Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Dział dotyczący spraw silnikowych

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: Kosciej103 »

Witam mam problem. Kupiłem motocykl na początku czerwca i do października jeździłem bez awarii, robiłem nawet kilkudniowe wyjazdy. Moja dziewczyna postanowiła mi zrobić niespodziankę i zabrała mnie na przeszło 3 tygodniową wycieczkę. Przed wyjazdem odstawiłem motocykl do garażu, na stopce centralnej i poleciałem na urlop. Po powrocie postanowiłem zrobić nim trasę, jednakże miałem problem z odpaleniem. Po jakimś czasie zaskoczył i odpali grzałem go długo, ale po wyłączeniu ssania i tak gasł. Pomyślałem że może to paliwo zwietrzało, tak więc pojechałem kupiłem 98 i dolałem do tego, co było w baku (ok. 10 litrów) Po wlaniu owej benzyny motocykl zaczął pracować normalnie i jeździłem nim. Odstawiłem go znów (tym razem na 9 dni). Dziś miałem zrobić z kolega trasę z okazji Dnia Niepodległości a i pogoda dopisuje na Podlasiu. Lecz Kawka nie zapaliła już w ogóle. spuściłem całą benzynę i zlałem nowej 95. Jednakże to nie przyniosło pożądanego efektu, w między czasie sprawdzał filtr paliwa. Jest okej.
Ogólnie nie znam się na mechanice, bo z zawodu jestem animatorem kultury dlatego proszę o jakieś wskazówki ewentualnie porady co to może być. Przeszukując forum, nie natknąłem się na owy problem. Dziękuję za wszelaką pomoc.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: DeFi »

Witam
Sprawdź iskrę.
Przedmuchaj cylindry z nadmiaru paliwa (zdejmij bak, wykręć obie świece i zakręć silnikiem na 2-3 sekundy).
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: piter3105 »

Przy okazji zajrzyj do filtra powietrza;)

-- 11 Lis 2012, 21:25 --

A w ogóle kręci i nie chce zaskoczyć czy nawet nie kręci? Co tam się dzieje?
Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: Kosciej103 »

Zajrzę do świec w środę, bo wcześniej klucza nie będę miał do świec (ten co został mi po Jawie się nie nadaję:P). Kręci Kręci a raczej kręcił, bo akumulator już padł lecz nie zaskoczyło nic. Nic ale w środę mam wolny dzień i już przywiozę klucz do tych świec więc będę kombinował. Jak już zabiorę się do tego, to od razu świece i filtr powietrza sprawdzę. Mam nadzieje że to tylko to, a nic poważnego w sumie że dobrze że teraz a nie w pełni sezonu.
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: Fryta »

Ja dodał bym ze warto sprawdzić pozycje kranika, czy oby napewno jest ona na ON, a przy okazji jeśli silnik nie jest jakoś ekstra ekstremalnie zalany to można odpalić go z pychu zanim odkrecisz świece wtedy gdy odpadli to szybko przepali nadmiar benzyny... Po czym jednak warto je przeczyscic ;) z doświadczenia wiem ze nie każdy klucz do świec pasuje do er5, przynajmniej u mnie tak było za nim swoje wymienilem bo klucz miał za grube ścianki i nie mieścił sie.... Pozdrowienia i powodzenia
Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: Kosciej103 »

Rozpychałem go, zaangażowałem do tego nawet dwie osoby, też nie pomogło.
Więc raczej się nie obejdzie bez rozkręcania, choć jeszcze przed rozpoczęciem rozkręcania znów spróbuje. Stąd moje kolejne pytanie: przy próbie odpalania akumulator stracił wiele mocy, a jest to akumulator żelowy. Słyszałem ze takowych nie można ładować tradycyjnymi metodami typu prostownik. Czy to tylko bajki czy też prawda? Czytałem na forach o ładowaniu tego prostownikiem ale tam opinie są podzielone. Czy może lepiej spróbować na kablach z samochodu? Dziękuję za wszelką pomoc.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: piter3105 »

Rzeczywiście opinie są podzielone, ale producenci zalecają, żeby nie ładować ich zwykłym prostownikiem. Ja ładowałem i było ok..Co do samego motocykla-jeśli iskry nie będzie i będziesz wymieniać może świece, to wymień koniecznie przewody(chyba,że jakieś nowe masz). Tania rzecz, a bardzo ważna w prawidłowej pracy.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: Miłosz »

Możesz ładować,ale małym natężeniem prądu - najlepiej prostownikiem motocyklowym
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: KELGAR »

Stawiam na świeczki, jak wygrzałeś to paliły. Postały, syf sie zebrał na nowo i koniec zabawy ;].
Zacznij od tego
W najgorszym wypadku może być cewka zapłonowa :cry2:
Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Re: Po dłuższej przerwie rzucił palenie.

Post autor: Kosciej103 »

Sprawdziłem świece i filtr powietrza. Iskra uciekła na bok, poza tym jak się dowiedziałem były to świece nieprzeznaczone do tego motocykla, tylko do kawasaki ex500, które mają jakieś inne parametry. Tak mi powiedział, znajomy pracujący w hurtowni motoryzacyjnej (tak wyczytał w katalogu). Zamówiłem już, te które mają tam iść, jutro odbiór. Mam nadzieje że już wszystko będzie okej.

-- 14 Lis 2012, 18:11 --

Tak jescze przy okazji by nie zaśmiecać nowymi tematami forum czy ktoś mógł by mi powiedzieć co to jest i do czego służy. Przyznaje się iż nie jestem ogarnięty z mechaniką, zastanawia mnie do czego to jest. Pytanie tym bardziej mnie nurtuje, iż dziś rozbierając poraz pierwszy ERkę, którą nabyłem na początku sezonu zaniepokoił mnie fakt iż wąż podłaczony do tego zbiornika, leżał sobie luzem pod bakiem nie przyłączony do niczego. Szukałem miejsca gdzie pierwotnie mogło to być przyczepione, ale nic takiego nie dostrzegłem. na koncu tego węzyka dodatkowo jest obejma metalowa co świadczyło by, że musiało to z czegoś spaść. Z drugiej zaś strony zbiorniczka przewód podczepiony biegnie na dół do wachacza, gdzie wraz z innymi jest skierowany ku ziemi, z tym że ma włożoną na końcu za głuszkę. Dziękuję za pomoc

Obrazek
ODPOWIEDZ