Dużo za duże spalanie - przyczyna?

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

korzen
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2014, 09:20
Miejscowość: Bielice

Re: Dużo za duże spalanie - przyczyna?

Post autor: korzen »

Witam,
nie chcę robić nowego tematu to podepnę się tutaj.

Sprawa wygląda następująco. Kupiłem kobicie motor przed zima jeździł jak należy, na zimę spuściłem paliwo z gaźników i tu zaczęły się schody ....
Jak się pewnie koledzy domyślają po zimie oprócz gaźników zalał się również cały silnik łącznie z miską olejową i airboxem .
Spuściłem mieszankę paliwa z olejem z miski, zalałem nowy olej i za jakiś czas to samo.
Ściągnąłem gaźniki wyczyściłem, wyregulowałem, zsynchronizowałem i wymieniłem zaworek iglicowy bo był nieszczelny a że robiłem to pierwszy raz to trochę zajęło zanim doszedłem do tego co jest nie tak.
Poskładałem motor, przejechaliśmy się kawałek i okazało się, że spalanie wychodzi 12/100.

I od początku ... motor rozebrałem, zmieniłem świece, spuściłem troszkę oleju bo miał za dużo nalane i kopcił.

I teraz moje pytanie do Was:

1) Czy w gaźnikach są jakieś oringi oprócz tych na dyszy regulującej wolne obroty ? ( bo już się dopatrzyłem, że jeden został wydmuchany przy czyszczeniu)
2) przy skręcaniu gaźnika pomyliłem dysze ssania z tą od gazu. I było tak, że w jednym gaźniku były dwie dysze rozmiar 35 a w drugim 2 dysze rozmiar 102 ( czy to wraz z brakiem jednego oringa na dyszy od regulacji dawki powietrza mogło być przyczyną tak wysokiego spalania?)

Od razu mówię ze na pozamienianych dyszach motor nie jeździł jak powinien.

Pozdrawiam
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Maro85
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2014, 17:02
Miejscowość: Białystok

Re: Dużo za duże spalanie - przyczyna?

Post autor: Maro85 »

Proponuję zajrzeć do instrukcji - wpisz w google Kawasaki ER5 manual i w pdfie bedzie cala instrukcja. Bedziesz mial dokladny schemat ze wszystkimi elementami jakie sa w gazniku.
Co do spalania to moim zdaniem masz zle wyregulowany sklad mieszanki, co powoduje ze motor pali duzo wiecej niz powinien.
korzen
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2014, 09:20
Miejscowość: Bielice

Re: Dużo za duże spalanie - przyczyna?

Post autor: korzen »

dzisiaj była jazda testowa

i problem rozwiązany =) motor zbiera sie lepiej i w porównaniu do tego co palił to można by powiedzieć ze rzucił palenie =)

Wymieniłem oringi na dyszach do regulacji powietrza, przeczyściłem kranik i tam również wymieniłem oringi i do tego założyliśmy 2 filterki na przewodach paliwowych + dłuższe przewody paliwowe

Pozdro
ODPOWIEDZ