu podciekania pozbyłem się rozciągając nieco sprężynkę dociskającą membranę z zaworkiem. Działa póki co luksusowo.
Na wszelki wypadek zamówiłem w Kawasaki oringa i sprężynkę. Koszt ok. 20 zł, a w moim przypadku taki zestaw naprawczy powinien wystarczyć.
Jeśli zatem membrana jest cała, a kranik cieknie, może wystarczy właśnie trochę wzmocnić docisk tej sprężynki? U mnie pomogło. Oczywiście po uprzednim dokładnym przeczyszczeniu WSZYSTKICH elementów kranika.
WSK 125 -> MZ ETZ 150 -> MZ ETZ 250 (gleba) -> 22 lata przerwy w motożyciorysie-> Skuterek Zipp -> Kawasaki ER-5
OrzechEr5
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2015, 13:04
Imię: Piotr
Miejscowość: Kna
Garnek: LS2

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: OrzechEr5 »

Mam problem z kranikiem, mianowicie kupiłem zestaw naprawczy z yamahy xv 750, kranik wyczyszczony wszystko złożone jak się należy, a kranik tak i tak puszcza paliwo na ON i lekko na RES, nie wiem już co może byś tego przyczyną. Proszę o pomoc :)
Sszakal
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:30
Imię: Łukasz
Miejscowość: Pępowo
Plecak: Wiktoria
Garnek: LS21 FF320

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Sszakal »

Uwaga odkop :D
Czy taki oto zestaw pasuje do kawy ? http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kran ... 92550.html
Z kranika w mojej kawie nie leci paliwo nawet w pozycji RES także kranik zapchany najprawdopodobniej D
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Kanc1erz »

Sszakal pisze:Uwaga odkop :D
Czy taki oto zestaw pasuje do kawy ? http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-kran ... 92550.html
Z kranika w mojej kawie nie leci paliwo nawet w pozycji RES także kranik zapchany najprawdopodobniej D
Kupiłem ten sam parę lat temu :D "Będzie Pan zadowolony" :D
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sszakal
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:30
Imię: Łukasz
Miejscowość: Pępowo
Plecak: Wiktoria
Garnek: LS21 FF320

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: Sszakal »

leo
Rowerzysta
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2017, 17:16
Imię: Leszek
Miejscowość: Poznań/Luboń
Garnek: Hjc is 17
Motocykl: Er5

Re: Zestaw naprawczy kranika

Post autor: leo »

Drogi. Ja płaciłem James 20 zł....
ODPOWIEDZ