Wyciek płynu chłodniczego

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: kondziu4 »

Dokładnie tak, tam jest oring. Wymontuj, kup oring, oczyść, nieco przesmaruj oringa, złóż i śmigaj :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
macr0s
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:43
Imię: Miłosz
Miejscowość: Kraków
Garnek: Astone GTB

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: macr0s »

Tak tez zrobię, dzięki wielkie!

Jak zrobię dam znać jak poszło.
Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Pedro92 »

Witam, odświeżę nieco temat...

Kilka dni temu oddałem moto na regulacje zaworów i synchronizacje gaźników. Wszystko fajnie, Er`ka trochę się ożywiła, ale za to niesamowicie chlapie z tego otworu w cylindrze!! Wcześniej nic się nie działo, nawet jak silnik był baardzo dogrzany, to nie uronił ani kropelki.. A teraz? Buty jakbym się za przeproszeniem oszczał, cała lewa strona biała od cylindra aż po tylne koło. Czy to mechanik coś nakręcił, czy zbieg okoliczności? Bo strasznie mi to śmierdzi amatorszczyzną..
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Corr »

Pewnie coś źle poskładał w okolicach obudowy termostatu i teraz leje, jedź do niego i niech poprawia. Jest też możliwość, że rozlał nalewając płynu albo niedokładnie założył korek i teraz wycieka, ale nie napisałeś jakie to ilości i czy ubywa płynu z układu?

Do odprowadzenia nadmiaru płynu chłodzącego służy jeden z wężyków przy wahaczu, jedynie wycieki z tej okolicy są ok ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: LucasCNC »

Corr pisze:Do odprowadzenia nadmiaru płynu chłodzącego służy jeden z wężyków przy wahaczu, jedynie wycieki z tej okolicy są ok ;)
Nie zgodzę się. U mnie ciekło z "tych" okolic praktycznie po każdej ostrzejszej jeździe, nie ważne czy było ciepło czy nie. Problemem okazała się uszczelka pod głowicą. Także częste przelewanie zbiornika wyrównawczego wcale nie musi oznaczać, że wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Corr »

Napisałem to w kontekście: jeżeli gdzieś kapie płyn chłodzący to tylko z tego miejsca jest to dopuszczalne np. po dosyć mocnym rozgrzaniu motocykla w momencie gdy jest wysoki poziom płynu. Wiadomo, że jeżeli dzieje się to często i w dziwnych okolicznościach jak u Ciebie to trzeba sprawdzić.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Pedro92 »

Sprawa wygląda w ten sposób, że te rurki od termostatu które wchodzą w cylinder są strasznie skorodowane. Z wielkim trudem to rozebrał, ale teraz po złożeniu i wymianie oringów i tak nie trzyma w tym miejscu... Wszystko wyczyszczone itp, ocynowane bo jakaś dziurka była, jakiś klej i nic, nadal to samo... eh. Sezon w pełni, a moto u mechanika z takim gównianym problemem. Zabieram się za szukanie tej części, co mam nadzieje nie będzie trudne.
Dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: pioter300 »

Ja miałem podobnie. Jak zrobiłem rgulacje zaworów - przestało. Nie wymieniałem żadnych uszczelek i oringów. Jedynie przeczyściłem i zamontowałem ponownie. Podejrzewam, że poprzednik, który grzebał cos przy silniku nie złożył wszytskiego tak jak trzeba i ciekło.
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Pedro92 »

To u mnie odwrotnie, wszystko fajnie, ale oddałem do regulacji i cieknie... Kupiłem już co trzeba, po weekendzie przyjdzie i się zobaczy.
bahus13
Podawacz śrubek
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:51
Miejscowość: kielce

Re: Wyciek płynu chłodniczego

Post autor: bahus13 »

witam a u mnie w tym samym miejscu leje sie olej. co to moze byc pomoze ktos z góry dzięki:)!
ODPOWIEDZ