Pompa wody

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Driver993
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:41
Imię: Damian
Miejscowość: Mokronos Górny

Pompa wody

Post autor: Driver993 »

Witam wszystkich:) Jestem nowym posiadaczem kawy i chcial bym sie poradzic osob ktore znaja ten motor i sa doswiadczeni. Otoz kupilem motor uszkodzony. Mam do roboty pompe wody poniewaz jest ukrecona sruba od wirnika wody i peknieta chodnica. Mam klopot ze znalezieniem pompy wody wraz z ta sruba(pisze to bo nie wiem czy jest to jako komplet) i chcial bym zeby ktos mi doradzic czy podczas tej wymiany powinno sie wymienic cos jeszcze oprocz uszczelek. Czy jest cos na co powinienem zwrocic uwage? Bede bardzo wdzieczny jesl ktos pomogl by mi znalesc ten komplet w wiare przyzwoitej cenie:) Moze byc to z wroclawia poniewaz tam mieszkam lub typu allegro czy cos takiego bo tam tez nie moglem znalesc;/ Z gory Dziekuje osobom ktore mi pomoga i poswieca swoj czas:) Pozdrawiam :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Zyru1
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2013, 00:01
Imię: Daniel
Miejscowość: Żywiec

Re: Pompa wody

Post autor: Zyru1 »

Cześć,
Miałem dokładnie to samo tzn ukręciłem śrubę od wirnika.
Udało mi się dorwać wirnik z wałkiem za 100zł na allegro, ale tez było ciężko to znależć bo mało kto to wystawia, ale dzwoniłem do sprzedających którzy sprzedawali części do er-5 i wkońcu znalazłem. Co do uszczelek to ja to poskładałem na paście reinzosil. Co do reperaturki pompy wody to postanowiłem zaryzykować i nie wymieniałem bo ciężko z finansami ale na szczęście jest ok, chociaż ja bym polecił ją wymienić.
Driver993
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:41
Imię: Damian
Miejscowość: Mokronos Górny

Re: Pompa wody

Post autor: Driver993 »

Dzieki wielkie. Postaram sie gdzies to dorwac bo myslalem nawet pojechac gdzies do tokarza czy dal by rade wytoczyc nowy gwint ale nie wiem czy nawet jak by sie udalo na i po jakim czasie bylo by to samo
sruba
Rowerzysta
Posty: 36
Rejestracja: 11 paź 2012, 02:06
Imię: krystian
Miejscowość: polkowice
Garnek: ls2
Motocykl: FZS 1000 Black Ed

Re: Pompa wody

Post autor: sruba »

Driver993 miałem podobny problem...... Wałek bez większego problemu wytoczy Ci tokarz. TYLKO UWAGA (DLACZEGO JEST UKRECONA ŚRUBA OD WIRNIKA?) NA WAŁKU JEST LEWY GWINT!!!!!! Nie skręcaj pompy na żadne wycinanki.... Ja kupiłem w serwisie uszczelki (67zł) skręciłem i nie ma żadnego wycieku. Niektórzy użykownicy ER5 opisywali na forum jak składali po kilka razy pompe(na wycinane uszczelki), a ta dalej ciekła. Poczytaj posty kondzia na temat cieknącej pompy wody. Pozdro
Driver993
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:41
Imię: Damian
Miejscowość: Mokronos Górny

Re: Pompa wody

Post autor: Driver993 »

Dzieki wielkie a pompke juz mam z uzywanej. Pozdro:)
ODPOWIEDZ