Wolna reakcja na gaz

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: Corr »

Sprawdzaliście te podstawowe rzeczy typu czy przepustnica chodzi gładko albo czy linka się gdzieś nie zacina? Filtr powietrza czysty? Czy luzy zaworowe są w porządku?
Warto też sprawdzić czy gaźniki są dobrze zamontowane i nie łapią gdzieś lewego powietrza( na chodzącym silniku psikasz na łączenia gaźników łatwopalnym sprayem- jeżeli obroty podskoczą to jest nieszczelność). Co do samych gaźników to rozumiem, że świece w kolorze kawy? Przy czyszczeniu sprawdzaliście czy macie seryjne rozmiary dysz?
Może gdzieś przewód paliwowy się zagina i paliwo nie dochodzi? albo kranik zabrudzony, czy tak się dzieje też na rezerwie?

kolega misiauek pytał o wężyki ale np. nie wiem czy pomieszanie przewodów od podciśnienia może dać takie efekty.

No i na koniec najprostsze rozwiązanie: przewrażliwienie właściciela :lol: trzeba też wziąć poprawkę na bardzo niską temperaturę na zewnątrz, sam teraz jeżdżąc zauważyłem, że muszę ją pokręcić dosyć wysoko żeby w pełni się "dogrzała" a wiadomo, że przy złej temperaturze dzieją się takie kwiatki.

Filmik też by nie zaszkodził ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: technik77 »

Hmmm
To mi już tylko pozostaje dysze sprawdzić :omg:
Ale najpierw trochę pojeżdżę - bo na razie mam dosyć rozkręcania i skręcania :)
nie nerwowo
Awatar użytkownika
HubertusxD
Rowerzysta
Posty: 35
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:54
Imię: Hubert
Miejscowość: Przasnysz
Garnek: LS2
Numer GG: 8195887
Telefon: 505720927

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: HubertusxD »

Jak sprawdzę co i jak w weekend. Dzięki za info ;D
"Motocykl to nie wszystko liczy się pasja..."

Romet Pony--> WSK 175--> Peugeot Speedfight--> Zipp Neken--> Panon Prince 125--> Kawasaki ER-5 :)
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: Corr »

o dysze pytałem w kontekscie właściwej mieszanki bo wtedy nie ma się co sugerować fabrycznym ustawieniem 2,5 obrotów(przerabialem osobiscie), ale jeżeli są właściwie ustawione i są czyste to nie powinny powodować takich objawów.

Może benzyna jakaś trefna? pytam o takie banalne rzeczy bo teoretycznie jeżeli gaźniki, filtr powietrza i zapłon są w porządku to nie ma prawa nie działać ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
HubertusxD
Rowerzysta
Posty: 35
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:54
Imię: Hubert
Miejscowość: Przasnysz
Garnek: LS2
Numer GG: 8195887
Telefon: 505720927

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: HubertusxD »

Problem "na razie" rozwiązany :) Zalałem nowego paliwa 98. Na początku troszkę przerywał, ale dałem gazu na opór i zadusiłem go poprzez zatkanie filtra powietrza. Jak słyszałem w ten sposób robi się jakieś podciśnienie w gaźnikach i wyrzuca on "syfy". U mnie raczej tak było, ponieważ poszło dużo czarnego dymu, ale nie jestem mechanikiem i nie wiem, czy to z powodu zaduszenia, czy rzeczywiście coś pomogło :) Po takim zabiegu wszystko jest elegancko :) Pali od pierwszego strzała i mam nadzieję będzie tak do końca :)
"Motocykl to nie wszystko liczy się pasja..."

Romet Pony--> WSK 175--> Peugeot Speedfight--> Zipp Neken--> Panon Prince 125--> Kawasaki ER-5 :)
Awatar użytkownika
SPARTA
Rowerzysta
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2013, 18:09
Imię: Sparta
Miejscowość: 3MIASTO
Garnek: Caberg
Numer GG: 45602148
Kontakt:

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: SPARTA »

Mialam podobny problem, plus spadanie z obrotow na biegu jalowym. Moto po regulacji i czyszczeniu gaznikow, nowe swieczki...najprawdopodobniejsza wersja to woda w paliwie.
Awatar użytkownika
Szczepan
Motocyklista
Posty: 108
Rejestracja: 08 wrz 2012, 10:49
Imię: Damian
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Niestety się boi :(
Garnek: Scorpion exo1000
Numer GG: 4623482

Re: Wolna reakcja na gaz

Post autor: Szczepan »

ja miałem podobnie, koniec końców okazało się, że jeden z przewodów (jakiś od podciśnienia) był lekko sparciały i dostawało się lewe powietrze, trzeba było obciąć końcówkę i założyć i śmiga :)
ODPOWIEDZ