Zapach benzyny

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Zapach benzyny

Post autor: Fryta »

Hej, wiem,ze temat trochę dziwny ale może sie przyda ;)
Zdemontowalem bak poprzez odpiecie jego wezykow i chciałbym wyeliminować zapach benzyny z pomieszczenia w którym znajduje sie motor(bak jest w innym)
Które miejsca powinno sie zatkac aby z gaznikow itd niewydobywal sie przyjemny, ale na dłuższa metę przeszkadzajacy zapach Pb?
Zatkalem:
- 2x kranik ( ON oraz rezerwa)
- odpowietrzacz gaznikow
- tuba od filtry powietrza
Czy przy założeniu, ze nigdzie nie ma przecieków, a nie powinno być to czy są gdzieś jeszcze jakieś otwory które powinienem zatkac aby pozbyc sie zapachu benzyny?

Pozdr
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Zapach benzyny

Post autor: Corr »

Zawsze możesz wypalić znajdującą się benzynę w gaźnikach(pamiętaj żeby zatkać wężyki od podciśnienia) albo ją z nich spuścić(te imbusy, podobnie jak wszystkie inne śrubki w erkach lubią się wyrobić :dol: )
- tutaj osobista uwaga, mam uraz do opróżniania gaźników poprzez wypalanie bo ostatnio po takim zabiegu zawiesił się pływak, ale to pewnie ja coś zpartaczyłem w czasie ich czyszczenia dzień wcześniej :lol:

Aż tak rozbierasz na zimę? :)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Zapach benzyny

Post autor: Fryta »

miałem drobny problem z garażowaniem-pokłóciłem sie przyszłymi teściami, bo ciągle robili mi łaskę ze wprowadzę do jakiegoś ciasnego pomieszczenia pod schody moto tak więc wkurzyłem się i wciągnąłem moto jako eksponat do pokoju,
zdemontowałem to co z wierzchu aby łatwiej go wnieść, bo po schodach przy 200kg wagi każdy odjęty kg robi różnicę ;) i tak ładnie stoi w moim pokoju ^^
żadnych wycieków wcześniej nie widziałem, zatkałem 3 przewody (odpowietrznik gaźników i 2x kranik) i liczyłem, ze zapach po wywietrzeniu ustanie....wczoraj kiedy po zamknięciu okien zapach sie wzmógł tak więc zacząłem myśleć, którędy może jeszcze wydobywać się zapach-zaświeciło-dolot filtra powietrza i zacząłem dłużej myśleć czy sa jeszcze jakieś miejsca....dlatego ten temat...
wydaje mi się, że gaźniki jeśli maja zatkany dopływ benzyny oraz dopływ powietrza (odpowietrzacz i filtra pow.) to raczej nawet jeśli jest w nich benzyna to powinien się z tego zrobić obieg zamknięty i opary w żaden sposób nie powinny się wydobywać...
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Zapach benzyny

Post autor: Miłosz »

więc wkurzyłem się i wciągnąłem moto jako eksponat do pokoju
10/10
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Zapach benzyny

Post autor: czaro85 »

więc wkurzyłem się i wciągnąłem moto jako eksponat do pokoju
Popieram sam bym wniósł ale nie zmieści się na łamaniu schodów :p

Takie mam głupie pytanie a sprawdzałeś szczelność korka wlewu paliwa ? (bo rozumiem że bak trzymasz też w pokoju)
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Zapach benzyny

Post autor: Fryta »

bak jest zdjęty i pki co jest na balkonie...na szczescie jak narazie zaobserowałem to miejsca które opisałem i zatkałem ograniczyły maxymalnie zapach...teraz tylko wywietrzyć...
co do łamania schodów...u mnie tez sie o to bałem ale jednak dało radę...gorzej jak ma sie kręcone schody :P
ODPOWIEDZ