Jakie książki czytacie?

Nasze inne hobby ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: UncleKlaus »

Kamyk pisze: Co do ksiazek szweckich - to pewnie Larsson - nie czytalem, ale wiele osob mi poleca. Nie moge sie do tego zabrac - mam jakas awersje, jak do HP.
Panie, tam Larsson... Po jego sukcesie okazało się, że co druga szwedzka gospodyni domowa napisała sagę kryminalną. Czarna Owca nie nadąża tego wydawać :)

A to bodaj mój ulubiony cytat z Paragrafu 22:

"Panowie. . . jesteście oficerami Armii Stanów Zjednoczonych. Oficerowie żadnej innej armii na świecie nie mogą tego o sobie powiedzieć. Zastanówcie się nad tym.(...)"
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Lish »

K021 pisze:
Kamyk pisze: Nie pale tez ;) - moze watek zalozymy jak rzucic palenie ;)
Watek chyba nie bedzie potrzebny.. Ale musze przyznac ze ta ksiazka naprawde dziala ! Jestem w totalnym szoku bo myslalem ze to kolejny durny poradnik motywacyjny z cyklu zesraj sie a nie daj sie, a okazuje sie jednak ze w tym co gosc pisze jest sporo racji. Jezeli przyjmiemy to za pewnik i nie bedziemy mu wytykac bledow logicznych ( a jest ich kilka w ksiazce) to rzucenie palenia okaze sie naprawde bezbolesne, wrecz przyjemne. Nie pale juz od ponad tygodnia, kilka dni temu przeczytalem ta ksiazke i o fajkach nawet nie mysle :D

Gdyby ktos rowniez chcial rzucic palenie to polecam, moge sie rowniez podzielic swoim pdf'owym egzemplarzem.
Też byłem tak entuzjastycznie nastawiony i polecałem tą książkę każdemu palaczowi. Teraz się ze mnie śmieją jak po 1,5 roku niepalenia zapaliłem jednego i się zaczęło. Oczywiście Autor nie dopuszcza okazjonalnego papieroska ;) Potem jak chciałem znowu rzucić to bez czytania sobie przypomniałem co tam pisał i znowu nie paliłem pół roku, potem pół roku palenie, pół nie i teraz palę ;) ale rzucam od jutra ;)
Norbert
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2012, 23:34
Imię: Norbert
Miejscowość: Tarnobrzeg

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Norbert »

Witam! Obok już wymienionych przez was tytułów zaczytuję się Terrym Prattchetem( ulubiony bohater to stary poczciwy Vimes). Jakiś czas temu przez ręce przeleciała mi Achaja(godne uwagi moim zdaniem). Ktoś wspominał o Japonii więc polecam "opowieść o 47 Roninach" wersja Johna Allyna. Ciekawą i zarazem lekką lekturą są książki związane ze światem Warcraft wyszło ich po Polsku około 10. Ziemiański(twórca Achaji) napisał również "Toy Wars" polecam. Nie potrafię zrozumieć dlaczego ta książka nie odniosła większego sukcesu. Autorem godnym uwagi jest również W.E.B Griffin. Jego książki doskonale odzwierciedlają wewnętrzną strukturę wojska amerykańskiego.
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Damiano »

Hej
Jestem na etapie kończenia sagi Sapkowskiego Wiedźmin ;p z 7 Tomów został mi już ostatni :p
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Kamyk »

Czytalem go i powiem szczerze, musze zakupic sobie dla siebie cala sage :) Dobre ksiazki.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: UncleKlaus »

Co do Sapkowskiego, to bardzo polecam audiobooki wydane przez SuperNovę. Nagrane są wiedźmińskie opowiadania i pierwszy tom sagi husyckiej (Narrenturm). Dziesiątki aktorów i tło muzyczno-środowiskowe:) Robi to wrażenie.

@Damiano - ciekaw jestem, czy spodoba Ci się zakończenie;) Uważam, że AS jest mistrzem mrocznych zakończeń.
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: Damiano »

no właśnie robi się coraz ciekawie :p niemogę się doczekać zakończenia historii ;p
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
kisiel_marek
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2012, 14:48
Imię: Marek
Miejscowość: Raciąż
Telefon: 518347869

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: kisiel_marek »

A czytacie takie ogólno rozwojowe/ biznesowe książki typu Kiyosaki ?
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: czaro85 »

No ja ostatnio pracuję nad poprawą relacji z innymi ludźmi, wiecie trochę to u mnie kuleje w końcu całe życie przed kompem.
A zacząłem od "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Carnegie Dale.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
kisiel_marek
Podawacz śrubek
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2012, 14:48
Imię: Marek
Miejscowość: Raciąż
Telefon: 518347869

Re: Jakie książki czytacie?

Post autor: kisiel_marek »

No ta książka jest chyba jedną z najlepszych jakie czytałem w życiu , zdecydowanie wszystkim polecam właśnie tą książkę na pierwszym miejscu !!! :)
Na początku czytałem ja w pdf ale kupiłem książkę zęby była na półce :)
ODPOWIEDZ