Nasze 4 kółka

Nasze inne hobby ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Malunek
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 08 paź 2011, 16:13
Imię: Lena
Miejscowość: Grudziądz
Garnek: Nuvo Foul Plugs
Numer GG: 10053303

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Malunek »

Byłam szczęśliwą posiadaczką Hondy Civic VI generacji, wersja LS, silnik 1.6 benzyna, 105 KM. Założyłam IG, bo mam do pracy kawałek drogi, a ile kosztuje Pb każdy widzi;) Przez 3 lata użytkowania wymieniłam tylko części eksploatacyjne, tarcze hamulcowe, amortyzatory, różne tulejki w zawieszeniu. Ogólnie polecam to auto, przejechałam 60 tys. km i nigdy na trasie mnie nie zawiodła, a często robiłam kursy z Grudziądza do różnych miejsc woj. lubuskiego.
Od miesiąca mam audi a3 i jakoś nie mogę się przestawić...obiecałam sobie, że następne auto będzie znowu japońskie :D
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Barthezzz87
Motorowerzysta
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2010, 12:02
Imię: Bartek
Miejscowość: Ciechanów
Garnek: HJC ZF-10
Numer GG: 9096355
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Barthezzz87 »

Ja posiadam Forda Mondeo Mk II 1997r, 1.8 Pb+ LPG(sekwencja) 115 KM Hatchback.Powiem wam że ogólnie samochód oceniam na plus, jestem z niego zadowolony, wygodny, dużo miejsca, dobrze się prowadzi,dużo nie pali, pokazuje swoją fajna moc powyżej 4 tyś/obr :D jak wejdzie na wyższe obroty, jedyne co mnie w nim denerwuje to że co roku ma do wymiany łączniki stabilizatora i końcówki drążków, co roku.Niby koszty nie duże ale co roku ma to do wymiany, myśle że to wina naszych cudownych dróg.Mówię sobie że już więcej Forda nie kupię ale jak będzie to nigdy nic nie wiadomo :) .Ogólnie autko oceniam pozytywnie i polecam.
Jest Barthezzz jest impreza :)
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: DeFi »

Ja posiadam, a raczej użytkuję (drugie auto ojca) Opla Vectre B z 1996 roku, 1,6 PB sedan. Bardzo wygodne autko. Miękkie zawieszenie sprawdza się na naszych drogach bo nie czuć aż tak dziur w asfalcie. Spalanie na umiarkowanym poziomie. Z mocą trochę słabo bo silnik 1.6 na tę kastę jest ździebko za mały. Niby to idzie ale trzeba wysoko kręcić silnik co wiąże się z większym spalaniem.
W sprawach awarii autko wypada bardzo dobrze. W tym miesiącu jedynie musiałem wymienić końcówki drążków, łączniki stabilizatora i przeguby wahacza + zmiana oleju (w sumie 700 zł w plecy :gryyy: ). Ale części wytrzymały 16 lat użytkowania wiec nie ma co narzekać :) Po za tym szczegółem nie robię nic poza zmianą oleju co 10 tyś km
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: lukaszu »

Ford Mondeo MK3 po lifcie 2004 tdci. Super komfortowa bryka, ameryka :D dzieki chipowi jest 155 kucy i ponad 350Nm. Jezdziłem wcześniej astrą II OPC, trzęsło, było głośno i twardo, ale szybko :P ale już za stary jestem na taką partyzantkę!
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Criss »

defi, dokładnie 1.6 na vectre b to troszke za mało;p Ja jeżdżę ojca Vectra B z 1998 roku, 1.8 16V PB kombi:P i mocy jest w sam raz:D a spalanie porównywalne do 1.6;) ogólnie auto duże, ładowne, wygodne, świetnie się prowadzi:p Mam jeszcze starą Vectre A 1.6 PB z 1993r :D kilka dobrych lat temu sprowadzaliśmy ją z Niemiec w stanie idealnym:p Auta praktycznie bezawaryjne jak narazie tylko części ekspoatacyjne się wymienia;p Zamiast auta wolałem kupić motocykl i ani myślę go sprzedawać:P
Awatar użytkownika
koziknysa
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 18 lip 2011, 20:28
Imię: Michał
Miejscowość: Nysa
Garnek: agv s4 sv

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: koziknysa »

Ja posiadam Mercedesa C klase z 96 roku z silnikiem 2,5 TD. Samochód bardzo wygodny ale nie oszczędny. Spalanie w trasie to min 8 l przy spokojnej jeździe. Przez 3 lata tylko raz mnie zawiódł, padła automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Kamyk »

Pali bo ma 2.5 TD pod maska wiec musi ;)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
koziknysa
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 18 lip 2011, 20:28
Imię: Michał
Miejscowość: Nysa
Garnek: agv s4 sv

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: koziknysa »

Wiem o tym:) te 150 koni musi coś jeść :D
Czarny
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 maja 2011, 01:05
Imię: Paweł
Miejscowość: Lublin
Plecak: Samotny jeździec...
Garnek: LS2 i Nolan
Numer GG: 2046519

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Czarny »

Ja mam 2 francuskie sprzęty: Peugeot 406 Break i Citroen Saxo. Kocham, uwielbiam i darzę miłością dozgonną Diesle więc obie maszyny w wersji klekot. Peugeot 2.0 HDI (common rail) 110 KM. Bagażnik ma jak kopalnia odkrywkowa w Turoszowie, mało pali i poza wymianą dwumasy i sprzęgła (normalne zużycie eksploatacyjne) na razie nic przykrego się nie wydarzyło a sprzęt jest w moich rękach od 2007 roku. Citroen Żonki mojej to półtoralitrowy wolnossący klekot, którego już pewnie jakiś czas temu bym zmienił na coś innego ale gdzie znajdę coś co pali mniej? Po mieście przy przepisowej jeździe (tak, jeździmy przepisowo i się tego nie wstydzimy, haha) pali 4,7 - 4,9 litra.
Moim poprzednim wozem był Golfik II naturalnie Diesel. Ledwo jeździł ale i tak był kochany. No i za czasów szkolnych i studenckich oczywiście 126P. Maluchem jeździłem 8 lat i to właśnie z nim wiążą się najlepsze motoryzacyjne wspomnienia. Jak go wywoziłem do Krainy Wiecznych Autostrad to łezka mi się w oku zakręciła...
Jak powszechnie wiadomo - dwa kółka to więcej niż cztery...
BMW F650GS (2001)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Nasze 4 kółka

Post autor: Kamyk »

Czarny pisze:No i za czasów szkolnych i studenckich oczywiście 126P. Maluchem jeździłem 8 lat i to właśnie z nim wiążą się najlepsze motoryzacyjne wspomnienia. Jak go wywoziłem do Krainy Wiecznych Autostrad to łezka mi się w oku zakręciła...
Oj tak ... Mialem to samo. Moj maluch byl ze mna od zawsze. Doslownie! Byl to ten sam rocznik co ja - czyli 1980. Do tego byl starszy bo z lutego. Wiec cale moje zycie byle ze mna. Wiele z nim przezylem. Jak go odziedziczylem po tatcie to juz bylem w siodmym niebie. To on nauczyl mnie wszystkiego co potrafie zrobic przy samochodzie. Tak samo techniki jazdy i manewrow. Nie zapomne te zimowe noce kiedy slizgalem sie na recznym, na wielkim parkingu przed Realem i jak mnie policja zwijala za takie manewry itp. itd. Byl zawsze ze mna. Czasami strzelal focha za stanie pod chmurka i wiedzialem, ze musze wtedy poswiecic mu wiecej czasu i go udobruchac. Poszedl napierw do kuzyna, a pozniej na wieczy spoczynek. Zaluje tej decyzji do tej pory, ale w czasach studeckich utrzymywanie 2 samochod, przy czy jeden nie jezdzacy, bylo nie rozsadne :( Zaluje tego do dzisiaj i gdybym mogl cofnac czas nie zrobil bym tego.

RIP moj maly BOLIDKU ...

Pograzony w smutku Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ