Regulacja i czyszczenie gaźników

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

mich
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2012, 10:35
Miejscowość: Poznań

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: mich »

Według niego już ładnie wchodzi na obroty , problem poszarpywania został zlikwidowany , i właśnie na wysokich obrotach pojawiło się strzelanie .Wcześniej nie strzelał . . . :shock:

-- 03 Kwi 2012, 17:30 --

Twierdzi , że wszystko jest w porządku < nie poszarpuje , ładnie wchodzi na obroty . . .Tylko pojawiło się strzelanie na wysokich obrotach ( wcześniej nic takiego nie było ) . zabiera się za regulację zaworów . . . :|
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: jotto »

powiedz z ciekawości ile Cię skasował za regulację zaworów? :P
mi w serwisie Kawasaki za regulację gaźników i zaworów powiedzieli, że mnie odchudzą do 500zł :P
Obrazek
mich
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2012, 10:35
Miejscowość: Poznań

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: mich »

Jeszcze nie wiem , maszyna cały czas stoi u mech . Zaniepokoiłeś mnie tą sumą :gryyy:
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Greku_ »

nie zapominaj ze jest to ASO %-)
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: keteiz1 »

jotto pisze:powiedz z ciekawości ile Cię skasował za regulację zaworów? :P
mi w serwisie Kawasaki za regulację gaźników i zaworów powiedzieli, że mnie odchudzą do 500zł :P
To nie tak strasznie. Ja za 500,- bym tego teraz nie chciał robić nawet dla siebie, chyba że zimą na raty. :)
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Greku_ »

bez przesady, to nawet nie jest dzien roboty
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: kondziu4 »

Mi zawory zeszły w kilka godzin na mrozie, czyli z przerwami bo chłodnawo w garażu było, trochę denerwujące i czasochłonne ale warto zaoszczędzić, a gaźniki to już bajka.
Awatar użytkownika
Kuzuki
Motorowerzysta
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2012, 19:43
Imię: Paweł
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Kuzuki »

Jedyna rzecz jakiej ostatnio u mechanika nie zrobiłem to właśnie regulacja i czyszczenie gaźników. Grzebał przy luzach zaworowych i inne rzeczy, założone nowe opony i myślałem, że odbije się to jakąś pozytywnie na spalaniu, ale nie. Na baku do rezerwy przejadę z 210 km co daje spalanie około ze 6 na 100, a to moim zdaniem dużo jak na taki moto. Więc tu pytanie, czy ta cała zabawa z gaźnikami powinna mieć znaczący wpływ na spalanie? Moto mam od sierpnia zaszłego roku i nie wiem kiedy ostatni raz miał robiona jakąkolwiek regulacje, synchronizacje, czy czyszczenie gaźników. Głównie jeżdżę po mieście i nie oczekuję tu 4l/100 ale chociaż ze 5.5 albo tyciu mniej. Moja jazda jest raczej spokojna jak na miasto, nie więcej jak 80km/h (jak droga pusta, długa i szeroka^^) i raczej oszczędzam maszynę jeśli chodzi o obroty, ze 5k i bieg wyżej. Teraz u mnie śniegu napadało, ale jak zejdzie to powinienem zasuwać do mechaniora na regulację? Proszę o jakieś rady etc ... ;)
Pozdro
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: jotto »

Trochę kotleta odgrzałeś :D

Jeżdżenie na obrotach większych niż 5k nie oznacza od razu o niszczeniu silnika. Wręcz przeciwnie, to jest silnik benzynowy. Powinniśmy wykorzystywać cały jego potencjał, a nie tylko jego połowę. To tak jak byśmy uginali rękę tylko do połowy swoich możliwości. :) Swoją drogą, ja rzadko doszedłem do więcej niż 200km/bak, aczkolwiek robiłem dużo krótkich przelotów, mocno odkręcałem manetkę i rzadko odpalałem maszynę w poprzednim sezonie. Najwięcej ile mi się udało to 265km i jeszcze nie gasł bez przestawiania na RES.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzuki
Motorowerzysta
Posty: 79
Rejestracja: 05 paź 2012, 19:43
Imię: Paweł
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Kuzuki »

Kotlet kotletem, ale i odgrzanego idzie zjeść :D A tak już serio, serio to nie twierdzę, że powyżej 5k to niszczenie silnika, tylko, że napierdzielanie cały czas w okolicach czerwonego pola na obrotomierzu chyba mogło by się odbić na spalaniu, nie koniecznie pozytywnie. Tak czy siak dzięki za odpowiedz, ale wciąż nie wiele więcej wiem ;)
ODPOWIEDZ