Regulacja i czyszczenie gaźników

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Corr »

Czy zwróciłeś uwagę o ile obrotów były wykręcone śruby od regulacji mieszanki zanim rozebrałeś gaźniki? Czy odczytałeś na dyszach jakiego są rozmiaru?
Synchronizacja to kosmetyka, jeżeli motocykl nawet nie odpala nie ma co o niej myśleć.

Naczelna zasada przy takich naprawach to umieć odtworzyć stan pierwotny, to nie jest nowy sprzęt, nie wiadomo co się z nim działo, więc ustawienia z serwisówki nie zawsze mają zastosowanie.

Ps jak wykluczyłeś układ zapłonowy i zasyfiony dolot, że zabrłałeś się od razu za gaźniki?
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
filip9286
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2015, 12:18
Miejscowość: Białystok
Garnek: shark

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: filip9286 »

Śruby były wykręcone o 4 obroty. Dysza ma rozmiar 102. Wcześniej normalnie odpalał temu wykluczyłem te opcje ;) Dzisiaj rano odpaliłem do odcięcia nie dochodził obrotomierz na trasie 120 max a śrubki były wykręcone na 4 obroty, następnie wkręciłem śrubki do końca i odpalił kręcił do odcięcia na miasto już nie wyjeżdżałem przychodzę wieczorem jeździć, odpalił ale lekki ruch manetki i gaśnie momentalnie. Na obecną chwilę wyczyściłem gaźniki. Dzwoniłem do mechanika i mówił że są w gaźnikach regulacje od wolnych obrotów, wysokich obrotów i coś tam jeszcze, ale chyba nas dotyczy tylko regulacja śrubkami przy komorze pływakowej o których była już mowa. ;) Dobra Panie i Panowie działa ! jakim cudem nie wiem ale cierpliwość popłaca :) Pozdrawiam LwG
Awatar użytkownika
gedziog
Motorowerzysta
Posty: 77
Rejestracja: 18 cze 2015, 17:44
Imię: Arkadiusz
Miejscowość: Gniezno
Garnek: shark skwall

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: gedziog »

przy okazji zapytam , w er 5 jak wkręcasz śrubę od mieszanki paliwa to wzbogacasz czy zubożasz ?? bo czytałem w necie różne sprzeczne ze sobą wypowiedzi :omg:
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Kanc1erz »

gedziog pisze:przy okazji zapytam , w er 5 jak wkręcasz śrubę od mieszanki paliwa to wzbogacasz czy zubożasz ?? bo czytałem w necie różne sprzeczne ze sobą wypowiedzi :omg:
Dosłownie dwie strony wcześniej pytałem o to samo i jest tam też odpowiedź. Wkręcanie ZUBAŻA mieszankę :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
gedziog
Motorowerzysta
Posty: 77
Rejestracja: 18 cze 2015, 17:44
Imię: Arkadiusz
Miejscowość: Gniezno
Garnek: shark skwall

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: gedziog »

dzięki :mrgreen:
Sszakal
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:30
Imię: Łukasz
Miejscowość: Pępowo
Plecak: Wiktoria
Garnek: LS21 FF320

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Sszakal »

Obok kranika dokładnie po prawej od gaznikow idzie taka sruba i w Koło ma taki jakby czarny kołnierz. Co to za śruba ?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Kanc1erz »

Sszakal pisze:Obok kranika dokładnie po prawej od gaznikow idzie taka sruba i w Koło ma taki jakby czarny kołnierz. Co to za śruba ?
Regulacja wolnych obrotów. Pokręć i przetestuj ;)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sszakal
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:30
Imię: Łukasz
Miejscowość: Pępowo
Plecak: Wiktoria
Garnek: LS21 FF320

Re: Regulacja i czyszczenie gaźników

Post autor: Sszakal »

Dobrze wiedzieć
ODPOWIEDZ