Jakie książki czytacie?

Nasze inne hobby ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: DeFi »

Mój dorobek nie jest zbytnio imponujący.
Przeczytałem całą serię Harrego Pottera, oraz Twilight (z filmu wyszło romansidło. Książka o wiele ciekawsza)

A jeżeli chodzi o książki tematyczne, to jestem w trakcie drugiej części Motocyklisty Doskonałego.
Zacząłem też czytać tę magiczną książkę na rzucanie palenia, co niby po przeczytaniu ostatniej strony przestaje się palić :)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: lucek »

Nie palę już 2 lata, a autor (Allen Carr) napisał też książkę "Jak łatwo schudnąć" przeczytałem i w miesiąc zrzuciłem 17 kg :D
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Kamyk »

lucek pisze:Nie palę już 2 lata, a autor (Allen Carr) napisał też książkę "Jak łatwo schudnąć" przeczytałem i w miesiąc zrzuciłem 17 kg :D
Pewnie to ta ksiazka co Lish tez czytal i nie pali?

17kg? :D :rotfl: :haha: Chyba od podrzucania jej :)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: lucek »

Masz niedowiarku :)
gruby-chudy.jpg
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: radziorek15 »

Jakie stylowe gacie po prawej :D Ja to lubie poradniki różne i książki techniczne. Albo jakieś śmieszne
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: K021 »

Tez czytam ta ksiazke Allena Carr'a dla palacych ( nie pamietam tytulu dokladnie) Przeczytalem gdzies z 1/4 i ciekawi mnie czy serio jest to takie rewolucyjne rozwiazanie (ktore oczywiscie autor chyba odwleka do konca ksiazki) dzieki ktoremu latwo i bezbolesnie mozna rzucic palenie. Btw. trzymajcie za mnie kciuki bo nie pale od Sylwestra i mam nadzieje ze to sie utrzyma :D A co do ksiazek ( zarowno przeczytanych jak i tych ktore polecam):
Wiekszosc Mastertona (Strach szczegolnie), Kinga (uwielbiam jego opowiadania)
Jonathana Carroll'a jak do tej pory chyba wszystko z Kraina Chichów i Drewnianym Morzem na czele.
Sapkowski- Saga Wiedzmin
Frank Herbert- Diuna
Na Wladcy Pierscieni troche sie poddalem z tego samego powodu co Kamyk :)
Jacek Dukaj- Extensa, Czarne Oceany
Jakub Ćwiek- Kłamca (ale polecam tylko czesc pierwsza)
J. Szmidt- Samotnosc Aniola Zaglady
Jean-Christopher Grangé- Imperium Wilkow
Roberto Saviano- Gomorra
I narazie wiecej godnych polecenia ksiazek mi do glowy nie przychodzi w tym momencie.

Wszelkiej masci poradniki, w tym motywacyjne tez lubie czytac choc trzeba do nich podchodzic troche z przymrozeniem oka, ale daja efekt (choc u mnie dziala on krotko :D )
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: UncleKlaus »

Sapkowskiego znam na wyrywki - i to zarowno Sage jak i Husytow:) Ostatnio przeciupalem sobie audiobooki z opowiadan - BARDZO polecam.
Pilipiuk mnie nieco draznil drewnianym czasem poczuciem humoru - jakby troche polotu i zdolnosci jezykowych mu braklo. No ale to pewnie skrzywienie po Sapkowskim, ktory mistrzem jezyka jest. Z takiego przesmiewczego fantasy, to zdecydowanie bardziej wole Prattcheta.
Dukaja machnalem Inne Piesni (84tys stron) i Extense (ta byla krotsza, jakies 100 stron, ale czytalem ja chyba ze 40 lat - bez dragow nie warto sie brac:))
Ostatnio czytam Non-Fiction Domoslawskiego - biografia Kapuscinskiego. Oj, gdyby nie to, ze wczesniej przeczytalem kilka rzeczy Kapuscinskiego, to po lekturze tej biografii chyba nie polubilbym pana Ryszarda:)
Ksiazka wrzechczasow, czytana przeze mnie setki razy jest Paragraf 22 - polecam kazdemu.
Ostatnio tez robie juz trzecia rundke czytania synkowi Kubusia Puchatka - znam na pamiec.
Polowa mojego mieszkania zawalona jest powstajacymi w zatrwazajacym tempie szwedzkimi seriami kryminalnymi mojej zony... jakos nie mam woli do tego siegac.
Nie pale od czterech lat:)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Kamyk »

UncleKlaus pisze: Ksiazka wrzechczasow, czytana przeze mnie setki razy jest Paragraf 22 - polecam kazdemu.
Polowa mojego mieszkania zawalona jest powstajacymi w zatrwazajacym tempie szwedzkimi seriami kryminalnymi mojej zony... jakos nie mam woli do tego siegac.
Nie pale od czterech lat:)
Moja dziewczyna zacheca mnie do Paragrafu 22 oraz do Papilona. Ja polecam za to Król szczurów - super ksiazka. Co do ksiazek szweckich - to pewnie Larsson - nie czytalem, ale wiele osob mi poleca. Nie moge sie do tego zabrac - mam jakas awersje, jak do HP.

Nie pale tez ;) - moze watek zalozymy jak rzucic palenie ;)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: lucek »

@UncleKlaus
Trochę zapomniałem już o Pratchett'cie chociaż jakiś czas temu czytałem książkę za książką. Podziwiam go za jego płodność gość ma 64 lata i dalej wydaje 1-2 książki rocznie. Nioe to co George R.R. Martin - 5 lat trzeba czekać ;)
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: K021 »

Kamyk pisze: Nie pale tez ;) - moze watek zalozymy jak rzucic palenie ;)
Watek chyba nie bedzie potrzebny.. Ale musze przyznac ze ta ksiazka naprawde dziala ! Jestem w totalnym szoku bo myslalem ze to kolejny durny poradnik motywacyjny z cyklu zesraj sie a nie daj sie, a okazuje sie jednak ze w tym co gosc pisze jest sporo racji. Jezeli przyjmiemy to za pewnik i nie bedziemy mu wytykac bledow logicznych ( a jest ich kilka w ksiazce) to rzucenie palenia okaze sie naprawde bezbolesne, wrecz przyjemne. Nie pale juz od ponad tygodnia, kilka dni temu przeczytalem ta ksiazke i o fajkach nawet nie mysle :D

Gdyby ktos rowniez chcial rzucic palenie to polecam, moge sie rowniez podzielic swoim pdf'owym egzemplarzem.
ODPOWIEDZ