problemy ze sprzęgłem

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

chrzanislaw
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 11:29
Miejscowość: Płock/Olsztyn

problemy ze sprzęgłem

Post autor: chrzanislaw »

Mam problemy ze sprzęgłem w mojej erce, otóż na zimnym silniku gdy przeciągnę ją na wyższych obrotach obroty "strzela" obrotami a prędkość nie wzrasta czyli jak mniemam sprzęgło się ślizga. Po krótkim postoju w trakcie jazdy są problemy z wrzuceniem 1-go biegu, z luzu na postoju jest możliwość wrzucenia tylko 1, biegi w górę wchodzą tylko w trakcie jazdy. Mechanik stwierdził że trzeba będzie wymienić całe sprzęgło, i tu moje pytanie czy rzeczywiście trzeba wszystko wymienić i czy z jazdą na takim sprzęgle może mnie coś niemiłego spotkać w trasie. Warto zasięgnąć opinii mądrzejszych przed wydaniem tych kilku stów. Z góry dzięki.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Turtles
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:22
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Plecak: empty
Garnek: Nolan N85
Numer GG: 5975178
Telefon: 726 857 474

Re: problemy ze sprzęgłem

Post autor: Turtles »

Sprzęgło tak jak inne elementy np. napęd najlepiej jest wymieniać w komplecie. Chociaż są tam jakieś normy podane co do pozostałych elementów w serwisówce, mierzy się suwmiarką np. sprężyny. No ale czy to ma sens, takie lepienie? Z czasem pierdnie to co zostawiłeś albo nowe elementy się będą szybko zużywać

ślizgać się będzie na pewno, czy coś więcej nie wiem.

a kiedy wymieniałeś olej?
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: problemy ze sprzęgłem

Post autor: DeFi »

Na postoju zawsze można wbić jedynie pierwszy bieg. Jest to pewnego rodzaju blokada, bodajże aby nie ruszać z wyższego biegu.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
chrzanislaw
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 11:29
Miejscowość: Płock/Olsztyn

Re: problemy ze sprzęgłem

Post autor: chrzanislaw »

Olej był wymieniany po sezonie później zrobiłem jakiś 1000km i było ok dopiero od jakiegoś miesiąca coś zaczyna się dziać. Zastanawiam się tylko czy muszę to koniecznie zrobić jak najszybciej.
ODPOWIEDZ