Dziwny problem z odpalaniem za zimno

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

chrzanislaw
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 11:29
Miejscowość: Płock/Olsztyn

Dziwny problem z odpalaniem za zimno

Post autor: chrzanislaw »

Witam jestem nowy na forum. Mam dość dziwny problem z odpaleniem na zimno. Gdy moto stoi 1 dzień nie odpalane po włączeniu zapłony i wciśnięciu startera rozrusznik robi bardzo krótki obrót po czym blokuje się buczy i nie chce kręcić dalej po kilkukrotnym naciśnięciu startera rozrusznik nie rusza dalej a kontrolki na zegarach aż przygasają jak przy rozruchu ale on nie kręci tylko jakby się zaciął. Akumulator jest nowy i naładowany. Z pod moto dobiega dźwięk jakby coś się odpowietrzało (syk) a gdy ustanie wszystko jest ok i od razu pięknie zapala.Cała czynność odpalania trwa ok 1-2min. Dzieje się tak zawsze na zimnym silniku. Dodam jeszcze że gdy moto stoi dłużej nie odpalane( tydzień lub dwa) zrzuca prawie całą wachę air boxem. Gdy zacząłem zakręcać kranik ten problem ustał. Nie wiem czy te 2 problemy są ze sobą jakoś powiązane ale proszę o pomoc bo niestety samemu nie udało mi się już dłuższy czas nic z tym zrobić.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Dziwny problem z odpalaniem za zimno

Post autor: Criss »

witam, a jaką pozycję kranika masz na myśli pisząc "zakręcać kranik"?
kranik powinieneś mieć ustawiony na pozycji ON, pozycja RES to rezerwa, a PRI służy do zalewania gaźników
chrzanislaw
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 11:29
Miejscowość: Płock/Olsztyn

Re: Dziwny problem z odpalaniem za zimno

Post autor: chrzanislaw »

Mój błąd przekręcałem na pozycje PRI. Lecz mimo wszystko problem zaistniał dużo wcześniej. A od kiedy przekręcam kranik nie wylewa paliwa po dłuższym postoju...
mmmily
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2014, 20:47
Imię: Miłosz
Miejscowość: Brzeg/Meulebeke
Garnek: Shark Speed-R

Re: Dziwny problem z odpalaniem za zimno

Post autor: mmmily »

Siema, odkopie temat żeby nie zakładać nowego. Mam ten sam problem który opisany jest w pierwszym poście. Moto na zimno nie chce odpalać, kreci, po chwili sie blokuje i nic. Akumulator naładowany, sprawdzałem miernikiem. Jeśli macie jakieś sugestie co mogłoby być przyczyną
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dziwny problem z odpalaniem za zimno

Post autor: Kanc1erz »

Kontrolki przygasają? Spróbuj na pych odpalić. Wtedy wykluczyć kłopot mechaniczny (jak odpali).
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ